Strona 1 z 1

Smatrfon ok 600zł

PostNapisane: 06 lut 2013 13:33
przez hoszin
Witam. Potrzebuję zmienić tel, (obecny dziadowski za 1zł i jeszcze po grillowaniu)
budżet ok 600zł
może być używany ok 3-4 m-ce, żeby była jeszcze spora gwarancja.
co do systemu chciałbym androida, na pewno chciałbym się nim trochę pobawić więc w grę wchodzi modyfikowanie/aktualizacja itd.
Aparat nie musi zachwycać, może od czasu do czasu pyknę jakąś fotkę, na pewno sobie troszkę aplikacji poużywam.
Z internetem na razie tylko wi-fi w domu bo nie mam żadnego pakietu (ale nie długo pomyślę nad nową umową/zmianą operatora z orange.)

Zastanawiałem się nad xperią U lub SOLA, podoba mi się też HTC Desire Z (podoba mi się klawiatura).

Re: Smatrfon ok 600zł

PostNapisane: 06 lut 2013 14:10
przez Pantsless
Witaj na forum,

HTC Desire Z sobie daruj, to stare padło i nie warto w niego inwestować. Odnośnie swoich propozycji, to jesteś moim zdaniem na dobrym tropie. Hitem w tym przedziale cenowym jest Xperia U, która chyba całkowicie spełni Twoje oczekiwania. Ma fajny, chociaż może niezbyt duży ekran, 512 MB RAM i 5 MP kamerkę. Co ważne, spokojnie zmieści się w Twoim budżecie.

Jeśli chodzi o Sola, to jest trochę lepsza niż Xperia U - ma większy ekran o ciut lepszej rozdziałce, ale w gruncie rzeczy to te same smartfony. Niestety, sola jest już sporo droższa i nie wiem, czy opłaca się do niej dopłacać.

Do modyfikacji mógłbym polecić używanego Sony Galaxy S, na którego wychodzi CyanogenMod, więc Android 4.2.1 Jelly Bean jest w zasięgu ręki. To chyba jeden z bardziej podatnych na modyfikowanie smartfonów, z ogromnym wsparciem userów. Poza tym ma fajny ekran i całkiem mocne podzespoły.

Ostatnia moja propozycja, nieco ponad budżet - to HTC Sensation. Możesz spróbować upolować coś w okolicach 600 zł, a nóż się uda.

Re: Smatrfon ok 600zł

PostNapisane: 06 lut 2013 20:29
przez hoszin
A jeszcze takie pytanie, gdzie warto się rozglądać za tel. na allegro czy może się opłaca wybrać na wycieczkę po komisach (kielce/ostrowiec św. - bo tam często jestem).

Re: Smatrfon ok 600zł

PostNapisane: 06 lut 2013 21:13
przez Vini
Jeśli Ci to nie robi problemu, to możesz się przejść po komisach. Często można tam natrafić na niezłe okazje, a co najważniejsze - sprzęt można obmacać przed zakupem. Pochodzić nie zaszkodzi. Jednak przed takim tournee radzę się dobrze rozeznać w cenach smartfonów na Allegro, żeby nie kupić czegoś po zawyżonej cenie.