pomoc w wyborze smartfona

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

pomoc w wyborze smartfona

przez Wiktor13 » 23 mar 2015 22:56

Witam, przymierzam się do zakupu smartfona, stawiam na średnią półkę. Przesiadam się z typowego budżetowca Prestigio 5300. Teraz co mnie interesuje: bardziej skłaniam się ku androidowi, budżet to ok1000zł, jakby była jakaś bardzo widoczna przepaść leciutko mogę coś dozbierać, ale to wyjściowa kwota. Interesują mnie wyłącznie nowe, wielkość ekranu dowolny. W dużej mierze zależy mi na dobrym wyświetlaczu, aparat nie musi być najlepszy na ten standard co jest teraz mi wystarczy, co do wydajności to chciałbym, aby nie przycinał się, działał płynnie, choć czasami w coś też zagram. Ogólnie chciałbym oczywiście w miarę najlepszy za tą cenę, co przykuło moją uwagę:
Samsung galaxy a3
Samsung galaxy a5
oba mi się podobają (jakoś podobają mi się z metalową obudową), podobają mi się też wyświetlacze, nawet przy tym mniejszym, gdzie rozdzielczość nie powala wygląda on dobrze, sądzę, że na moje nie wygórowane potrzeby mogłyby starczyć, ponadto:
HTC one m7
również urzeka mnie metalowa obudowa, ma on więcej ram niż w powyższych, ale jest starszy, ma więcej ppi (choć szczerze mówiąc bardziej podoba mi się wyświetlacz amoledowy, te kolory)
Samgung galaxy note 3 neo
jest spory, wyświetlacz jest ok, jak nie ma sporo różnicy to jednak wolałbym mniejszy, myślałem jeszcze o galaxy s4, ale normalnie mi się nie podoba a na atrakcyjność też patrzę, oczywiście wszystkie jakkolwiek inne propozycję mile widziane. Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam za taką rozprawkę, ale zawsze się tak rozpisuję.
Wiktor13

Re: pomoc w wyborze smartfona

przez Karl » 24 mar 2015 16:55

Witaj,

z tego co podałeś bardzo fajny wydaje się A5, to naprawdę solidny sprzęt, z dobrym aparatem, niezłą specyfikacją, do codziennych zastosowań idealny. S4 jak Ci się nie podoba to odpuść. M7 ma słaby aparat, poza tym na jego wiek nie patrz, bo dostał najnowszy system Android, więc jeszcze długo pożyje - jest zdecydowanie mocniejszy niż A5. Możesz jeszcze popatrzeć na LG G2.
Karl

przez Wiktor13 » 25 mar 2015 16:42

Właśnie zacząłem brać pod uwagę też G2, najbardziej tak stylistycznie podoba mi się A5 i chyba się zdecyduję na niego. Wielkie dzięki Karl, a z wiekiem m7 chodziło mi, że pewnie będzie mniej wspierany niż A5.
Wiktor13

przez Hans » 25 mar 2015 17:16

Ja też bym się zastanawiał między A5 a G2 - ale faktycznie, A5 chociaż nieco gorszy pod względem specyfikacji, to wspierany będzie na pewno dłużej, a skoro stylistycznie pasuje Ci bardziej, to chyba warto go brać.
Hans

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!