Palmofon (PDA z GSM) do 300zł - jakie?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Palmofon (PDA z GSM) do 300zł - jakie?

przez snuffmajster » 24 gru 2012 13:27

Witam!

Przepraszam z góry za nowy temat.

Poszukuję palmofona do 300zł w świetnym stanie wizualnym.

Jeśli jest wybór np. dobrym palmofon w idealnym stanie a świetny ze śladami użytkowania to wybiorę tego słabszego.

Jaki system? Windows Mobile 6.1 lub 6.5. Może być nawet 5.0. Może być po angielsku. Tylko one wchodzą w grę!

Czemu nie Windows Phone albo Android? WP mi się nie podoba a Androida nie znoszę - wtrynia baterię, na słabszych urządzeniach to padaczka, ciągle coś chodzi w tle.

Palmofon będę brał z allegro. Mile widziane linki do aukcji.

Wymagania: ekran conajmniej 3 cale bez sprzętowej qwerty, minimum Edge (najlepiej HSDPA), fajnie jakby był z wifi, gps niepotrzebny ale może być, palmofon w idealnym stanie, dobra bateria, BEZ SIMLOCKA

Do czego będę używał? Net, smsy, rozmowy, starsze gierki na WM.

Kupiłem idealnego Kaisera ale mam 2 karty SIM z różnych sieci - wolę 2 osobne urządzenia. Czemu WM? Lubię ten system. Ma to co potrzebuję. Przyzwyczajenie robi swoje.

Z góry dziękuję za pomoc :)
snuffmajster

Re: Palmofon (PDA z GSM) do 300zł - jakie?

przez snuffmajster » 24 gru 2012 13:32

Fajnie gdyby miał złącze audio na 3,5 mm ale przeżyje jego brak ;) Jak będzie coś tańszego ale godnego uwagi też może być:)

Ważne żeby miał minimum procka 400 mhz i 128 mb ramu (nie gorszy od Kaisera). Ekran oporowy - tanie w naprawie :) A czemu bez sprzętowej qwerty? Kaiser ją ma i starczy. A jak padnie taśma to wolę naprawiać jednego a nie 2 :D
snuffmajster

przez snuffmajster » 24 gru 2012 13:57

Jak się zamkniemy w 250 zł to będzie super :D
Zaawansowany

przez Vini » 24 gru 2012 21:00

Kiedyś używałem takiego sprzętu, co się nazywał Eten X500+ - świetna maszynka z doskonałym GPSem. Automapa działała na nim jak marzenie. Teraz widzę, że jest tego parę sztuk na Allegro - system z tego co pamiętam WM 6.5, tyle że ekran w nim to 2.8-cala.
Ekspert

przez snuffmajster » 24 gru 2012 22:01

A coś ciut większego? Poluje na HTC Universal (SPV M5000) ale kurcze nie ma go na allegro :/ Rzadki sprzęt ale bardzo przyjemny (miałem na testach).

Co sądzisz o HTC Touch HD? Bądź o Szajsungu Omnia?
Zaawansowany

przez Vini » 24 gru 2012 22:59

Ideałem byłby HTC HD2, ale to zupełnie poza budżetem :oops:

Touch HD chyba najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Spokojnie mieści się w budżecie, ma fajny ekran o rozdziałce 480 x 800 pikseli, 3.8-cala i system Windows Mobile 6.1 Professional.

Popatrz sobie jeszcze na HTC Touch Diamond 2 / MDA Compact V / HTC Topaz, bo to też fajny fon, ma ekran 3.2-cala 480 x 800. Widziałem też na Allegro HTC Touch Pro2 w cenie koło 300 zł, ale ten ma już klawiaturę QWERTY.

Co do Samsunga I8000 Omnia II, to wydaje się być naprawdę fajny - ekran 3.7-cala, 480 x 800, 5MP kamerka i Windows Mobile 6.1 Professional. Można go na Alledrogo spokojnie znaleźć do 300 zł.
Ekspert

przez snuffmajster » 24 gru 2012 23:06

Zastanawiałem się nad Omnia I - warto jeszcze brać? Starczyłoby mi na nową baterię :)

Co do qwerty - jak już to pod ekranem (nie wysuwana). Taśmy mnie martwią :/ Coś szuje, że do Kaisera od razu zamówię nową - póki są.
Zaawansowany

przez Vini » 24 gru 2012 23:13

Omnia I i II to ogromna różnica w ekranie (na korzyść II oczywiście), połowa mniej RAM, gorszy procek itp. Ja tam bym brał II.
Ekspert

przez snuffmajster » 24 gru 2012 23:19

Całkiem fajna ta omnia II. Może wyrwę w dobrym stanie. A jak jest z bezawaryjnością digitalizera? A o Omnii Lite co sądzisz?

Choć jest też taka opcja: zostaje tylko przy Kaiserze (igiełka) i dokupuje do niego zapasową taśmę i baterię (zastanawiam się czy też digitalizer dokupić).

Lepiej kupić Omnię II bądź Lite czy zostać przy Kaiserze z qwerty? Jak jest z bezawaryjnością? Znajomy który kiedyś miał Kaisera twierdzi, że jest bezawaryjny.
Zaawansowany

przez Vini » 25 gru 2012 11:35

Z całym szacunkiem, ale Omnia II bije na głowę Kaisera (ekran, RAM, bateria, pamięć, waga, prędkości łączności itp.). W dodatku Omnia II nie ma elementów ruchomych, więc taśma nie nawali. Z digitalizerami z tego co wiem jest różnie, zależy czy masz szczęście, czy nie.

Podsumowując: Jatam bym jednak szukał Omni II.
Ekspert

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona