Smartfon dla niezdecydowanej dziewczyny

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Smartfon dla niezdecydowanej dziewczyny

przez AlmaLibre » 23 sty 2013 16:30

Witam serdecznie.
Kończy mi się umowa i chcę wymienić moją Xperie X8, na coś nowszego, szybszego i z większym wyświetlaczem.
Jestem kobietą, dlatego też strasznie trudno jest mi się na cokolwiek zdecydować. :)
Bardzo spodobał mi się ostatnimi czasy HTC 8S, bo ma świetny design, ale boję się, że znudzi mi się WP8,a w nim jak wiadomo nie można dokonać prawie żadnej zmiany, w przeciwieństwie do Androida.
Mój budżet to coś koło 1000 zł.
Bardzo Was proszę o pomoc w dokonaniu wyboru, bo im bardziej się w to zagłębiam tym mam większy mętlik w głowie.
AlmaLibre

Re: Smartfon dla niezdecydowanej dziewczyny

przez Pyrto » 23 sty 2013 18:09

Witaj,

w takim razie postaram się doradzić coś opartego o system Android. Rozumiem też, że nie chcesz używek, tylko nowy smartfon? Moje propozycje:

- Sony Xperia P - fajny smartfon i mieści się w Twoim budżecie. Ma dobry aparat, fajny wyświetlacz, jest wydajny - a w przyszłości dostanie najnowszą wersję Androida, Jelly Bean. Radziłbym "pomacać" go w jakimś sklepie aby sprawdzić, czy będzie pasował wyglądem :D

- LG Swift L9 - na Allegro spokojnie znajdziesz egzemplarze w cenie poniżej 1000 zł. Smartfon robi w Polsce dość dużą furorę, bo jest niezłym połączeniem dobrej jakości i niskiej ceny. Jest tu przede wszystkim ogromny, 4.7-calowy ekran, wydajny procesor i sporo pamięci RAM. Mimo wszystko uważam tę propozycję za nieco gorszą, niż Xperia P.

- Samsung Galaxy S Advance - fajny ekran AMOLED i dość wydajny. Dostanie nowego Androida jak Xperia P.

- Samsung Galaxy S II - to już trochę ponad budżet, ale warto moim zdaniem dopłacić. Kultowy smartfon z doskonałym ekranem, nowym Androidem i świetną wydajnością.

Gdybyś napisała, do czego chcesz go używać, byłoby łatwiej ;)
Zaawansowany

przez AlmaLibre » 23 sty 2013 18:42

Bardzo dziękuje za odpowiedź ;)
Po pierwsze chciałabym zaznaczyć, że planuję kupić telefon w Play, gdyż tak wychodzi taniej i wówczas stać mnie nawet na Xperie S, s Samsung SII jest aktualnie w promocji.
Xperia S, czy P, jest bardzo fajna, tylko że to kolejny Soniak, którego Soft już mi się znudził ;P
W LG przeraża mnie trochę jego wielkość...

A telefonu używam do takich normalnych funkcji: dzwonienie, smsowanie, facebookowanie, robienie zdjęć na wykładach, słuchanie muzyki, sprawdzanie poczty, czy rozkładu jazdy tramwaju w "jakdojade".
AlmaLibre

przez Vini » 23 sty 2013 19:17

Robienie zdjęć na wykładach powiadasz? Pewnie chodzi o zdjęcia notatek :D W takim razie potrzebujesz dobrego aparatu. Wnioskując z tego, co napisałaś - proponuję tak jak mój poprzednik, Samsunga Galaxy S II, tym bardziej, że masz go w promocji w Play. To świetny smartfon - 4.27-calowy ekran, świetny aparat, dobra wydajność i całkiem fajny design, który myślę, że Ci się spodoba.

Co do Windows Phone, to faktycznie ciężko modyfikować jego wygląd, bo Microsoft na zbyt wiele nie pozwala w tej kwestii. Poszukaj w ofercie Play także jakiś modeli HTC, może coś fajnego się trafi - ciężko mi w kwestii tego producenta doradzić, bo nie wiem co masz tam w promocji ;)
Ekspert

przez AlmaLibre » 23 sty 2013 19:30

Robienie zdjęć na wykładach oznacza, że przychodzi pan profesor z prezentacją na laptopie, podłącza się do rzutnika i wyświetla slajdy posiadające tyle treści, że ręka boli od samego patrzenia, wówczas wyciąga się telefon i robi zdjęcia ;D. Zaznaczam że teraz robię takie zdjęcia moją Xperia, więc wcale nie potrzebuję najlepszego aparatu, wystarczy lepszy od obecnego, czyli każdy ;D

Jak już wspomniałam w ofercie Play jest tylko HTC 8S z WP8 i jego świetnym designem. Windows Mobile jest na pewno dużo szybszy i mniej się zawiesza w przeciwieństwie do Androida...

To jest czarna rozpacz panowie.
AlmaLibre

przez Pyrto » 23 sty 2013 19:41

Z tym wieszaniem i płynnością działania to już mit i echo przeszłości, kiedy to stare wersje systemu faktycznie nie były zbyt dobrze dopracowane. Co do smartfona, to bierz Galaxy S II - lepszego wyboru chyba nie ma jeśli nie chcesz ani LG, ani HTC, ani Soniacza :) Ja sam śmigam z Galaxy Note II, który ma Androida - i szczerze mówiąc jeszcze nigdy mi się nie zawiesił ani nie mulił bez przyczyny :P Także się nie bój i kupuj S II.
Zaawansowany

przez AlmaLibre » 23 sty 2013 19:51

Bardzo Wam dziękuje za odpowiedzi, na prawdę jesteście super ;)
Bardzo poważnie zastanawiam się nad Galaxy SII, ale nie odrzucam też Xperi S. No i wcale nie powiedziałam, że nie chcę HTC, chcę tylko nie wiem czy warto. To jest przyszłościowy zakup. Na dwa, długie lata....
Skoro twierdzisz Pyrto, że najnowsze Androidy się nie zawieszają, to trzymam Cię za słowo, bo mój zawiesza się baaardzo często. Ale w razie jak się zawiesi, to Cię znajdę ;D
AlmaLibre

przez Pyrto » 23 sty 2013 20:14

AlmaLibre napisał(a):Bardzo Wam dziękuje za odpowiedzi, na prawdę jesteście super ;)
Bardzo poważnie zastanawiam się nad Galaxy SII, ale nie odrzucam też Xperi S. No i wcale nie powiedziałam, że nie chcę HTC, chcę tylko nie wiem czy warto. To jest przyszłościowy zakup. Na dwa, długie lata....

Xperia S to równie dobry smartfon, co S II, a jego kilka parametrów jest nawet lepszych (aparat, ekran, ilość pamięci). Niestety, smartfon jest dość ciężki (116 g vs 144 g) i duży w porównaniu z S II, więc nie wiem, czy byś go chciała. HTC bym coś doradził, ale nie wiem co tam Ci w ofercie Play proponują.

AlmaLibre napisał(a):Ale w razie jak się zawiesi, to Cię znajdę ;D

Będzie mi bardzo miło :)
Zaawansowany

przez AlmaLibre » 23 sty 2013 20:28

Okej, pójdę sobie poprzymierzać telefony, nie ma problemu ;)
Z Htc opcją dla mnie jest tylko 8S lub Desire X, ale on jest znacznie słabszy od Xperi, choć wyglądem bardziej mi odpowiada.

Jak już sobie kupię ten telefon, to specjalnie go zmuszę, żeby się zawiesił ;D
AlmaLibre

przez Pyrto » 23 sty 2013 20:36

AlmaLibre napisał(a):Z Htc opcją dla mnie jest tylko 8S lub Desire X, ale on jest znacznie słabszy od Xperi, choć wyglądem bardziej mi odpowiada.

Desire X faktycznie odradzam - po co brać coś takiego, skoro to wyboru masz bardziej "kozackie" smartfony!

AlmaLibre napisał(a):Jak już sobie kupię ten telefon, to specjalnie go zmuszę, żeby się zawiesił ;D

Trzymam za słowo! :mrgreen:
Zaawansowany

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona