Sony Ericsson Live czy HTC Mozart

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Sony Ericsson Live czy HTC Mozart

przez JarosławZ » 13 kwi 2012 15:42

Witam, tak jak w temacie, mam prośbę o poradę który z tych telefonów lepiej wybrać. Chyba, ze ktoś ma lepsze propozycje. W abonamencie za 49.40zł SE Live kosztuje 1zł a HTC 99zł. Telefonu oprócz rozmów potrzebuje do filmów oraz do internetu (również oglądanie filmików z sieci). Ważna jest też bateria i troszkę zdjęcia. Podobno SE Live z adreno 205 i wsparciem dla adobe flash lepiej sprawdzi się w necie, oraz ma lepszą baterię, ale HTC ma lepszy i większy wyświetlacz i jakość wykonania. Dziękuje za wszelką pomoc.
JarosławZ

Re: Sony Ericsson Live czy HTC Mozart

przez Tadzik » 13 kwi 2012 17:06

Witaj,

smartfony, które podałeś - to dwa, diametralnie różne urządzenia. Jeden oparty o Android a drugi o Windows Phone. Mimo wszystko z tych dwóch smartfoniaków, które podałeś - wybrałbym na Twoim miejscu HTC Mozart, dlaczego? Bo ma fajny aparat, większy ekran, 8GB pamięci wewnętrznej, dlatego do Twoich celów lepszy będzie Mozart. Trudno mi tu sugerować Ci coś więcej, gdyż nie podałeś co masz jeszcze do wyboru - najlepiej puść tu listę co masz dostępne to pomyślimy dalej :)
Tadzik

przez JarosławZ » 13 kwi 2012 17:49

Tak naprawdę to są chyba jedyne sensowne smartfony jakie znalazłem w cenie do 100zł w abonamencie do 50zł. Wiem, że to zupełnie różne systemy i właśnie nie wiem który lepiej będzie współpracował z internetem. SE Live obsługuje i HTML i FLASH natomiast HTC tylko HTML i nie wiem czy to nie będzie w jego wypadku wadą ?
JarosławZ

przez Vini » 13 kwi 2012 18:43

Pamiętaj, że na komfort przeglądania internetu nie składają się wyłącznie obsługiwane technologie, ale przede wszystkim wielkość ekranu i jego jakość - a tutaj Mozart wygrywa. Co do Flasha to nie pragnij go aż tak bardzo, obecnie jest wykorzystywany głównie jako nośnik reklamy, więc wejście na jakiś duży portal z włączonym flashem to koszmar. Osobiście mam smartfonik z Androidem, ale szczerze mówiąc z Flasha nawet nie korzystam bo nie ma sensu. Do np. YouTube masz dedykowane aplikacje itp.
Ekspert

przez JarosławZ » 13 kwi 2012 19:37

Ok, a jak duża różnica przy multimediach jest w gpu, adreno 200 HTC a adreno 205 SE Live.
JarosławZ

przez Tadzik » 13 kwi 2012 20:23

JarosławZ napisał(a):Ok, a jak duża różnica przy multimediach jest w gpu, adreno 200 HTC a adreno 205 SE Live.

Problem w tym, że nie wybierzesz idealnego rozwiązania, ale jeśli Ci to pomoże to mogę śmiało powiedzieć, że Adreno 205 jest od Adreno 200 około czterech razy szybszy :)
Tadzik

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!