Nexus 5 czy iPhone 5c

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Nexus 5 czy iPhone 5c

przez Vróża » 19 sie 2015 13:50

Witam serdecznie. Zastanawiam się ostatnio nad zakupem nowego smartfona. Mój dotychczasowy tel. to sgs 3 lte. Kupiłam go 2 lata temu. Obecnie chciałabym kupić nexusa 5 bądź iPhone'a. Bardzo podoba mi się nexus ze względu na b. ładny design , nieprzebrane możliwości modyfikacji systemu, używania różnych romów itp. Jednak biały iPhone 5c ma to "coś" co mnie do niego przyciąga. Podoba mi się jego obudowa unibody oraz system ios z którego nie miałam przyjemności korzystać. Jednak wydajność telefonu z 2012 roku jest dla mnie wątpliwością i martwię się że za rok będzie tak samo "wydajny" jak iPhone 4s w tym roku. Doradzicie? ;)

Iphone 5c, cena na allegro ( swoją drogą może kupić, potem sprzedać za 1300zł i kupić 5s :lol: )
http://allegro.pl/oryginalny-apple-ipho ... 58127.html
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nexus 5, cena na allegro
http://allegro.pl/nowy-lg-nexus-5-d821- ... 21215.html
Vróża

Re: Nexus 5 czy iPhone 5c

przez Hans » 19 sie 2015 15:41

Witaj,
zarówno Nexus 5 jak i iPhone 5C swoją premierę miały w drugiej połowie 2013 roku, więc pod względem wieku są praktycznie identyczne. Nexus 5 na pewno ma lepszy, większy ekran od 5C. W kwestii kamery jest bardzo podobnie - na pewno na Apple się nie zawiedziesz. Niestety, Nexus 5 jest dość wrażliwy na upadki, więc od razu po zakupie radziłbym go wsadzić w jakiś pokrowiec. O wydajność iPhone 5C się nie martw, Apple tworzy system iOS, który jest robiony specjalnie pod te smartfony, więc zamulać tam raczej nic nie ma prawa. Do codziennych zastosowań, jak zdjęcia, rozmowy, czasami jakaś gra, film - brałbym chyba iPhone. Jeśli jednak chcesz się bawić we wgrywanie romów, modyfikowanie itp., to może Nexus 5 będzie lepszym wyborem.
Hans

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!