Lenovo A660 czy Samsung Galaxy S Advance?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Lenovo A660 czy Samsung Galaxy S Advance?

przez kuba » 14 sty 2013 13:28

witam.
prosze o opinie czy nowość smartfon lenovo a 660 jest wart uwagi. jakie zalety jakie ma wady???. myśle albo nad lenovo albo nad samsung galaxy s advance.
kuba

Re: lenovo

przez Ralph » 14 sty 2013 14:27

Witaj,

zależy za ile chcesz kupić tego Lenovo - widzę, że na Allegro chodzą po 800-1100 zł. Za 800-900 można go rozważyć, za więcej dałbym sobie spokój. A660 od Advance jest według mnie fajniejszy, bo chociaż parametrami są podobne - to A660 jest wodoszczelny, a to świetny bajer (można rozmawiać przez tela np. podczas deszczu). Na jego temat było trochę tu pisane KLIK, ale tamten ma dual-SIM a wersja europejska chyba go nie ma.

Gdybym miał wybierać - wybrałbym chyba jednak A660.
Ralph

Re: Lenovo A660 czy Samsung Galaxy S Advance?

przez Gość » 14 sty 2013 14:45

dzięlki za info buzet max 900 zł to lenovo nowiśc niema wsparcia jakby co mniejh znana firma chociaż posiadam laptopa lenovo i słowa złego niemoe powiedzieć, moze tak niezalezy mi na apraracie w gry tez sporadycznie, martwi mnie bo to china a poza tym maiłe wczesniej htc desire s sprawiał sie świetnie zadnych zwiech a ni nic z tych rzeczy dorze wykonany tylo miał jedną wadę łał sygnał GPS po 30 minutach a n iekiedy wogole więc trochę boję sie znów brnąć w chine, a moze masz jakieś inne typy
Gość

przez Ralph » 14 sty 2013 15:08

A widziałeś Panasonic Eluga? Ma dużo lepszą specyfikację niż A660, a kosztuje podobnie (też jest wodoszczelny). Jak chcesz coś o nim poczytać to znajdziesz TUTAJ. Ogólnie fajny smartfon.
Ralph

przez Gość » 15 sty 2013 07:16

To mi teraz zamieszałeś ok sprawdze i tak duzo mi pomogłeś, pozdrawiam i dzięki. Napewno teraz coś wybiore
Gość

przez meftem » 18 sty 2013 00:06

zakupiłem a660 w cenie 930 zł i jestem zadowolony..słuchawka sprawuje się dobrze, system działa płynnie..obsługuje j.polski w 80%, głębiej w ustawieniach komunikaty wyświetlają się w j.angielskim..foty robi ok, brakuje może lampy..
na uwagę zasługuje bardzo dobra jakość rozmów(podstawowa rzecz w telefonie)..zarówno wyraźnie słychać nas, jak i my dobrze słyszymy..przez głośnomówiący również nas świetnie słychać,nie ma efektu pogłosu..
telefon trzyma ok. 2 dni przy zwyczajnym użytkowaniu..świetna jest dioda umieszczona w prawym dolnym rogu, która informuje nas o zdarzeniach typu: sms, polączenie, fb, gg.
smartfon wygląda estetycznie, obsługuje 2 karty sim..co prawda nie jest to dual standby..ale ogólnie daje radę..
to mój piąty dual sim..użytkuję go od 28.12.2012 (paczka z Singapuru) i polecam.
meftem

przez Vini » 18 sty 2013 12:14

Gratulacje Meftem, oby ci dobrze służył. Mnie do zakupu A660 skłoniłaby taka reklama:

521198631_396.jpg
Ekspert

przez p4cman » 20 sty 2013 14:35

meftem napisał(a):obsługuje 2 karty sim..co prawda nie jest to dual standby..ale ogólnie daje radę..
to mój piąty dual sim..

Co masz na myśli pisząc że nie jest to dual sim ? możesz coś więcej napisać właśnie o obsłudze 2 kart ?
p4cman

przez Vini » 20 sty 2013 17:33

p4cman napisał(a):Co masz na myśli pisząc że nie jest to dual sim ? możesz coś więcej napisać właśnie o obsłudze 2 kart ?

Pewnie chodziło mu o to, że w A660 jest właśnie Dual Standby a nie Dual Active. Jaka w tym różnica? W telefonie z Dual Standby, kiedy używamy np. jednej karty SIM (rozmawiamy przez nią), druga jest nieosiągalna, więc gdy ktoś dzwoni - słyszy komunikat o braku dostępu abonenta. W przypadku Dual Active jest inaczej, bo nawet gdy korzystamy z którejś z kart, druga jest nadal aktywna, więc np. rozmawiając przez SIM 1 - ktoś i tak może się do nas dodzwonić na SIM 2.
Ekspert

przez p4cman » 20 sty 2013 23:18

Vini napisał(a):W przypadku Dual Active jest inaczej, bo nawet gdy korzystamy z którejś z kart, druga jest nadal aktywna, więc np. rozmawiając przez SIM 1 - ktoś i tak może się do nas dodzwonić na SIM 2.

Dziękuje za wyjaśnienie - a wiesz może jakie telefony na Android 4 obsługują Dual Active ?
p4cman

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona