Lenovo A660 czy Samsung Galaxy S Advance?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Re: Lenovo A660 czy Samsung Galaxy S Advance?

przez Vini » 21 sty 2013 07:47

Na 100% wiem, że Samsung Galaxy S Duos S7562 ma Dual Active - reszty niestety nie znam ;)
Ekspert

przez Yatta » 21 sty 2013 09:08

Witam serdecznie,

Jestem szczęśliwym posiadaczem telefonu lenovo a660 i śmiało mogę go polecić...mam jednak pewny problem. Chciałem używać w nim aero2, który za nic nie chce działać. Ustawiłem wszystko poprawnie tak jak powinno być... Udało się komuś połączyć z tego telefonu?

Pozdrawiam
Yatta

przez Ykk » 21 sty 2013 09:36

Yatta napisał(a):Chciałem używać w nim aero2, który za nic nie chce działać. Ustawiłem wszystko poprawnie tak jak powinno być... Udało się komuś połączyć z tego telefonu?

A na innych telefonach próbowałeś, czy działa? Może akurat u Ciebie nie ma zasięgu tej usługi?
Ykk

przez Yatta » 21 sty 2013 11:55

Ykk napisał(a):
Yatta napisał(a):Chciałem używać w nim aero2, który za nic nie chce działać. Ustawiłem wszystko poprawnie tak jak powinno być... Udało się komuś połączyć z tego telefonu?

A na innych telefonach próbowałeś, czy działa? Może akurat u Ciebie nie ma zasięgu tej usługi?

W laptopie działało więc i w tel powinno... Mogę jednak potwierdzić, że faktycznie wygląda to tak jakby aero2 nie łapał zasięgu... Jakaś rada?:)
Yatta

przez Ykk » 21 sty 2013 12:16

Yatta napisał(a):W laptopie działało więc i w tel powinno... Mogę jednak potwierdzić, że faktycznie wygląda to tak jakby aero2 nie łapał zasięgu... Jakaś rada?:)

W takim razie (nie wiem, czy już tego próbowałeś, czy nie) - spróbuj zamienić karty SIM w telefonie, tzn. aero2 wsadź w drugi slot. Z tymi telefonami jest tak, że na każdym slocie SIM obsługują inny zakres częstotliwości, więc może to pomoże. Daj znać :D
Ykk

przez Yatta » 21 sty 2013 14:25

Dalej to samo. Dziwna sprawa... Na komputerze nie mam problemy, aby się połączyć... Albo telefon nie obsługuje aero2, albo ja robię coś źle... Jakieś inne pomysły?:)
Yatta

przez Ykk » 21 sty 2013 14:56

Sprawdź też, czy wykonałeś poniższe czynności:

W ustawieniach sieci komórkowej:
1. Włącz przesył danych - TAK
2. Ustawienia sieci GMS/UMTS - automatyczne
3. Wyszukiwanie sieci automatyczne.

Potem restart telefonu i może wtedy da radę.

A i jeszcze jedno - brak sygnału w aero2 nie oznacza wcale, że net nie działa. Nawet, jeśli nie masz zasięgu to i tak sprawdź, czy przypadkiem strony w przeglądarce nie chodzą.
Ykk

przez Gość » 25 sty 2013 01:11

Vini napisał(a):Pewnie chodziło mu o to, że w A660 jest właśnie Dual Standby a nie Dual Active. Jaka w tym różnica? W telefonie z Dual Standby, kiedy używamy np. jednej karty SIM (rozmawiamy przez nią), druga jest nieosiągalna, więc gdy ktoś dzwoni - słyszy komunikat o braku dostępu abonenta. W przypadku Dual Active jest inaczej, bo nawet gdy korzystamy z którejś z kart, druga jest nadal aktywna, więc np. rozmawiając przez SIM 1 - ktoś i tak może się do nas dodzwonić na SIM 2.

dokładnie Vini o to mi chodziło..kiedyś pełny dual określało się także jako full standby.. osobiście nie spotkałem jeszcze smartfona na androidzie z dual active... ostatni telefon z tą funkcją, który miałem możność użytkować to samsung c6112..ale a660 spisuje się bardzo zacnie..aż jestem zdziwiony :)
Gość

przez Professio » 25 sty 2013 12:53

Na androidzie i dual active jest galxy s duos oficjalnie nie wprowadzony na polski rynek przez Samsunga, w Europie dostępny.
Professio

przez gość » 29 sty 2013 22:53

I udało się odpalić Aero2 na a660? Z tego co widzę to aero śmiga na 900mhz w hspa, a lenovo obsługuje 2100Mhz...
gość

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Poprzednia stronaNastępna strona