Smartfon do 600-650 zł

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Smartfon do 600-650 zł

przez ewa » 17 sty 2013 14:20

Witam,

Od dłuższego czasu poszukuję dla siebie smartfonu w cenie do 600 ewentualnie 650 zł.
Po przeczytaniu specyfikacji przeróżnych modeli nadal nie wiem co wybrać. Telefon służyłby, oprócz sporadycznego dzwonienia, do pisania smsów, korzystania z internetu i e-booków. Nie zamierzam na smartfonie grać w gierki, słuchać muzyki ani fotografować wszystkiego wokół niczym wojenny korespondent ;]
To co najbardziej pożądam w smartfonie to:
- wyświetlacz od 3,2" do 4,2" z rozdzielczością adekwatną do wielkości ekranu. (absolutnie nie jak w typie LG L5)
- procesor - może znajdzie się coś z około 1 Ghz w tym przedziale cenowym.
- system operacyjny - jakoś bardziej przemawia do mnie Android
- pamięć operacyjna - tyle, aby Android działał płynnie oraz strony internetowe.
- bateria - na rynku cudów nie ma, jednak niech wytrzyma chociaż 1 dzień ew. półtora dnia
- aparat - jest dla mnie bez znaczenia, do robienia zdjęć jest normalny aparat
Telefon może być nowy jak i używany, jeśli ten 2 to dobrze aby miał jeszcze trochę gwarancji.

Model, który polecaliście już na forum, a mi rzucił się w oczy to Samsung Galaxy S. Jak u niego z wyświetlaczem, rozdzielczością, płynnością działania. Czy warto inwestować w ten model czy też polecilibyście coś innego?

Bardzo proszę o pomoc i porady.

Pozdrawiam
ewa
ewa

Re: Smartfon do 600-650 zł

przez Pyrto » 17 sty 2013 14:59

Witaj,

czytając Twój post pierwsze, co mi przyszło do głowy - to smartfon, który wspominasz na końcu, czyli Galaxy S I9000. Ekran ma świetny, przeglądanie na nim internetu to czysta przyjemność. Myślę, że do internetu, czytania książek i dzwonienia/sms - byłby idealny. Na Alledrogo można zresztą wyhaczyć w Twoim budżecie fajne egzemplarze. Dodatkowo urządzenie ma wielki potencjał - wystarczy się trochę pobawić i można zainstalować najnowszy, bardzo szybki Android 4.2.1 Jelly Bean, a wtedy to już czysta bajka.

Inny model, jaki mogę zaproponować to Sony Xperia sola. Ma nieco mniejszy ekran, niż SGS, ale jest za to nowszy i nieco wydajniejszy. Najlepiej samemu go "pomacać" w jakimś sklepie.

Ogólnie, jeśli zależy Ci na przeglądaniu netu, to skup się na urządzeniach z jak największym ekranem - bo to jest w tym przypadku najważniejsze i mocno wpływa na komfort użytkowania.
Zaawansowany

przez Gość » 17 sty 2013 15:11

Bardzo Ci dziękuję za poradę. Wiadomo im większy wyświetlacz tym lepiej ale jednak chciałabym maks te 4 cale, żeby mieścił się jeszcze w mojej dłoni ;]

To może jeśli znajdę coś interesującego na allegro, to pomożesz mi Ty lub inni użytkownicy w ocenie smartfonu, czy nie utopię kasy na jakiegoś złoma. Bo kompletnie się na tym nie znam ;]
Gość

przez Pyrto » 17 sty 2013 17:13

Nie ma problemu :D Szukaj też Sony Ericssona Xperia neo V - niedrogi smartfon, a chyba spełnia Twoje wymagania. Wiem, że kobietom się zazwyczaj podoba :mrgreen:
Zaawansowany

przez ewa » 19 sty 2013 16:18

Neo v niestety mi się okropnie nie podoba ;] Poluję na arc s.

Znalazłam też dość ciekawy model z dużym wyświetlaczem i rozsądnym procesorem, mianowicie Xperia X10i. Tutaj link do aukcji: http://allegro.pl/nowy-sony-ericsson-xp ... 82831.html
Czy może wypowiedzieć się użytkownik tego modelu? Jak telefon radzi sobie z aplikacjami? Jak z obsługą?
X10i czy moze Galaxy S?
ewa

przez Vini » 19 sty 2013 18:09

x10i sobie od razu odpuść, to staroć totalna. Może i ma fajny ekran, ale na tym zalety się kończą - wolny procesor, mało RAM, stary Android. 100x bardziej wolałbym Galaxy S niż Xperię x10.

Co do arc S - to jesteś na dobrym tropie, bo to fajny smartfon o niezłych możliwościach.
Ekspert

przez Gość » 16 lut 2013 14:58

Po długich rozważaniach zdecydowałam się na LG L7. Jego możliwości są dla mnie wystarczające. Dziękuję za porady i pozdrawiam.
Gość

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!