LG Swift L3 czy Sony Xperia Tipo?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

LG Swift L3 czy Sony Xperia Tipo?

przez Guzik » 06 gru 2012 20:52

Hej,

chcę sobie kupić niedrogi smartfonik z Androidem. Nie mam zbyt dużo kasy, ale coś tam udało mi się wysupłać. Bardzo Was proszę o pomoc w wyborze, bo nie wiem co kupić. Bardzo długo nad tym myślałem i wymyśliłem sobie dwa telefony: Swift L3 i Xperię Tipo. Jeśli możecie, to napiszcie mi proszę ich mocne i słabe strony, bo nie wiem na który się zdecydować.

Pozdro!
Guzik

Re: LG Swift L3 czy Sony Xperia Tipo?

przez Pantsless » 06 gru 2012 22:36

Wybór w tym przypadku jest oczywisty - bierz Xperię Tipo. Smartfon ma co prawda taki sam, 3.2-calowy ekran, ale o trochę większej rozdziałce (320 x 480). Dodatkowo Tipo ma więcej pamięci LG: 1 GB wewnętrznej i 384 MB RAM, natomiast Xperia Tipo: 2.5 GB wewnętrznej i 512 MB RAM. Kamerki i baterie w obydwu smartfonach masz takie same. Jest jeszcze jedno, co przemawia za Tipo - a mianowicie wersja systemu Android. Tipo działa na 4.0 Ice Cream Sandwich, a L3 na starym 2.3.6 Gingerbread.

Podsumowanie: w porównaniu z Tipo, model L3 to syf jakich mało. Bierz Xperię Tipo a będziesz zadowolony.
Zaawansowany

przez Kali » 10 gru 2012 10:51

Ja również podzielam opinię kolegi powyżej. Tipo jest nieporównywalnie lepszy od L3, smartfon LG to niestety trochę syfek jest. Zresztą, według mnie lepiej jest kupić dobry smartfon z Androidem, niż się potem męczyć z jakąś padaką co będzie zamulać. Potem w necie pojawiają się opinie, że Android to bardziew, wiesza się i chodzi wolno - ale jak się kupi smartfon za 300 zł to nie ma się potem co dziwić.
Kali

przez dupa » 05 lut 2013 20:16

Panowie! bez przesadyzmu! LG działa bardzo pięknie, system działa NORMALNIE. Nic nie zamula, nic sie nie zacina. Oczywiście nie ma co liczyć na nowe gry (w tipo podobnie) ale w codziennym używaniu jest ok. Największym minusem w porównaniu do Tipo jest rozdzielczość ekranu. System? Stary system działa szybciej, nowszy może zamulać. LG mogę pochwalić jeszcze za bardzo długie trzymanie na baterii. Podczas intensywnego używania trzyma bez problemu dwa dni. Aaaa i LG ma niesamowicie czuły ekran czego nie można powiedzieć o tipo. Tak więc wybór nie jest taki oczywisty.
dupa

przez snuffmajster » 06 lut 2013 13:49

A może Samsung Galaxy Mini 2? Śmiga szybko, dobrze gra na słuchawkach, nie muli, jest całkiem solidny i dobrze trzyma akku oraz dostanie aktualizacje do JB :)
Zaawansowany

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!