Pomoc w wybraniu smartfonu - Swift L9 czy Galaxy S II?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Pomoc w wybraniu smartfonu - Swift L9 czy Galaxy S II?

przez TSUBA » 07 lut 2013 12:02

Witam wszystkich serdecznie temat założyłem ponieważ niedawno popsuł mi się mój stary dobry telefonik samsung delphi który służył mi przez 2 lata więc przyszła pora na zmianę telefonu i tutaj pojawia się prośba do osób które miały bądź miały styczność z takimi telefonami jak:

-LG Swift L9
-Samsung galaxy S II

Otóż pytanie jest proste który z tych 2 telefonu byście wybrali?.Ja osobiście mam wielki dylemat ponieważ oba mi się podobają jednak każdy z nich ma swoje plusy i minusy.Telefonu potrzebuje bardziej do oglądania filmów,słuchania muzyki robienia zdjęć czasem pograć w jakieś gierki,pisania sms (dużą ilość).Drugie pytanie jak to jest w przypadku tego LG? czy faktycznie po podłączeniu do pc nie da rady zgrać apki na kartę mikro SD?.Bardzo będę wdzięczny za każdą pomoc i wiem że były już takie tematy na forum ale wolałem założyć swój bo w nim będę mógł na bieżąco popytać :)
TSUBA

Re: Pomoc w wybraniu smartfon

przez Pantsoffski » 07 lut 2013 13:04

Witaj!

Dla mnie wybór jest oczywisty - Samsung Galaxy S II, już tłumaczę dlaczego.

LG pod względem pewnych aspektów specyfikacji wydaje się być ciut lepszy, ma duży 4.7" ekran 540 x 960 oraz większą i wytrzymalszą baterię 2150 mAh. S II pomimo tego go gromi. Ma 16 GB pamięci wewnętrznej (L9 tylko 4 GB, więc żenada), trochę mocniejszy 1.2 GHz procesor, porządną 8 MP kamerę (L9 ma 5 MP). Ale to nie jest wcale najważniejsze. Samsung jeśli chodzi o wsparcie, w porównaniu do LG - to niebo a ziemia. Samsung dla dość leciwego już S II - wypuścił już nawet Jelly Bean. LG nawet samo nie wie, czy zaktualizuje L9. Odpuść sobie L9 i bierz Galaxy S II.

Pozdrawiam
Uczestnik

Re: Pomoc w wybraniu smartfonu - Swift L9 czy Galaxy S II?

przez TSUBA » 08 lut 2013 19:29

A jednak zastanawiam się nad Xperia S a SGS II? który z tych ma wydajniejszą baterię bo słyszałem że w xperii trzeba każdego dnia ładować bo nie da się nawet 1 filmu całego obejrzeć gdyż pada bateria bardzo szybko to prawda?
TSUBA

przez Vini » 08 lut 2013 20:12

Tak, to niestety prawda - Xperia S jeśli chodzi o baterię, szału nie robi. W większości testów narzekają na słabą baterię. Jak wygląda zestawienie żywotności baterii w Xperii S i S II?

Czas rozmów:

Xperia S 7:41, Galaxy S II 8:35

Korzystanie z przeglądarki:

Xperia S 4:24, Galaxy S II 5:24

Odtwarzanie filmów:

Xperia S 6:25, Galaxy S II 8:00
Ekspert

przez TSUBA » 08 lut 2013 20:51

No to powiem wam że jestem teraz w kropce bo na smartfona chcę wydać max 1000zł głównie czego oczekuje od takiego urządzenia:

-Wieczorem obejrzeć na nim jakiś film
-W drodze do pracy posłuchać muzyki
-Dużo pisania sms i dzwonienia
-Czasem dosłownie raz dziennie na max 1h pograć w jakąś gierkę

Ale najbardziej to nacisk na filmy kładę i teraz który z tych 2 lepiej opłaca się używanego sgs II czy może nówkę xperia S? chociaż żeby te fony wytrzymały 2 dni a nie w ciągu godziny 100% baterii zjedzone...
TSUBA

przez Pyrto » 08 lut 2013 21:03

Obydwa smartfony są w podobnych cenach i do 1000 zł ciężko wyhaczyć nówki. Żaden z nich nie wytrzyma 2 dni na podanych przez Ciebie czynnościach (godz. filmu i gry, dużo dzwonienia i sms). Jak dla mnie to S II pod względem baterii wygrywa mocno, więc jeśli zależy Ci na baterii bierz SGS II. Xperia S ma za to dużo fajniejszy ekran, HD - więc na niej będzie się fajniej grać i przeglądać net, no i zdjęcia też lepsze wyjdą.
Zaawansowany

przez Gość » 08 lut 2013 21:30

Rozumiem a jeszcze mam pytanie odnośnie formatowania baterii czy w takich telefonach jak SGS II czy właśnie xperia S nadal wymagane jest formatowanie baterii czyli te cykliczne 3x24h czy wystarczy normalne ładowanie od momentu wyłączenia się telefonu do 99-100%?
Gość

przez Pyrto » 08 lut 2013 21:34

Nie, nie jest wymagane - zresztą chodzi o formowanie a nie formatowanie :D To relikt przeszłości, teraz nie trzeba tego robić.
Zaawansowany

przez Gość » 08 lut 2013 21:37

O to dobrze :) w każdym bądź razie muszę jeszcze raz porządnie się zastanowić który z tych 2 wybrać ale mimo wszystko dziękuje wszystkim za pomoc:)
Gość

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!