Telefon 700-800zł

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Telefon 700-800zł

przez wszechniewiedzacy » 06 lut 2013 15:59

Witam. Stoję przed wyborem smartfona, nie miałem ani androida ani wp, więc w sumie jest mi obojętnie jaki system telefon będzie posiadał. Moje wymagania to ekran minimum 4 cale i oczywiście wraz z tym jak największa wydajność/funkcjonalność. Telefon będzie używany do internetu, smsów, dzwonienia, muzyki (audiofilem nie jestem), gry raczej rzadko. Aparat nie ma dla mnie znaczenia.
Przyglądam się rynkowi już chwilę, ale wciąż nie wiem co będzie dla mnie najlepszym wyborem. Moje typy, między którymi się zastanawiam:
-Lg L9 - największy ekran, nie wiem czy nie za duży, dobra specyfikacja, ale ponoć słaba jakość rozmów (takie info znalazłem)
-HTC Desire X - ładny ekran, ale niby za taką cenę słabe bebechy (takie info znalazłem)
-ZTE Grand X In - problemy z dotykiem, wyłączaniem się, grzaniem (takie info znalazłem)
-HTC 8s - przedstawiciel WP, bardzo ładny, tylko nie wiem czy 512 RAM to nie za mało na dzisiaj? Głównie chodzi mi o sprostanie moim wymaganiom.

Wszystkie te telefony można dorwać w okolicach 700zł (z l9 może być problem), dlatego nie mam pojęcia który z nich będzie dla mnie najlepszym wyborem na 2-3lata użytkowania. Może macie inne propozycje o których nie wspomniałem? Prosiłbym o wyjaśnienie swoich propozycji.

Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuję i pozdrawiam!
wszechniewiedzacy

Re: Telefon 700-800zł

przez Pantsless » 06 lut 2013 16:43

Witaj!

W swoim zestawieniu trochę zlekceważyłeś Soniacze :mrgreen: Na Twoim miejscu polowałbym na Sony Xperię P, który będzie ciut ciężko dostać w Twoim budżecie, ale da radę jak dobrze poszperasz. Xperia P będzie na pewno lepsza, niż LG Swift L9, który mimo potencjału, ma sporo braków (szczególnie chodzi o wsparcie producenta). O Jelly Bean na LG raczej zapomnij, a na Xperię P już wiadomo, że wyjdzie. Specyfikację P znajdziesz tu: specyfikacja Xperii P.

HTC Desire X sobie faktycznie daruj, nic w nim ciekawego nie ma a jest dość drogi.

Jeśli chodzi o ZTE Grand X In to powiem, że ciekawa propozycja. Jednak jeśli miałbym wybierać między nim a Xperią P - bez wahania wybrałbym P.

HTC Windows Phone 8S wydaje się być bardzo dobrą propozycją, jeśli oczywiście Windows Phone 8 Ci odpowiada. Smartfon bardzo ładny, a ilością RAM się nie martw, bo WP wymaga jej dużo mniej, niż Andek. Urządzenie ma za to bardzo wydajny chipset, z dwoma rdzeniami Krait. Drażni tu jedynie ilość pamięci wewnętrznej (tylko 4 GB) i słaby 5 MP aparat. Mimo wszystko, propozycja warta rozważenia.

Podsumowując proponuję:

1. Sony Xperia P (cena porównywalna do 8S, dla mnie hit)
2. HTC Windows Phone 8S (jeśli WP Ci pasi)
3. LG Swift L9 (od biedy, gdyby reszty nie udało się zdobyć)
4. Samsung Galaxy S Advance (rozwiązanie awaryjne, smartfon też bardzo solidny ze świetnym wsparciem Samsunga, ale w mojej opinii z Xperią P i tak z Advance przegrywa).
Zaawansowany

przez wszechniewiedzacy » 06 lut 2013 16:59

Xperia P faktycznie pominąłem, odrzuciłem ją czytając o baterii, która jest w tym modelu ponoć kompletną klapą, pozostałe propozycje natomiast mają tą wymaganą ode mnie przeciętną. Chyba, że zdementujesz te plotki o P?
wszechniewiedzacy

przez Pantsless » 06 lut 2013 17:17

No to muszę przyznać, że Xperia P nie ma szałowej baterii. Według testu GSMArena starcza ona na 28 godzin normalnego użytkowania. Jeśli chodzi o poszczególne czynności, to 5:33 godz. rozmów przez sieć 3G, 4 godz. przeglądania WWW lub 4:30 godz. oglądania filmów - więc mimo wszystko tak źle nie jest. Co ważne, to rzeczywisty test, a nie jakiś laboratoryjny.
Zaawansowany

przez Vini » 06 lut 2013 18:30

Bateria w Xperii P to naprawdę nie tragedia - co prawda daleko jej do najbardziej wydajnych pod tym względem urządzeń, ale spokojnie daje radę. Jak Cię to tak boli, to faktycznie pomyśl nad Galaxy S Advance.
Ekspert

przez wszechniewiedzacy » 06 lut 2013 21:38

Nie chciałbym po prostu ładować codziennie czy co 2 dni przy użytkowaniu telefonu dość znikomym. W każdym razie dziękuję za pomoc, może jeszcze jakieś propozycje? W sumie zastanawiam się nad 8s i xP teraz, chociaż ten desire x z 2rdzeniami i 768mb ram w cenie 700zł można dostać i wciąż chodzi mi po głowie ^^
Jakbyście mieli jeszcze jakieś rady byłbym wdzięczny, a za dotychczasowe wielkie dziękuję
Pozdrawiam
wszechniewiedzacy

przez SmartFan » 06 lut 2013 22:11

Jak zależy Ci na baterii, to popatrz jeszcze na Lenovo P770 - jest ciut ponad budżet, ale ma dual SIM, 4.5" fajny ekran, dwurdzeniowy procek, sporo RAM a co najważniejsze ogromną, 3500 mAh baterię, która wytrzyma wszystko. Problem może być tylko z gwarancją. Zresztą, na temat smartfonów Lenovo dyskusja toczyła się w innym wątku, gdzie jest wszystko wyjaśnione :)
Zaawansowany

przez wszechniewiedzacy » 07 lut 2013 15:15

Xperię P ciężko nową dostać poniżej 800zł, także w sumie zastanawiam się teraz już tylko nad 8S i Desire X. Android czy WP8, 512RAM czy 768 ;) styczności z systemami nie miałem, podejrzewam, że oba spełniają moje oczekiwania, także przekonajcie mnie jakoś do któregoś z telefonów ;) Bo wybory sprzętu zawsze są dla mnie najtrudniejsze, (nad laptopem dłuuugo myślałem i m.in. dzięki pomocy na różnych forach udało się wykonać najtrafniejszego wyboru, takie mam wrażenie po pół roku użytkowania i wciąż tej samej cenie na rynku ^^)
wszechniewiedzacy

przez Pyrto » 07 lut 2013 16:21

Desire X jest słabiutki, nie ma nawet nagrywania HD (jak 8S), tylko 480p. W WP 8S masz też mocniejsze bebechy, bo dwurdzeniowy Krait, którego można porównywać nawet z czterordzeniowcami, X w tym starciu nie ma szans. Jak już ktoś wyżej napisał, ilością RAM się nie przejmuj, bo WP8 nie potrzebuje jej wiele. Szczerze mówiąc design w 8S też jest fajniejszy, no i te ładne kolorki. Jak Ci pasuje Windows Phone 8, to bierz 8S.
Zaawansowany

przez wszechniewiedzacy » 08 lut 2013 18:03

Tylko aparat czy wideo nie grają roli, bo te funkcje są przeze mnie używane wyjątkowo rzadko. Upewnijcie mnie raz jeszcze, że w tym 8S to 512 RAM wystarczy i telefon mam wybrany ;)
wszechniewiedzacy

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona