Kompaktowy smartfon do 400 zł

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Kompaktowy smartfon do 400 zł

przez SzogunRP » 02 mar 2015 16:22

Poszukuję smartfona do 400 zł. Ostatecznie mogę dołożyć jeszcze 100 zł, ale różnica musi być mocno odczuwalna.
Może to być tzw. chińczyk, ale tylko jakieś bardziej uznane marki jak np. Xiaomi, Oppo itd. "Egzotyki" typu Pentagram, Goclever, Kruger&Matz mnie nie interesują. Raczej używany, jak będzie jakiś ciekawy nowy w tej cenie to też OK.

• system - Android lub BB OS, nie chcę Windowsa
  • zastosowanie - połączenia, SMSy, internet, od czasu do czasu zdjęcia czy jakieś komunikatory, jak będzie dobra jakość dźwięku to i muzyki będę na nim słuchać, bardzo okazyjnie kręcenie filmów
  • chcę wygodnie obsługiwać telefon jedną ręką, więc ekran nie powinien mieć więcej niż 4,7 cala - im mniej, tym lepiej... przy zachowaniu odpowiednio małych wymiarów - nie powinno to być więcej niż 135mm x 70mm, grubość to sprawa drugorzędna. W całkowitej ostateczności może być i 5 cali...
  • modyfikowanie mi nie straszne, więc jakieś wsparcie nieoficjalne się przyda, chyba, że telefon będzie dobrze działać na domyślnym oprogramowaniu
  • potrzebuję przede wszystkim szybkiego urządzenia, płynność to sprawa drugorzędna, ale nie bez znaczenia, częste przycięcia też nie są mile widziane
  • telefon musi posiadać czujnik światła, zbliżeniowy i diodę doświetlającą przy aparacie
  • mile widziane: LTE, BT 4.0, kręcenie filmów w rozdzielczości 720/1080p, wymienna bateria
  • jeszcze bardziej ucieszyłaby mnie dioda powiadomień, gdyby takowa się znalazła
  • stawiam raczej na slot SD, ale jak miałoby go nie być, to pamięć dla mnie dostępna musi być większa niż 12 GB
  • bateria - absolutne minimum to od rana do wieczora przy tzw. średnim użytkowaniu (jak trzeba to doprecyzuję)
  • minimum 1GB RAM

Wstępnie upatrzyłem następujące modele:
  • Samsung Galaxy S3 i9300
  • Samsung Galaxy S2 i9100
  • LG L9 II
  • Sony Xperia T
  • ewentualnie jeszcze Zenfone 4 A450CG, tyle że to ustrojstwo jest przeogromne jak na ekran, który w nim umieszczono

Jest może coś ciekawego w tej cenie? Pominąłem jakiś warty uwagi model?
Czy też może powinienem wyłożyć więcej gotówki? Jeśli tak, to proszę o podanie takich propozycji, najwyżej rozważę opcję zwiększenia budżetu. Oczywiście nie popadajmy ze skrajności w skrajność i nie chcę podwajać kwoty z tematu.
SzogunRP

Re: Kompaktowy smartfon do 400 zł

przez Karl » 03 mar 2015 16:47

Z tego co napisałeś chyba najlepiej wypada i jest najbardziej świeży LG L9 II. Zresztą L9 II to w zasadzie to samo co LG L90. Popatrz też na Sony Xperia M2.
Karl

przez SzogunRP » 03 mar 2015 19:31

Dziękuję za pomoc, choć jak ktoś ma jeszcze jakąś inną, ciekawą propozycję to jestem na nie otwarty :)
M2 raczej odpada, co prawda 4,7" a 4,8" to trudno zauważalna różnica, ale te ramki... odrzucają mnie tak samo jak od Zenfone'ów.

PS. Osobiście uważam L90 za regres względem L9 II - niższa rozdzielczość ekranu, Cortex A7 zamiast Krait 300, niższe taktowanie CPU i gorsze moduły łączności.
SzogunRP

przez Hans » 04 mar 2015 15:12

W takim razie chyba jesteś skazany na L9 II. Szczerze mówiąc w tej cenie trudno znaleźć coś lepszego, nie-chińskiego.
Hans

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!