SE Xperia PLAY vs SE Arc S

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

SE Xperia PLAY vs SE Arc S

przez DarkHitsugaya » 18 cze 2012 15:04

Witam.
Otóż mam wielki dylemat, jaki telefon wybrać. Mam do wyboru SE Xperia PLAY i SE Arc S. Długo się zastanawiałem nad wyborem i dalej nie wybrałem, więc może poradzę się ludzi, którzy lepiej się na tym znają(to będzie moj pierwszy smartfon więc jestem zielony w tych tematach).
Moje tak jakby wymagania :
- telefon musi być po prostu dobry do gier(wiem że xperia play przeważa w tym, ale nie jestem pewny co do reszty), żeby działały all aplikacje z google play itp.
- duża ilość pamięci, możliwość włożenia karty pamięci(jak czytałem to niektóre telefony nie mają takich wejść, mają tylko własną pamięć)
- ogólna hmmm.. "szybkość" telefonu(szybkie włączanie/wyłączanie, nie opóźnianie robienia zdjęć czyli jak klikniesz przycisk to robi zdj odrazu, a nie z opóźnieniem, szybkie uruchamianie się aplikacji itp.)
- szybsze wi-fi
Proszę w miare o mądre i bardziej szczegółowe wypowiedzi, i proszę też o to, aby wypowiadały się tylko osoby, które mają w tym już jakieś doświadczenie i znają się na tym..
DarkHitsugaya

Re: SE Xperia PLAY vs SE Arc S

przez Vini » 18 cze 2012 17:14

Witaj,

jeśli koniecznie chcesz smartfon do gier - to chyba w tym przypadku PLAY będzie najlepszym wyjściem. Na tym smartfonie świetnie się gra z oczywistego względu - ma wbudowanego pada. Nie powinieneś się martwić o dostępność gier bo Sony dobrze dba, aby gier nie brakowało.

Jeśli chodzi o możliwość rozszerzenia kartą pamięci - to obydwa smartfony mają taką możliwość, więc się o to nie martw. Co do robienia natychmiastowego zdjęć, to nie wierz w cuda, tak naprawdę dopiero najnowsze zabawki w stylu Galaxy S III pozwalają na natychmiastowe wykonywanie zdjęć bez zbędnych zamuł, inne smartfony mają mniejsze lub większe spowolnienia w robieniu zdjęć. Pamiętaj, że zarówno arc S, jak i Play to urządzenia z zeszłego roku - z tym, że arc S posiada jednak lepsze podzespoły, niż Play (ale za to nie ma pada).

Pozdrawiam
Ekspert

przez SmartFan » 19 cze 2012 07:47

Jeśli ma być do gier to faktycznie, Xperia PLAY będzie najlepsza. Pomijam w tym przypadku jej specyfikację, gdyż ta jest zadowalająca. Najważniejszy będzie tutaj ten wbudowany pad, dzięki któremu gra się na PLAY naprawdę fajnie - nie paskudząc przy tym ekranu smartfona. Domyślam się, że prócz tych dwóch smartfonów nie bierzesz niczego innego pod uwagę?
Zaawansowany

przez DarkHitsugaya » 19 cze 2012 13:31

SmartFan napisał(a):Domyślam się, że prócz tych dwóch smartfonów nie bierzesz niczego innego pod uwagę?

Jeszcze myślałem nad Galaxy S, ale bardziej mi odpowiadają te dwa wyżej wymienione.
DarkHitsugaya

przez Pyrtolotolo » 19 cze 2012 14:53

DarkHitsugaya napisał(a):Jeszcze myślałem nad Galaxy S, ale bardziej mi odpowiadają te dwa wyżej wymienione.

Ja na Twoim miejscu nie nastawiałbym się tak na same gry. Arc S ma większy ekran (fajniejszy do grania), lepszy aparat, no i dostanie aktualizację do Android Ice Cream Sandwich - a Play nie. Jeśli faktycznie tak bardzo Ci zależy na padzie to bierz Play, ale jak potrafisz ścierpieć bez pada to kupuj arc S.
Zaawansowany

przez DarkHitsugaya » 19 cze 2012 15:43

A czym różni się Android 4.0 od 2.3? Czy przez to, że Android jest starszy, niektóre gry z Google Play mogą nie działać?
DarkHitsugaya

przez Vini » 19 cze 2012 15:50

DarkHitsugaya napisał(a):A czym różni się Android 4.0 od 2.3? Czy przez to, że Android jest starszy, niektóre gry z Google Play mogą nie działać?

Wszystkie gry działające na Android 4.0 powinny raczej śmigać na 2.3 - chociaż nie wiadomo, czy to się kiedyś nie zmieni. Jeśli chodzi o to, co nowego wnosi Ice Cream Sandwich - to chyba najistotniejsza dla Ciebie będzie obsługa padów. Np. do portu microUSB w takim arc S (oczywiście po przejściówce) można podłączyć zwykły gamepad od konsoli i grac w gry właśnie poprzez ten pad. Jak jeszcze podłączymy nasz fon do telewizora - to mamy praktycznie przenośną konsolę do gier. O zmianach jakie nastąpiły w Android 4.0 przeczytasz TUTAJ i TUTAJ.
Ekspert

przez DarkHitsugaya » 19 cze 2012 16:10

To Arc S na 100% będzie mieć Androida 4.0? Czy nie nastąpi zmiana, tak samo jak z PLAY? Bo nie chcę się potem zawieść i powiedzieć sobie "A jednak mogłem kupić ten drugi"...
DarkHitsugaya

przez Vini » 19 cze 2012 18:05

DarkHitsugaya napisał(a):To Arc S na 100% będzie mieć Androida 4.0? Czy nie nastąpi zmiana, tak samo jak z PLAY? Bo nie chcę się potem zawieść i powiedzieć sobie "A jednak mogłem kupić ten drugi"...

Szukajka się kłania :D Dla arc S nie będzie ICS, on JUŻ JEST - więcej poczytasz tutaj: KLIK
Ekspert

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!