Android do 200 zł - da radę?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Android do 200 zł - da radę?

przez Chochlik » 24 gru 2012 21:07

Mam pytanie do szanownych forumowiczów - czy dałoby radę kupić jakiś smartfon z Androidem za kwotę do 200 zł? Mam bardzo ograniczony budżet, proszę Was bardzo o pomoc w wyborze.
Chochlik

Re: Android do 200 zł - da radę?

przez snuffmajster » 24 gru 2012 22:00

Teoretycznie LG GT540.

Ale za te pieniążki możesz dorwać Motorolę Milestone. Spóźniłeś się tydzień bo swoją w stanie bdb (cały komplet) sprzedałem na 250zł :/

Co do motki: procek 528 mhz ale można go przetaktować bez strachu do 1,2 ghz. 256 mb ramu starczy jeśli nie grasz w wymagające gry.

Polecam kupić milestone, wgrać CyanogenMod 7.2.2 (na 7.2.4c miałem cyrki z akku), ustawić procka na 800 mhz bądź zostawić automatyczne 1000 mhz i masz fona, który jest solidny, wygodny w obsłudze i działa sprawnie :) Za te pieniążki super wybór. A do tego dzięki DSP w Cyanie gra na dobrych słuchawkach wybornie :)

Dla mnie największym + (a dla niektórych - ) był zablokowany bootloader - telefonu nie dało się ubić! Cokolowiek byś nie schrzanił telefon dało się w domowych warunkach odratować.

Jest jeszcze jeden model do 200zł - Samsung Galaxy Mini.

Procek 600 mhz, 384 mb ram. Jeśli dobrze kojarze to procka można przetaktować do 1 GHZ (Xperia J pracuje na tej jednostce ździebko podkręconej).

Fonik mały ale całkiem szybki. Jednakże gra kiepsko ale dla zwykłego usera spokojnie starczy. Do 200zł można dostać egzemplarze w dobrym stanie.
Zaawansowany

przez Vini » 24 gru 2012 23:10

snuffmajster dobrze doradza, Motorola MILESTONE bije te modele na głowę - jednak do 200 zł jej nie dostaniesz na pewno (chyba, że jakieś totalne padło). GT540 bym się raczej wystrzegał, to już zabytek i Android na nim to trochę męka.

Popatrz też na Galaxy Pocket, ma mocniejszy procek niż mini, ale nieco mniejszy ekran.
Ekspert

przez snuffmajster » 24 gru 2012 23:26

Z tego co widzę, jakbyś dozbierał do 250zł to już jakąś znośną Stonkę byś dorwał. Do 200zł to tylko na licytacji i z dużym fuksem.

Galaxy Pocket też prezentuje się fajnie. Choć osobiście stanąłbym po stronie Kamyka (ale jakbyś dozbierał bo za 200zł to cięęęęężko).

Apropo Milestone - jakbyś kupił to od razu wgraj Cyana... Na Andku 2.2.1 telefon u mnie miał padaczkę a ja walczyłem ze sobą by przypadkiem nie sprawdzić jego wytrzymałości na upadki i deptanie :D
Zaawansowany

przez Chochlik » 25 gru 2012 11:28

Dzięki Wam za rady, w takim razie zobaczę co z Waszych propozycji uda się znaleźć na Allegro, liczę na Milestone, ale reszta też da radę. Pozdr!
Chochlik

przez snuffmajster » 25 gru 2012 11:34

Jak weźmiesz Milestone i będziesz miał jakiś problem to pisz śmiało :) Czego to ja z kamykiem nie robiłem ^^
Zaawansowany

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!