Smatrfon ok 600zł

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Smatrfon ok 600zł

przez hoszin » 06 lut 2013 13:33

Witam. Potrzebuję zmienić tel, (obecny dziadowski za 1zł i jeszcze po grillowaniu)
budżet ok 600zł
może być używany ok 3-4 m-ce, żeby była jeszcze spora gwarancja.
co do systemu chciałbym androida, na pewno chciałbym się nim trochę pobawić więc w grę wchodzi modyfikowanie/aktualizacja itd.
Aparat nie musi zachwycać, może od czasu do czasu pyknę jakąś fotkę, na pewno sobie troszkę aplikacji poużywam.
Z internetem na razie tylko wi-fi w domu bo nie mam żadnego pakietu (ale nie długo pomyślę nad nową umową/zmianą operatora z orange.)

Zastanawiałem się nad xperią U lub SOLA, podoba mi się też HTC Desire Z (podoba mi się klawiatura).
hoszin

Re: Smatrfon ok 600zł

przez Pantsless » 06 lut 2013 14:10

Witaj na forum,

HTC Desire Z sobie daruj, to stare padło i nie warto w niego inwestować. Odnośnie swoich propozycji, to jesteś moim zdaniem na dobrym tropie. Hitem w tym przedziale cenowym jest Xperia U, która chyba całkowicie spełni Twoje oczekiwania. Ma fajny, chociaż może niezbyt duży ekran, 512 MB RAM i 5 MP kamerkę. Co ważne, spokojnie zmieści się w Twoim budżecie.

Jeśli chodzi o Sola, to jest trochę lepsza niż Xperia U - ma większy ekran o ciut lepszej rozdziałce, ale w gruncie rzeczy to te same smartfony. Niestety, sola jest już sporo droższa i nie wiem, czy opłaca się do niej dopłacać.

Do modyfikacji mógłbym polecić używanego Sony Galaxy S, na którego wychodzi CyanogenMod, więc Android 4.2.1 Jelly Bean jest w zasięgu ręki. To chyba jeden z bardziej podatnych na modyfikowanie smartfonów, z ogromnym wsparciem userów. Poza tym ma fajny ekran i całkiem mocne podzespoły.

Ostatnia moja propozycja, nieco ponad budżet - to HTC Sensation. Możesz spróbować upolować coś w okolicach 600 zł, a nóż się uda.
Zaawansowany

przez hoszin » 06 lut 2013 20:29

A jeszcze takie pytanie, gdzie warto się rozglądać za tel. na allegro czy może się opłaca wybrać na wycieczkę po komisach (kielce/ostrowiec św. - bo tam często jestem).
hoszin

przez Vini » 06 lut 2013 21:13

Jeśli Ci to nie robi problemu, to możesz się przejść po komisach. Często można tam natrafić na niezłe okazje, a co najważniejsze - sprzęt można obmacać przed zakupem. Pochodzić nie zaszkodzi. Jednak przed takim tournee radzę się dobrze rozeznać w cenach smartfonów na Allegro, żeby nie kupić czegoś po zawyżonej cenie.
Ekspert

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!