Jaki smartfon na androidzie (450-600zł)

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Jaki smartfon na androidzie (450-600zł)

przez M00N » 11 sty 2013 15:30

Witam,

Chcę kupić używany, ale na gwarancji, smartfon w cenie 450-600zł (im mniej tym lepiej) i nie za bardzo wiem na co się zdecydować... Jeśli chodzi o moje wymagania to:

system Android
dobry Internet
aparat 5MPix (co najmniej)
odtwarzacz muzyki (jack 3.5mm)
wyświetlacz 3.5cala (co najmniej)
obsługa podstawowych formatów filmowych i flasha
slot kart pamięci (mile widziany)

Smartfon ma mi służyć przede wszystkim do Internetu i słuchania muzyki (i oczywiście do dzwonienia i pisania sms), w mniejszym stopniu zależy mi na jakości zdjęć, więc tu jestem w stanie pójść na duże ustępstwa. Nie chcę niczego z fizyczną klawiaturą qwerty. Nie interesują mnie też żadne marki typu Huawei, LG i Blackberry (nie chcę też Nokii), w związku z tym myślałem o Samsungu albo Sony.

Zainteresował mnie Sony Xperia U, ale nie wiem do końca co myśleć o tym telefonie i trudno znaleźć ofertę poniżej 600zł. Zastanawiałem się też nad Samsung Galaxy S, ale wydaje mi się, że nie wykorzystam jego możliwości, a jest to dość drogi telefon. Sprawę komplikuje fakt, że nie kręcą mnie miniatury telefonów o wielkościach wyświetlaczy rzędu 3.2cale.

Jeśli bylibyście w stanie doradzić coś w takiej sytuacji to byłbym megawdzięczny:)
M00N

Re: Jaki smartfon na androidzie (450-600zł).

przez Jaca » 11 sty 2013 17:07

Witaj,

jeśli chcesz miło i przyjemnie przeglądać internet, to podstawową rzeczą jest tu duży i wyraźny ekran o rozsądnej rozdzielczości. W takim przypadku lepszy byłby Galaxy S (ze względu na 4-calowy ekran, bo Xperia U ma tylko 3.5-cala), któego powinieneś spokojnie wyhaczyć np. na Allegro. Ten smartfon ma naprawdę kozacki ekran (wiem, bo sam go miałem).

Moje propozycje pod rozwagę:

- Sony Ericsson Xperia Neo V (fajny ekran, smartfon spokojnie do 600 zeta znajdziesz, ale i tak bym brał SGS zamiast tego)
- Sony Xperia Sola - ciężko będzie wyhaczyć za 600 zł, ale myślę że da radę. Fajna propozycja, bo smartfon ma niezły ekran i jest dość nowy, więc dostał nawet aktualizację do nowszego Androida. Co ciekawe, ekran ma tzw. Floating touch - więcej o tym znajdziesz TUTAJ
- Sony Ericsson Xperia Arc S - 4.2-calowy ekran więc świetny do netu, dobry aparat, wydajny, widziałem na Allegro że są egzemplarze po mniej niż 600 zł
- HTC One V - ten też w okolicach 600 zł, ale nie wiem, czy Ci przypasuje

Pod względem dźwięku najlepszy będzie chyba SGS.
Jaca

przez Vini » 11 sty 2013 18:17

Popieram przedmówcę, jeśli wybierać używkę to albo Sola, albo SGS - ze wskazaniem na tego drugiego. Fajnie by było znaleźć Arc S, ale chyba będzie ciężko.
Ekspert

przez M00N » 12 sty 2013 12:20

Skorzystałem z oferty SGS za 598 zł na Allegro: http://allegro.pl/samsung-galaxy-s-2gb- ... 91502.html

Powiedzcie mi proszę co myślicie o tej konkretnej ofercie. Odbiór ma być osobisty zatem mam jeszcze jedną prośbę, czy moglibyście powiedzieć mi co sprawdzić podczas odbioru takiego telefonu? Jak dowiedzieć się czy wszystko działa, czy to nie podróba itd. Trochę niepokoję się też czy, skoro to model używany, to czy nie był on serwisowany albo czy nie zaliczył jakiegoś upadku w przeszłości, czy da się jakoś sprawdzić to wszystko? Generalnie jak sprawdzić czy telefon jest sprawny?
M00N

przez SmartFan » 12 sty 2013 13:00

Jak koleś się zgadza na odbiór osobisty, to raczej nie powinno być problemu, bo jest świadomy, że można sobie wszystko posprawdzać. Przede wszystkim podczas odbioru porównaj, czy IMEI telefonu (który jest na naklejce pod baterią) zgadza się z IMEI na kartoniku. Jak ma fakture z IMEI - to też sprawdź zgodność. Oferta z której skorzystałeś wydaje się być ok, chociaż użytkownik ma parę negatywów.

Jak będziesz odbierać to sprawdź oczywiście, czy telefon działa na Twojej karcie SIM, zadzwoń do kogoś itp. Sprawdź też, czy nie ma na nim żadnych znaczących śladów użytkowania, krech itp. Obczaj też, czy w kartoniku jest cały zestaw, czyli ładowarka, jakieś tam słuchawy itp.

Myślę, że będziesz zadowolony, tym bardziej, że tel. jest ciągle na gwarancji - więc jak coś się zwali, to możesz oddać do serwisu.
Zaawansowany

przez M00N » 20 sty 2013 11:53

Ostatecznie oferta nie okazała się tak dobra jak wygląda to w opisie na Allegro. Telefon był w stanie wizualnym dużo gorszym niż na zdjęciach i w dodatku nie byłem zadowolony z odtwarzania dźwięku. W efekcie zakup nie został sfinalizowany, więc nadal jestem w trakcie poszukiwań smartfona. Ostatnio zacząłem się zastanawiać czy nie kupić czegoś mniejszego ale za to nowego. Dziękuję za wszystkie dotychczasowe rady. Czy moglibyście mi powiedzieć czym ewentualnie się zainteresować z nowych telefonów z dobrą muzyką i Internetem na androidzie właśnie w granicach 400-600zł? Ja już nie mam pomysłu;/
M00N

przez Vini » 20 sty 2013 17:17

Jeśli ma być nowy to krąg do wyboru mocno się zawęża. Proponuję Samsunga Galaxy mini 2 (cena ok. 500 zł), nie jest to co prawda demon szybkości, ale telefon dość nowy, ma niezły dźwięk (nie jak S III, ale i tak dobry). Z tego co wiem, na słuchawkach świetnie gra np. HTC Desire C (cena nieco ponad 600 zł). Z tych dwóch wybrałbym jednak mini 2, bo dostanie Jelly Bean.
Ekspert

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!