Tablet czy laptop?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Tablet czy laptop?

przez Maksio » 24 sty 2012 23:36

Witam,

Mam dość trudne pytanie, gdyż nie chodzi mi o wybranie konkretnego modelu smartfonu czy tabletu, ale o pomoc w wyborze - czy opłaca się inwestować w laptop, czy też lepiej kupić tablet. Ciężko mi podjąć tę decyzję - więc proszę Was o pomoc. Nie wiem zupełnie, jakimi kryteriami mam się kierować podejmując tę decyzję.
Maksio

Re: Tablet czy laptop?

przez Tomi » 25 sty 2012 10:02

Nie da się ukryć, że tablet ma nieco ograniczone wciąż funkcje, w porównaniu z laptopem. Na lapie zainstalujesz sobie normalnego Windowsa, z edytorem Office, najnowszymi grami w stylu Skyrim itp. Tablet to głównie zabawka do przeglądania internetu, ewentualnie pogrania w gry. Niektóre posiadają również stacje dokujące w kształcie klawiatur. Jeśli więc chcesz coś bardzo mobilnego, do przeglądania netu i rozrywki - bierz tablet. Jeśli chcesz na tym pracować, lub grać w gry komputerowe - bierz lapa. Teraz zresztą wychodzą takie świetne laptopy, które Intel nazwał Ultrabook - są naprawdę ekstra, nie takie chamsko drogie, a wyjątkowo piękne i poręczne.
Tomi

Re: Tablet czy laptop?

przez Vini » 25 sty 2012 12:12

Też stałem przed podobnym wyborem - a, że nie dysponuję nieograniczonymi środkami pieniężnymi, postanowiłem kupić Ultrabooka, dlaczego? Według mnie tablety to trochę zabaweczki, które służą do przeglądania netu, pogrania, ale specjalnie niczego więcej. Cena tabletów jest z kolei w sporej ilości przypadków równa, lub nawet większa, niż dobrego laptopa.

Tabletom brakuje jeszcze wiele, aby doścignąć laptopy. Systemy mobilne w stylu iOS, czy Android - są dobre, ale na smartfony, nie na komputery.
Ekspert

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!