MDA Compact - czy nadal warto?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

MDA Compact - czy nadal warto?

przez snuffmajster » 23 gru 2012 15:09

Mam okazję nabyć za 100zł MDA Compact (HTC Magican).

PDA jest nowe i bez simlocka, pełen komplet, bateria trzyma 12 dni.

Czy warto?

Używać go będę do neta (GPRS + Opera Mini = damy radę ;)), emaila, dzwonienia i grania w starsze gierki na WM.

Z góry dziękuję za odpowiedź! (Jakby co smartfonów z Andkiem nie znoszę)
snuffmajster

Re: MDA Compact - czy nadal warto?

przez snuffmajster » 23 gru 2012 15:13

Mam też opcję zakupu HTC Kaisera (Tytn II) w tej samej cenie ale używkę w stanie idealnym (całe życie w pokrowcu).

Który lepiej wybrać?

Gdyby ktoś miał jakieś PDA na wymianę za dysk przenośny proszę pisać przez allegro - pytanie do sprzedającego

Link do dysku który sprzedaje: http://allegro.pl/nowy-dysk-przenosny-seagate-320gb-3-lata-gw-i-ubez-i2890257346.html
snuffmajster

przez Vini » 23 gru 2012 16:09

Smartfon MDA Compact (HTC Magican) to już niestety dość duży zabytek. Urządzenie ma na pokładzie system Windows Mobile 2003, który ustępuje chyba wszystkim, dzisiejszym mobilnym systemom operacyjnym. Magican raczej sobie odpuść.

Co do HTC Kaiser - to już dużo nowsza konstrukcja (z 2007 roku bodajże). Działa ona na Windows Mobile 6.1, i jest podobno nawet port Androida dla tego urządzenia, ale trzeba się nieźle nagimnastykować, żeby go wgrać.

Jeśli już więc chciałbyś wybrać któryś z tych dwóch urządzeń, bierz Kaisera i wystrzegaj się Compacta. Do zastosowań, które podałeś, urządzenie spokojnie powinno dać radę.

Chciałbym zaproponować jakieś inne, alternatywne rozwiązanie, ale takiego chyba nie ma. Smartfony z Androidem zaczynają się w cenach powyżej 100 zł - jedyny, jaki udało mi się znaleźć to Lg gt540, ale kosztuje parę złociszy więcej.
Ekspert

przez snuffmajster » 23 gru 2012 18:39

Andka nie chce :)

Kupiłem Kaisera w stanie idealnym za 150zł. Często siadają w nich taśmy? Ten był używany 2,5 roku, ale nie katowany.

Zastanawiam się nadal nad dokupieniem magicana do 100zł... Miałem go kilka lat temu i bardzo go lubiłem :/

Owszem, jest to stara konstrukcja ale niezawodna :) Do sprawdzenia poczty, wysłania smsa czy zadzwonienia w sam raz :)
snuffmajster

przez SmartFan » 23 gru 2012 23:32

snuffmajster napisał(a):Andka nie chce :)

Kupiłem Kaisera w stanie idealnym za 150zł. Często siadają w nich taśmy? Ten był używany 2,5 roku, ale nie katowany.

Zastanawiam się nadal nad dokupieniem magicana do 100zł... Miałem go kilka lat temu i bardzo go lubiłem :/

Owszem, jest to stara konstrukcja ale niezawodna :) Do sprawdzenia poczty, wysłania smsa czy zadzwonienia w sam raz :)

Jeżeli faktycznie wady Magicana Ci nie przeszkadzają to bierz go, jak za nówkę to tanio - w tej cenie można kupić jedynie kijowy telefon komórkowy.

Co do taśmy w Kaiser, to jest to wrażliwy element w każdym urządzeniu z ruchomymi częściami, gdzie taśma musi ciągle się poruszać. Jak działa w tym, co masz - to się nie przejmuj. Jak padnie, to dopiero będziesz się martwić (z tego co widzę, taśma (nie licząc wymiany) kosztuje jakieś 50 zł).
Zaawansowany

przez snuffmajster » 24 gru 2012 12:01

Cena Magicana zaraz przekroczy 100zł i dalej nie licytuje :/

A o Nokii E52 co sądzicie? Mam opcje zakupu za 400zł - czarna, stan bdb, cały komplet bez simlocka.

Warto? Słyszałem, że cholerstwa bywają awaryjne. Zastanawiam się też nad HTC TOUCH HD za około 250zł
snuffmajster

przez Jotr » 24 gru 2012 12:56

Miałem Nokię E52 ponad 2 lata temu, kupiłem ją nową, z salonu Nokii - i szczerze mówiąc na gwarancji od zakupu była ze 4 razy. Co prawda po tej ostatniej naprawie, gdzie wymienili chyba całe wnętrze - było już ok, ale i tak bym już drugi raz nie chciał tego telefonu (a jak już, to tylko z ważną gwarancją). Fon może i fajny, mały, zgrabny - ale Symbian to już zabytek, pamiętam jak instalowanie każdej nowej appki to był ból, trzeba było jakieś certyfikaty ładować itp. Za 400 zł na bank bym jej nie kupił. To już lepiej dołożyć i kupić np. Lumię 610.

HTC TOUCH HD to na pewno lepsze rozwiązanie, niż Magican, ale i droższe. Całkiem przyjemny ekran i 5 MP aparat, ale system przestarzały i już niewspierany - appek nowych się nie spodziewaj.

Nie wiem, czemu na Andka jesteś taki cięty, ale ok, nie doradzam w takim razie niczego z tym OS.
Jotr

przez snuffmajster » 24 gru 2012 13:30

Ok to dzięki:)

W takim razie E52 nie biorę, a mojego BlackBerry Curve 8520 oddaje (wziąłem z komisu na gwarancji) - nie podchodzi mi ten system. Jedyne co to super klawiatura i spokojnie 5-7 dni na akku.
snuffmajster

przez Vini » 24 gru 2012 20:56

Pomyśl też nad czymś z Androidem, ten system naprawdę nie gryzie ;)
Ekspert

przez snuffmajster » 24 gru 2012 22:13

Andek jest bee :D Chwilowo nie chce fona pod jego kontrolą, chyba, że sprezentujesz mi Galaxy S II :D

Temat można zamknąć :) Proszę o wypowiedzi w moim nowym temacie : http://smartfan.pl/forum/viewtopic.php?f=50&t=454
Zaawansowany

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!