Smartfon w przedziale 1700-1800 zł

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Smartfon w przedziale 1700-1800 zł

przez Gringopl » 05 lut 2013 11:42

Witam.
Zastanawiam się na zakupem nowego smartfona w przedziale pieniężnym 1700-1800 zł. Tu zaznaczam, że tak kwota to absolutne maksimum ponieważ nie chciałbym kupować droższych "słuchawek". Dość mocno zastanawiałem się nad Samsungiem Galaxy S3, ale wyczytałem sporo o jego wadach m. in. bardzo słabej jakości obudowy, możliwości lagów w użytkowaniu i padaniu płyty głównej. Głównie martwią mnie jakiekolwiek możliwości zacinek i powolnego działania. Wg mnie w telefonie za takie pieniądze nie powinno to występować tak jak i obudowa i ekran, który potrafi pęknąć przy upadku z kilku centymetrów na biurko.

Bardzo prosiłbym o konkretne propozycje.

P.S. rozważałem też HTC One X, ale martwi mnie słaba bateria w nim. Nie oczekuję po smartfonie żeby działał tydzień, ale jednak jako taka bateria jest mile widziana.
Gringopl

Re: Smartfon w przedziale 1700-1800 zł

przez Pyrto » 05 lut 2013 12:30

Witaj,

wady, które wymieniłeś nt. SGS3 to mity. Owszem, są użytkownicy, którzy doświadczyli tego typu awarii - jednak są to jednostkowe przykłady. Obudowa S III faktycznie nie wszystkim przypada do gustu, bo jest plastikowa. Ma to jednak swoje zalety, bo cały smartfon jest przez to lżejszy, więc jak spadnie na ziemię to nie "gruchnie" z tak dużą siłą, jak metalowy. W każdym razie mogę Cię zapewnić, że miałem Samsunga pierwszej generacji - I9000 i po dwóch latach użytkowania, kilku upadkach na kafelki - nie było na nim większych śladów, a przecież plastikowy.

Już mówimy o obudowie, to popatrz np. na iPhone 5, który jest z "amelinium", które niestety się wygina i w spodniach z telefonu robi się banan. Więcej o tym było tu: http://smartfan.pl/posiadacze-iphone-5- ... rzadzenia/

Co do One X to faktycznie ludzie dość "gęsto" narzekają na słabą baterię.

Jeśli chodzi o przycinki w systemie, to w smartfonie za taką kwotę to nie powinno mieć miejsca. Najważniejsze, żeby urządzenie dostawało najnowsze aktualizacje systemowe - szczególnie Android 4.1 Jelly Bean, który kwestię "lagów" prawie całkowicie eliminuje.

Jakie są moje propozycje?

- jeszcze raz zastanów się nad S III, to świetny smartfon, który na bieżąco dostaje aktualizacje i ma ogromne wsparcie użytkowników, bo sprzedaje się naprawdę doskonale. Obudowę najlepiej sprawdź w jakimś sklepie a o wytrzymałość się nie martw, bo nie ustępuje aluminiowym. Jak się martwisz o usterki płyty głównej to kup smartfon na gwarancji, a przez dwa lata będziesz o to spokojny :)

- LG NEXUS 4 - doskonały sprzęt, chociaż nie ma zbyt dobrego aparatu. Na Allegro spokojnie znajdziesz egzemplarze w Twoim przedziale cenowym. Niestety, ten telefon nie jest oficjalnie u nas sprzedawany, więc może być problem z gwarancją - na której Ci chyba zależy.

- Sony Xperia ion - ekran HD 4.55-cala, aparat 12 MP, planowana aktualizacja do v4.1 (Jelly Bean), procek dwa rdzenie 1.5 GHz i 1 GB RAM - cena nieco ponad 1600 zł

- Sony Xperia T - jeszcze lepszy, niż ten wyżej, ceny ok. 1500 zł, ma dużo wydajniejszy procesor (Krait) i 13 MP aparat

- HTC One X+ - to propozycja na koniec, niestety trochę ponad Twój budżet - ma większą baterię i sporo więcej pamięci wewnętrznej.
Zaawansowany

przez Gringopl » 05 lut 2013 13:30

LG odpada przez gwarancję i ogólne wrażenie jakie na mnie robi. Z sony nigdy w życiu nie miałem styczności, ale ta Xperia T całkiem nieźle wygląda. Myślałem nad SIII wraz z casem Defender to taki lekko niezniszczalny by był :) ale nie wiem czy to dobry pomysł, cały czas martwi mnie to że telefon za takie pieniądze mógłby się wieszać...
Gringopl

przez Vini » 05 lut 2013 14:11

Gringopl napisał(a):LG odpada przez gwarancję i ogólne wrażenie jakie na mnie robi.

Też tak myślę, LG musi dopracować wsparcie - wtedy będzie można rozważać ich produkty. Zresztą, z Twoim budżetem kupno LG nie ma sensu.

Gringopl napisał(a):Z sony nigdy w życiu nie miałem styczności, ale ta Xperia T całkiem nieźle wygląda.

Bo to solidna słuchawka, a Sony ma niezłe wsparcie, także "wymacaj" ją w jakimś hipermarkecie i zobacz, czy pasuje.

Gringopl napisał(a):Myślałem nad SIII wraz z casem Defender to taki lekko niezniszczalny by był :) ale nie wiem czy to dobry pomysł, cały czas martwi mnie to że telefon za takie pieniądze mógłby się wieszać...

Jeśli tak się martwisz o swój nowy smartfon, to faktycznie kupno etui będzie dobrym rozwiązaniem. Co prawda jak dla mnie to ten cały Defender jest zbyt "kobylasty" i kosztuje zdecydowanie za wiele, ale jak wolisz. Osobiście mam etui za 10 zł, sylikonowe zakrywające wszystko, oprócz ekranu - i spisuje się świetnie.

Co do wieszania się S III to czysta kpina, nie wiem gdzie to usłyszałeś - chyba na forum dla fanów Jobsa :mrgreen: S III ma taką samą szansę na zwiechę, jak każdy inny smartfon z Andkiem, więc tym się wcale nie przejmuj. Sam mam Galaxy Note II, który jest większym bratem S III i zwiech od momentu kupna (październik zeszłego roku) nie przypominam sobie. Czasami musiałem go jedynie zrestartować, bo zainstalowałem jakieś syfiaste programy, co system zamulały. Wieszanie się akurat S III to mit i bzdura do kwadratu!
Ekspert

przez Gringopl » 05 lut 2013 14:34

Jeżeli miałbym się nie martwić o zawieszki to chyba zdecydowałbym się na S3. Ideałem dla mnie wydaje się Xperia Z ale to całkiem inna półka cenowa, ale przy okazji może zapytam jak przewidujecie czy cena Xperi Z może dość szybko spadać, czy raczej nie?
Orientujecie się może jak wygląda sytuacja z wypuszczeniem na rynek większej baterii do S3 tj. 3000mAh ? Podobno jakoś na dniach miała być dostępna.
Gringopl

przez Gringopl » 05 lut 2013 14:44

Czytając wszystkie newsy doszedłem do wniosku, że jeżeli kupię s3 to razem z jakimś tanim casem żeby później ewentualnie zmienić baterię na większą jak już będzie dostępna i wtedy zakupię Defender'a.
Gringopl

przez Pyrto » 05 lut 2013 16:10

Gringopl napisał(a):Jeżeli miałbym się nie martwić o zawieszki to chyba zdecydowałbym się na S3. Ideałem dla mnie wydaje się Xperia Z ale to całkiem inna półka cenowa, ale przy okazji może zapytam jak przewidujecie czy cena Xperi Z może dość szybko spadać, czy raczej nie?
Orientujecie się może jak wygląda sytuacja z wypuszczeniem na rynek większej baterii do S3 tj. 3000mAh ? Podobno jakoś na dniach miała być dostępna.

Xperia Z na starcie będzie w cenie bodajże 2800 zł i nie sądzę, żeby przez najbliższe pół roku cena spadła poniżej 2000 zł. Fakt, Z to w tej chwili naprawdę boski telefon, bebechy idealne no i można się z nim nawet wykapać :D - http://smartfan.pl/niecodzienny-test-sm ... -xperia-z/

Gringopl napisał(a):Czytając wszystkie newsy doszedłem do wniosku, że jeżeli kupię s3 to razem z jakimś tanim casem żeby później ewentualnie zmienić baterię na większą jak już będzie dostępna i wtedy zakupię Defender'a.

To chyba będzie najlepsze wyjście. Kumpel na S III ma coś takiego: KLIK i bardzo sobie chwali. Po bokach jest nawet taka chropowata powierzchnia, która zapobiega wyślizgiwaniu się urządzenia z ręki. Wszystko dobrze pasuje, a to najważniejsze - myślę, że nic więcej nie trzeba.
Zaawansowany

przez Piotr » 05 lut 2013 16:18

Zdecydowanie odradzam telefony Samsung. Powody:

- S2 i Note 1 cierpialy na brickbug ktory niszczyl telefon w przypadku przywrocenia ustawien fabrycznych
- S3 i Note 2 cierpia na sudden death ktory w losowym momencie potrafi zniszczyc telefon, wylacza sie i juz nigdy nie wlacza
- S2, S3, Note 1, Note 2 cierpia na Exynos Abuse bug ktory pozwala kazdej aplikacji dostac sie do wszystkich informacji na telefonie

Po wiecej informacji zapraszam na forum XDA Developers.

Zdecydowanie ODRADZAM urzedzenia firmy Samsung. Moze S4 w koncu bedzie wolny od powaznych defektow fabrycznych.
Piotr

przez Barbies666 » 05 lut 2013 17:12

Piotr napisał(a):Zdecydowanie odradzam telefony Samsung. Powody:

- S2 i Note 1 cierpialy na brickbug ktory niszczyl telefon w przypadku przywrocenia ustawien fabrycznych
- S3 i Note 2 cierpia na sudden death ktory w losowym momencie potrafi zniszczyc telefon, wylacza sie i juz nigdy nie wlacza
- S2, S3, Note 1, Note 2 cierpia na Exynos Abuse bug ktory pozwala kazdej aplikacji dostac sie do wszystkich informacji na telefonie

Po wiecej informacji zapraszam na forum XDA Developers.

Zdecydowanie ODRADZAM urzedzenia firmy Samsung. Moze S4 w koncu bedzie wolny od powaznych defektow fabrycznych.

Po pierwsze to Samsung już wyeliminował te wady wypuszczając łatki do firmware, po drugie - przypadki o których piszesz pojawiały się tylko w niektórych partiach smartfonów. Po trzecie - z tego co wiem Samsung ma jeden z lepszych serwisów, jeśli chodzi o tego typu sprzęt, więc jeśli nawet coś się stanie to można bez problemu oddać na gwarę. Jeśli już ktoś nie chce Samsunga to chyba jedynymi opcjami jest Sony i HTC, reszta z LG na czele ma fatalny serwis i wsparcie aktualizacjami. Tak swoją drogą, to w każdym smartfonie znajdzie się coś, czego należy się bać - bo co lepiej kupić, może iPhone 5 który obłazi z farby i wygina się w kieszeni?
Barbies666

przez Gringopl » 06 lut 2013 15:03

Byłem w sklepie i "pomacałem" S3, HOX, Pentagram Monster, Xperia T. Wybór ograniczam do S3 i Xperi T. Obydwa smartfony są świetne. Wg mnie Sony trochę lepiej wygląda i jest zrobiony z lepszych materiałów, ale za to na samsungu bardzo miodnie się pracuje. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy. Proszę doradźcie coś :)

P.S. A może lepiej dozbierać i poczekać na Xperie Z...
Gringopl

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona