Czy Project ARA to dobry wybór?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Czy Project ARA to dobry wybór?

przez Adamek161 » 07 mar 2015 10:51

Cześć. W gazecie znalazłem projekt o nazwie: Project ARA. Zaciekawił mnie on, i nie wiem czy go kupić. Może macie większe wiedze o tym produkcie, więc proszę o odpowiedź.

Czytałem o tym też sporo w netach i dowiedziałem się, że ten produkt miał być dostępny na rynku już na początku 2015r. Jednak go (chyba) nie ma. Doczytałem też, że ma być sprzedawany w specjalnym sklepie Google'a.

Czy dobrym pomysłem jest kupno Project ARA?
Kiedy na rynek wejdzie/wszedł Project ARA?
Jak nazywa/będzie nazywać się sklep w którym można kupić "endo" i moduły?

Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam :)

Jestem tu nowy i jeżeli umieściłem pytanie w niewłaściwym miejscu, to przepraszam i proszę o przeniesienie.
Użytkownik

Re: Czy Project ARA to dobry wybór?

przez Erekin » 07 mar 2015 13:49

Szczerze mówiąc słyszałem o tym ale w tamtym roku jakoś ( nie wiem czy dobrze kojarzę ) ale
Nigdzie się na To jeszcze nie natchnąłem ;)
Użytkownik

przez Karl » 08 mar 2015 11:14

Ara miał być pokazany na targach MWC, ale z tego co wiem tak się nie stało. Podejrzewam, że kupić samą podstawkę i moduły będzie można zarówno ze sklepu Google, jak i od innych producentów. W tym roku ma nastąpić dopiero pilotażowe wprowadzenie Project ARA na rynek, pewnie w USA. Kiedy to się pojawi na szeroką skalę? Nie wiadomo. Może być tak samo, jak z Google Glass, które jest już długo ale raczej mało gdzie można to dostać, a i ceny są z kosmosu. Tu ciekawy film z ARA:

Karl

przez Adamek161 » 08 mar 2015 19:14

Podobno w niektórych krajach normalnie są w sprzedaży już od stycznia.
"Będzie można kupić w sklepie Google" - Co to jest ten sklep Google? Jakaś strona? Jakaś lokalizacja?
Użytkownik

przez Karl » 09 mar 2015 18:59

Szczerze mówiąc, nie słyszałem, żeby był już w sprzedaży gdziekolwiek. Jak znajdziesz gdzieś informację o tym, podaj ją tutaj proszę. A co do sklepu Google, to chodzi mi o sklep play.google.com - u nas możesz w nim kupić tylko aplikacje, książki, filmy no i muzykę. W innych krajach, jak UK albo USA możesz tam też kupić sprzęt, np. Nexusa 6, więc tam też pojawi się Project ARA.
Karl

przez Adamek161 » 11 mar 2015 15:06

A jest coś jak ten sklep tylko że w Polsce?
No i kiedy będzie ta premiera w Polsce?
Użytkownik

przez Karl » 11 mar 2015 20:17

1. Nie ma.
2. Nie wiadomo.

:)

A co do tego pierwszego, to w PL trzeba skorzystać np. z usług znajomych, przebywających w UK albo w Niemczech, bo tam ten sklep jest w pełni dostępny. Oczywiście na Alledogo też ludzie wystawiają takie rzeczy, więc jak się pojawi to tam na pewno tez będzie - tyle, że z marżą dodatkową sprzedawcy.
Karl

przez Adamek161 » 12 mar 2015 19:35

Czy w Anglii też będzie taki sklep? No bo brat męża siostry mamy jest w Anglii. A może wystarczy zmienić IP na jakieś UK i wejść na sklep Google Amerykański? :D
Użytkownik

przez Karl » 13 mar 2015 17:45

Nie da się bo nie wyślą do PL :( Zamówić oczywiście możesz ale na adres w UK. Tam taki sklep jest już od zawsze, wystarczy, że z proxy jakiegoś UK wejdziesz na Google Play to zobaczysz, że można tam też kupić smartfony.
Karl

przez Adamek161 » 15 mar 2015 18:14

A możesz podać tutka jak zmienić takie proxy na UK?
Użytkownik

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona