Nokia Lumia 930 vs Iphone 5s

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Nokia Lumia 930 vs Iphone 5s

przez Bastek677 » 28 wrz 2015 22:30

Witam wszystkich bardzo serdecznie. :)
Otóż tak jak jest w temacie napisane, stoję przed wyborem dwóch smartfonów.
Dziś jestem użytkownikiem LG L5, lecz nie jestem z niego zadowolony jak i z samego systemu Android. Cały czas coś muli, przycina się, nie wiem jak teraz z flagowcami np. SG S6, czy też po pewnym czasie zmuli. Tak jak wspomniałem, waham się pomiędzy Nokią Lumią 930, a Iphonem 5s (32 GB). Dla niektórych wybór wydawałby się prosty ale dla mnie nie. Jestem tak niezdecydowany, że z zakupem telefonu zwlekam już dobre 5 miesięcy... :o Naoglądałem się i naczytałem tysiące recenzji, opinii i nadal nie wiem co wybrać, dlatego proszę o rady, wskazówki itd. Oczywiście proszę nie sądzić że nie znam specyfikacji tych modeli... Po prostu nie umiem zdecydować co będzie dla mnie lepsze.
Może teraz napiszę jakieś istotne dla mnie rzeczy w nowym telefonie.
- Aparat, tylni jak i przedni. W Lumii mimo że telefon ten posiada 20mpx, jakość zdjęć obu telefonów jest prawie taka sama. Na plus co do L, to więcej możliwości zmiany parametrów zdjęć.
- Ilość aplikacji-chodzi mi o te użyteczne, czasem jakieś gry. Wiadomo w IP aplikacji jest masa ale na Windows Store tragedii tez nie ma.
- Szybkość działania. Tutaj już pozostawiam specjalistom do działania bo bawienie się telefonami przez kilka minut w sklepach to nie to samo.
- Cena po kilku latach. Tutaj chyba wiadomo że Iphone po kilku latach będzie droższy od L, więc mogę go drożej sprzedać.
- Oglądanie filmów, zdjęć, przeglądanie internetu.
- Klawisze funkcyjne.
- Ogólna użyteczność, intuicyjność systemu.
Co do wyglądu to już nie będę się rozpisywał, że ogólnie „Jabuszko” jest bardziej rozpoznawalne etc.
Proszę się nie sugerować tym, że najważniejsze rzeczy wymieniałem od góry. Nie.
W razie dalszych pytań będę je tutaj jeszcze dodawał. Proszę o w miarę szybkie wyrażenie kilku opinii na temat tych telefonów, co wybrać, co będzie dla mnie lepsze, ponieważ w tym tygodniu pojawiły się korzystne oferty i dlaczego miałbym z nich nie skorzystać i kupić telefon taniej?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam, Sebastian ;)
Bastek677

Re: Nokia Lumia 930 vs Iphone 5s

przez Karl » 06 paź 2015 20:56

Witaj,

ale się rozpisałeś :P Ale to dobrze, wiadomo o co chodzi. Szkoda, że tak późno zobaczyłem Twój post, no ale może odpowiedź przyda się komuś innemu. Po pierwsze największą wadą Windows Phone jest nadal mała ilość dostępnych aplikacji. Często niby są te same tytuły, co na Android i iOS, ale gorzej zrobione, uboższe itp. Lumia 930 jest ogólnie mało poręczna, duża, ale może Ci to nie będzie przeszkadzać. Ja bym chyba wybrał iPhone - tak jak mówisz, za jakiś czas sprzedasz go w dobrej cenie, sprzęt wszechstronny, dobry aparat, system śmiga, dla Ciebie będzie chyba idealny. Na iOS raczej się nie zawiedziesz, na Windows Phone możesz. Co do oglądania filmów, zdjęć - to rzecz jasna na większym ekranie będzie to wyglądać fajniej.

Pozdrawiam
Karl

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!