LG Swift L9 - doradźcie czy warto?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

LG Swift L9 - doradźcie czy warto?

przez Miki » 15 lis 2012 21:36

Witam,

wchodzę sobie często na SmartFan.pl i znalazłam tam niedawno specyfikację smartfona L9. Muszę przyznać, że zrobiła na mnie niezłe wrażenie. Zachęcona poszperałam u mojego opa i znalazłam ją w dobrej cenie. Moje pytanie brzmi, co w cenie Swifta L9 można innego kupić. W Play to wydaje się być idealny wybór. Martwi mnie tylko lipny serwis LG i powolne, nieudolne aktualizowanie. Doradźcie proszę.
Miki

Re: LG Swift L9 - doradźcie czy warto?

przez Kali » 16 lis 2012 14:55

Witaj,

L9 to świetny smartfon, szczerze mówiąc znam ofertę Play i muszę powiedzieć, że to obecnie chyba najlepszy wybór. Z tego co pamiętam był tam też Desire C - ale nie dość, że droższy, to dużo gorszy. Jakie są wady LG - przede wszystkim mizerny serwis i kiepskie aktualizacje sprzętu. gdyby nie to, LG by rządziło.
Kali

przez Guzik » 16 lis 2012 23:26

Ekran 540 x 960 pikseli, 4.7-cala mówi chyba sam za siebie. Do tego grafika PowerVR SGX540, dwurdzeniowy 1 GHz procek Cortex-A9, 1 GB RAM i Android ICS. Bateria też dobra, bo ma pojemność aż 2150 mAh. Jak masz dobrą ofertę to bierz, chyba że coś innego - to napisz, porównamy.
Guzik

przez Miki » 17 lis 2012 20:06

Dzisiaj go macałem i jedyne, na co narzekam to brak HDMI. Smartfon nie ma nawet wyjścia MHL - więc oglądanie zdjęć czy też granie na telewizorze odpada. LG zawsze musi coś zwalić, urządzonko niby świetne a tu sru, nie ma HDMI. Lipa jest też z pamięcią wewnętrzną - nowy Android bez rootowania nie pozwala na przenoszenie aplikacji na kartę pamięci, a w L9 mamy dla użytkownika dostępne tylko 2.5 GB. Sam Need for Speed zajmuje 2 GB - więc to co daje LG to niewiele.
Miki

przez david » 21 gru 2012 20:49

Posiadam ten telefonik i jest zajeb... zauważyłem tylko dwie wady:

- mala pamięć jeśli gramy w gry bo od andka lodowej kanapki aplikacje wgrywamy do pamięci głównej
- cichy głośnik (ale to ze nie usłyszymy go jak dzwoni to fałsz)

Poza tym ma wygodną klawiaturę, lecz częściej używam funkcji dyktowania, która jest wspaniała, naprawdę warto mieć lg Swift l9, sory za błędy ps pooglądaj jakieś recenzje tego smartfona.
david

przez palmel » 02 sty 2013 21:58

Miki napisał(a):Dzisiaj go macałem i jedyne, na co narzekam to brak HDMI. Smartfon nie ma nawet wyjścia MHL - więc oglądanie zdjęć czy też granie na telewizorze odpada. LG zawsze musi coś zwalić, urządzonko niby świetne a tu sru, nie ma HDMI. Lipa jest też z pamięcią wewnętrzną - nowy Android bez rootowania nie pozwala na przenoszenie aplikacji na kartę pamięci, a w L9 mamy dla użytkownika dostępne tylko 2.5 GB. Sam Need for Speed zajmuje 2 GB - więc to co daje LG to niewiele.

W takim razie po co karta pamięci? skoro nie mozna używać aplikacji wgranych na kartę? dla mnie to bezsens...
palmel

przez Gonzo » 02 sty 2013 22:38

palmel napisał(a):W takim razie po co karta pamięci? skoro nie mozna używać aplikacji wgranych na kartę? dla mnie to bezsens...

Ale L9 jest oparty o Ice Cream Sandwich, a w tej wersji Androida można jeszcze przegrywać appki na kartę, dopiero w Jelly Bean to zablokowali.
Gonzo

przez Wasiu » 08 sty 2013 21:08

Mogę z czystym sercem polecić ten telefon. użytkuję go od około miesiąca. Nie wiem co to powolne działanie telefonu, czy zwiechy systemu.
bateria przy włączonym cały czas WiFi, ale sieci 2G bez problemu wytrzymuje 2 dni przy częstym dzwonieniu i wysyłaniu sms-ów.
Ekran super. Aparat trochę gorzej.
Poprzednio używałem Desire HD i szczerze mówiąc nie wróciłbym już do niego
To co mi przeszkadza to brak automatycznej regulacji jasności ekranu. Byłem niemiło zaskoczony, że tego nie ma w LG. Już się nauczyłem z tym żyć, ale... zaskoczenie pozostało.

Automapa zainstalowana w tel., a mapy na karcie i wszystko śmiga bez problemu.
Nie gram, więc nie ocenię układu graficznego.
Audiofilem nie jestem, ale słuchawki z Desire HD były lepsze.

Ogólnie warto :-)
Wasiu

przez kubulex » 09 sty 2013 20:27

mam pytanie do osoby posiadajacej l9: a mianowicie czy probowaliscie sluchac muzyki przez swoje (nie te dodane w pudelku) sluchawki? jak tak to jak oceniacie dzwiek?
kubulex

przez Anka » 09 sty 2013 22:12

kubulex napisał(a):mam pytanie do osoby posiadajacej l9: a mianowicie czy probowaliscie sluchac muzyki przez swoje (nie te dodane w pudelku) sluchawki? jak tak to jak oceniacie dzwiek?

Ja go mam i powiem krótko, dźwięk na moich słuchawkach jest znakomity. Moje słuchawki to SoundMAGIC PL21, może i nie są to jakieś drogie słuchawy, ale grają naprawdę doskonale. Miałam porównanie z Galaxy S II, LG Swift 4X HD oraz Galaxy S Advance i mogę powiedzieć, że L9 gra podobnie jak Advance ale za to dużo lepiej niż S II i 4X HD. Dźwięk jest czysty, zarówno tony średnie, wysokie jak i niskie grają naprawdę dobrze. Jak masz lepsze słuchawki, to będziesz jeszcze bardziej zadowolony.
Anka

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona