Smartfony z Play

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Smartfony z Play

przez HarryTex » 09 kwi 2012 20:46

Witam,
Pewnie część z Was może uznać, że spamuje, za co bardzo przepraszam. Jednak problem, z którym do Was piszę dla mnie jest poważny. Mianowicie chodzi o wybranie smartfona z oferty abonamentowej operatora Play.
Przejrzałem ofertę operatora i spośród wszystkich telefonów wybrałem te:
1. Huawei U8300
2. Sony Ericson X8
3. BlackBerry Curve 8520
4. SE TXT Pro
5. ZTE Blade
6. RBM One
7. Samsung S8500 Wave
8. Samsung wave 533
9. Samsung wave 723
10. SE Xperia X10 mini pro
11. Samsung Galaxy Gio
Są to telefony które mnie interesują, ze względu na "możliwości" i są osiągalne cenowo.
Problem polega na tym, że nie wiem który spośród nich wybrać a potrzebuję telefonu, który będzie mi dobrze służył co najmniej 2 lata.
Moje oczekiwania wobec telefonu, to dobra nawigacja, szybkie oprogramowanie, czytelność i łatwość obsługi, możliwość obsługi wielu aplikacji/programów które umożliwią przeglądanie dokumentów oraz tworzenie ich. Telefon NIE jest mi potrzebny do grania, lecz bardziej do internetu.
Co ważne to będzie mój pierwszy smartfon (nie byłem przekonany do nich), również będzie to mój (potencjalnie) pierwszy telefon z dotykowym ekranem, lecz wolałbym, żeby jednak posiadał jakieś klawisze (dobrze by było QWERTY) - nie mam zaufania do niezawodności ekranów dotykowych.
Bardzo proszę o pomoc i wybranie 2-3 telefonów które są warte uwagi (spośród w/w modeli) oraz krótkie uzasadnienie.
Wiem, wiem, rozpisałem się i jeszcze dużo wymagam...
Liczę na wasze opinie i proszę o pomoc...

Z góry dziękuję i pozdrawiam
HarryTex

Re: Smartfony z Play

przez Gryps » 10 kwi 2012 08:26

Witaj,
bardzo dobrze, że się rozpisałeś - od tego jest te forum i ten dział, aby pomagać w wyborze smartfona/tabletu. Co do Twojego problemu - radzę na starcie ograniczyć się do smartfonów z systemem Android. Słuchawki z systemami Bada mają różne opinie, moim zdaniem trzeba dać jeszcze Samsungowi trochę czasu na dopracowanie tego SO - więc daruj sobie Bada. BlackBerry też z miejsca odrzuć, smartfony nieciekawe, raczej biznesowe niż dla zwykłego człowieka. Z tego co też wiem, Sony Ericsson txt pro nie posiada systemu operacyjnego, więc to zwykły telefon a nie smartfon ;)

Osobiście wybierając smartfon, staram się kierować tym, jak długo urządzenie jest na rynku. Im urządzenie młodsze - tym większe prawdopodobieństwo, że dostanie jeszcze aktualizacje oprogramowania, co jest bardzo ważnym aspektem pod względem użytkowym.

Gdybym był na Twoim miejscu wybrałbym:
- Samsung Galaxy Gio - nie jest to może super-smartfon, ale dość nowy, ma aktualizację do Android 2.3 Gingerbread
- RBM One - ciekawy smartfon, inna jego nazwa to chyba ZTE Blade II, specyfikacją bije na głowę całą resztę - z Galaxy Gio na czele, warto by go było "pomacać" w salonie i sprawdzić jego jakość wykonania
Gryps

przez HarryTex » 10 kwi 2012 10:14

Dzięki wielkie. Właście nie byłem przekonany do Samsungów z nowym OS, ale obecnie firma ta jest liderem na rynku smartfonów, poza tym mają świetne wyświetlacze Super Amoled - bardzo dobre opinie, oraz dobra jakość. Akurat ZTE Blade II (RBM ONE) jest trochę drogi ale osiągalny - tylko problem w tym, że nie jestem przekonany do Chińskich producentów (ZTE chińska firma).
Obecnie posiadam SE Hazel i jestem zadowolony z SE (jako producenta i jego produktów) dlatego zastanawiają mnie jego smartfony, głównie:
- SE X8
- SE Xperia X10 mini pro
Co o tych telefonach sądzisz?
Jest jeszcze Huawei ale to też chiński producent i w zasadzie tylko u8300 ma znośne opinie, choć mały wyświetlacz trochę odstrasza, ale również brałem go za faworyta.
Czy któryś z wymienionych przeze mnie samsungów poza GIO jest jeszcze warty uwagi? - chodzi mi o możliwość wyboru spośród najlepszych telefonów w tym przedziale, nie chciałbym wykluczać Samsunga, ze względu na to że modele które przedstawiłem są dość stare, jako producent od paru lat posiada wytrzymałe i wydajne telefony - bynajmniej z takimi się spotkałem.

Podsumujmy:
Spośród modeli:
- ZTE Blade II (RBM ONE)
- SE X8
- SE Xperia X10 mini pro
- model z Samsunga
Który jest najlepszy spośród konkurentów, pod względem ceny do jakości - który warto kupić, żeby nie żałować?
HarryTex

przez HarryTex » 10 kwi 2012 10:57

Właśnie przekopuje internet w poszukiwaniu recenzji i opinie nt telefonów które pozostały w naszym rankingu...
I mianowicie ZTE Blade II i Galaxy GIO posiadają przyzwoite opinie, jednak przeraża mnie perspektywa 100% dotykowego ekranu (nie miałem nigdy z tym doświadczenia), ponieważ zależy mi na szybkiej obsłudze i boje się, że dotykowy LCD nie zapewni mi tego.
Dlatego rozważam jeszcze SE Xperia X8 i SE Xperia X10 mini pro... - jedynymi wadami jakimi mają te telefony to mała przekątna, brak multitouch (ale jest inne równie ciekawe i wygodne rozwiązanie), słaba jakość aparatu.
Powiedzcie mi proszę czy jest jakaś różnica między ZTE Blade a ZTE Blade II (RBM ONE)?
Bo różnica cenowa w play jest znacząca, a z tego co widzę to różnica jest w design i aparacie. Czy poza tym różnią się czymś? (bo nie chce przepłacać, jeżeli tylko tym się różnią to ZTE Blade I jest dla mnie lepszym rozwiązaniem, bo tańszym)
HarryTex

przez Vini » 10 kwi 2012 11:01

Witaj,

to ja może krótko:
- Sony Ericsson Xperia X8 - daruj go sobie, ekran 3-calowy o dennej rozdzielczości, stary Android, nie polecam
- Sony Ericsson Xperia X10 mini pro - też nic ciekawego, tyci ekran, Android też stary, odpuść
- RBM ONE - tutaj mała poprawka, bo to nie jest ZTE Blade II, tylko ZTE Blade, mimo wszystko sprawdziłbym go osobiście w salonie, nie "macałem" go nigdy, więc nie wiem jak z jakością, ale nie będzie na pewno gorzej niż w Huawei.

Jeśli chodzi o Samsungi - to musisz się określić, czy chcesz system Android, czy Bada. Android jest zdecydowanie bardziej rozwinięty, niż Bada - na którą nie ma choćby tylu programów, co na Androida. Poza tym według mnie - Bada może Cie zrazić do smartfonów.

Moim faworytem w zestawieniu jest Samsung Galaxy Gio - to dość nowe urządzenie, jedyne na co możesz w nim narzekać to chyba ekran (3.2-cala i niska rozdziałka), ale reszta daje radę. Radziłbym jednak pojechać do jakiegoś sklepu i "pomacać" Gio - sprawdzić jak działa itp.
Ekspert

przez HarryTex » 10 kwi 2012 12:21

Co do OS Bada - to już kolega Gryps mnie oświecił w tej kwestii i na pewno nie zdecyduje się na ten OS. Ponadto poza jego opinia czytałem o tym systemie w Internecie i cóż mogę dodać... system ciekawy z dobrymi perspektywami, ale potrzeba jeszcze dużo czasu by go dopracować, wypromować i zdobyć "producentów" którzy będą tworzyć aplikacje pod tego OS. Moim zdaniem to im się nie uda bo ten segment rynku jest już zdominowany przez Androida, Windowsa i Symbiana, więc Bad'owi nie uda się przebić dlatego odpada ten system.
Vini co miałeś na myśli pisząc że ZTE nie będzie gorszy z jakością od Huawei? Nie wiem jakiej jakości jest Huawei a tym bardziej ZTE... - czy są to dobrej jakości telefony?
Bo być może rozważmy teraz kwestie
ZTE Blade
RBM ONe
vs
Huawei u8300
Huawei Ideos u8500 ( z tym, że ten telefon nie ma dobrych recenzji więc dla mnie jest on skreślony praktycznie, a może się mylę...?)

Co do ZTE Blade a RBM One - to nie do końca jest ten sam telefon ponieważ w RBM One ma lepszy aparat i bardziej dopracowane oprogramowanie, takie opinie na temat tego telefonu znalazłem na różnych stronach i w różnych opiniach, przez wielu RBM One jest określony jako Blade II (po prostu model został sprzedany Red Bull Mobile i ten "operator" wykorzystuje ten telefon jako swoją ikonę)

Wiem, że ciągnę temat, przepraszam za to, ale wrócę do mojej pierwszej wypowiedzi niczym zdarta płyta - zależy mi na wybraniu telefonu który będzie mi służył co najmniej przez 2 lata, w rozsądnej cenie i nie zrazi mnie do smartfonów, bo będzie to mój pierwszy telefon tego typu, dlatego ciągnę ten temat bo chce poznać jak najwięcej opinii i wybrać najlepiej z Waszą pomocą.

Dodam na koniec tego postu, że swoją wiedzę (bardzo małą i początkową nt smartfonów) opieram na recenzjach i ocenach ze stron:
- http://www.benchmark.pl
- ISTV - kanał na youtube portalu - Mobzilla
Użytkownik

przez Vini » 10 kwi 2012 12:51

HarryTex napisał(a):Vini co miałeś na myśli pisząc że ZTE nie będzie gorszy z jakością od Huawei? Nie wiem jakiej jakości jest Huawei a tym bardziej ZTE... - czy są to dobrej jakości telefony?

Ogólnie Huawei (a przynajmniej jego dotychczasowe modele) nie grzeszyły nigdy dobrą jakością wykonania, według mnie są to jedne z gorzej wykonanych smartfonów na rynku. Stąd właśnie moje określenie, że ZTE gorzej niż Huawei już nie może być wykonany - chociaż moim zdaniem ZTE to już nieco lepsza jakość, niż Huawei.

HarryTex napisał(a):Bo być może rozważmy teraz kwestie
ZTE Blade
RBM ONe
vs
Huawei u8300
Huawei Ideos u8500 ( z tym, że ten telefon nie ma dobrych recenzji więc dla mnie jest on skreślony praktycznie, a może się mylę...?)

Jeśli robić takie zestawienie - to wybrałbym RBM One, fon ma dobre opinie i w tym przedziale cenowym jest naprawdę fajny - szczególnie dobry ekranik. Z drugiej strony - nie wiem, czy warto dopłacać do RBM a zamiast tego wybrać ZTE Blade. Ta kwestia jest jednak uzależniona głównie od tego, ile byś musiał dopłacić do RBM One.

HarryTex napisał(a):Co do ZTE Blade a RBM One - to nie do końca jest ten sam telefon ponieważ w RBM One ma lepszy aparat i bardziej dopracowane oprogramowanie, takie opinie na temat tego telefonu znalazłem na różnych stronach i w różnych opiniach, przez wielu RBM One jest określony jako Blade II (po prostu model został sprzedany Red Bull Mobile i ten "operator" wykorzystuje ten telefon jako swoją ikonę)

Blade II to już inna bajka, Android Ice Cream Sandwich, do tego 1GHz procek - no ale RAMu tyle samo co Blade i RBM One.

HarryTex napisał(a):Wiem, że ciągnę temat, przepraszam za to, ale wrócę do mojej pierwszej wypowiedzi niczym zdarta płyta - zależy mi na wybraniu telefonu który będzie mi służył co najmniej przez 2 lata, w rozsądnej cenie i nie zrazi mnie do smartfonów, bo będzie to mój pierwszy telefon tego typu, dlatego ciągnę ten temat bo chce poznać jak najwięcej opinii i wybrać najlepiej z Waszą pomocą.

Nie przejmuj się i pisz ile chcesz - nikt Cię za to tu nie pogoni bo od tego jest ten dział, a my lubimy pomagać :P
Ekspert

przez SmartFan » 10 kwi 2012 16:57

Z tych co na początku wymieniłeś, nie licząc innych systemów (tylko Android) zastanowiłbym się nad:

- Samsung Galaxy Gio
- RBM One
- ZTE Blade

Najlepiej poczytaj opinie o nich, sprawdź w jakimś sklepie, jak każdy z nich wygląda i jak działa - no i podejmij decyzję ;)
Zaawansowany

przez HarryTex » 10 kwi 2012 18:50

Co do dopłaty do RBM One to przy abonamencie za 45 zł dopłate mam 229 zł
a w tym samym abonamencie ZTE Blade kosztuje mnie 1 zł ( w opcji za 39zł/mce, kosztuje 139zł)
No dobrze czyli w zasadzi najlepszy jest RBM One, ale czy warto za :) taką cenę? skoro to samo tylko z gorszym disign...?
jeżeli chodzi o Samsung Galaxy Gio to nie jest tani bo przy abonamencie za 45 zł kosztuje 219 zł
Więc który z tych trzech - ze względu cena do jakości?
Czy warto płacić więcej za fajny disign?
Oraz czy Gio jest wart 219 zł?
Bo rozumiem, że wszyscy którzy biorą udział w tej dyskusji spośród początkowej 11 nie widzą innych faworytów poza tą w/w trójką?

SmartFan napisał(a):Z tych co na początku wymieniłeś, nie licząc innych systemów (tylko Android) zastanowiłbym się nad:

- Samsung Galaxy Gio
- RBM One
- ZTE Blade

Najlepiej poczytaj opinie o nich, sprawdź w jakimś sklepie, jak każdy z nich wygląda i jak działa - no i podejmij decyzję ;)

Jeżeli chodzi o opinie to znam opinie o tych telefonach i każdy z nich ma jakąś wadę, której nie ma inny, dlatego właśnie skierowałem się z tym dylematem do Was - i póki co muszę przyznać, że jestem zaskoczony (pozytywnie) pomocą którą od Was dostaje, dziękuje :)
Użytkownik

przez Pyrto » 10 kwi 2012 21:32

HarryTex napisał(a):Co do dopłaty do RBM One to przy abonamencie za 45 zł dopłate mam 229 zł
a w tym samym abonamencie ZTE Blade kosztuje mnie 1 zł ( w opcji za 39zł/mce, kosztuje 139zł)
No dobrze czyli w zasadzi najlepszy jest RBM One, ale czy warto za :) taką cenę? skoro to samo tylko z gorszym disign...?
jeżeli chodzi o Samsung Galaxy Gio to nie jest tani bo przy abonamencie za 45 zł kosztuje 219 zł
Więc który z tych trzech - ze względu cena do jakości?
Czy warto płacić więcej za fajny disign?
Oraz czy Gio jest wart 219 zł?
Bo rozumiem, że wszyscy którzy biorą udział w tej dyskusji spośród początkowej 11 nie widzą innych faworytów poza tą w/w trójką?

Jeżeli chodzi o opinie to znam opinie o tych telefonach i każdy z nich ma jakąś wadę, której nie ma inny, dlatego właśnie skierowałem się z tym dylematem do Was - i póki co muszę przyznać, że jestem zaskoczony (pozytywnie) pomocą którą od Was dostaje, dziękuje :)

Moim zdaniem nie opłaca Ci się tyle płacić za RBM One - za fajniejszy design i lepszą kamerkę nie opyla się płacić 229zł. Co do Gio - nówka bez umowy kosztuje koło 500zł, więc płacenie połowy tej ceny z abonamentem chyba mija się z celem. Co do ZTE Blade - wydaje się być najlepszym wyborem w Twoim przypadku, niedrogi - a na Alledrogo jest tylko troszkę tańszy niż RBM i Samsung. Moja rada jest prosta - bierz ZTE Blade bo to optymalny wybór :)

Pozdrawiam!
Zaawansowany

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona