Wybór smartfona: budżet ~900zł

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Wybór smartfona: budżet ~900zł

przez PanCzosnek » 15 mar 2013 14:02

Witam!

Przymierzam się do zakupu smartfona - najlepiej na najnowszym Androidzie.
Rozmiar najlepiej do 4,7'. Dobrze by było, gdyby posiadał na wyświetlaczu przynajmniej szkło mineralne, najchętniej Gorilla Glass.
Procesor najlepiej 2-rdzeniowy, chociaż nie wykluczam 1 rdzenia. Zależy mi na bezawaryjności telefonu.
Mój budżet to ok. 900zł (około).
Najbardziej odpowiada mi telefon Sony Xperia T, jednak nieco przekracza mój budżet.
Jestem przywiązany do nakładki HTC Sense, więc najbardziej odpowiadałoby mi coś tej firmy.

Czekam na propozycje, z góry dzięki!
PanCzosnek

Re: Wybór smartfona: budżet ~900zł

przez Karl » 15 mar 2013 15:30

Cześć,

o produktach HTC raczej zapomnij. Ich produkty są drogie i raczej nie kupisz nic z ich "stajni" o podanych przez Ciebie parametrach. Rozumiem, że wykluczasz zakup używanego urządzenia. Z HTC w twoim zasięgu jest np. HTC One V, jednak ma 3.7" ekran, co chyba będzie zbyt małą wielkością. Trochę ponad budżet znajdziesz HTC Desire X, ma 4" ekran, niestety nie wiem, czy dostanie najnowszego Androida.
Karl

przez PanCzosnek » 15 mar 2013 15:49

Zapomniałem dodać - nie wykluczam używanych telefonów, wręcz przeciwnie - szukałbym coś używanego na gwarancji, w ładnym stanie.
PanCzosnek

przez Vini » 15 mar 2013 17:35

Witaj,

w takim razie, jeśli w opcji masz także używki, to wybór jest znacznie szerszy, oto co polecam:

- Sony Xperia S - przepiękny smartfon, który spokojnie w kwocie 900 zeta powinieneś wyhaczyć. Ma 4.3-calowy ekran HD, doskonały, 13 MP aparat i dostanie aktualizację do najnowszego Andka, specyfikacja tu: http://smartfan.pl/xperia-s/

- Samsung Galaxy S II - Koreańce dbają o swoje słuchawki, dlatego nawet S II dostanie Jelly Bean. Masz tu fajny, 4.3" ekran, dobry aparat i solidny smartfon, pełna specyfikacja tu: http://smartfan.pl/galaxy-s-ii-i9100/ Spokojnie znajdziesz dobry egzemplarz za jakieś 900 zeta.
Ekspert

przez PanCzosnek » 15 mar 2013 18:21

Szczerze powiedziawszy niespecjalnie podoba mi się nakładka w Samsungach, poza tym S2 to telefon bardzo lekki jak na swój rozmiar, a co za tym idzie nie czuć go w kieszeni. Bardziej skłaniałbym się ku Xperii S, chociaż może znajdzie się coś jeszcze ciekawego?
PanCzosnek

przez Pyrtolotolo » 15 mar 2013 18:59

A może, skoro tak lubisz HTC, to kupisz One S? To naprawdę doskonały smartfon, ma wszystko, czego chcesz. Jest tu 4.3" ekran Super AMOLED 540 x 960, 1 GB RAM, 16 GB ROM, Gorilla Glass, dwurdzeniowy, bardzo mocny procek Krait, najnowszy Android (no prawie) oraz 8 MP kamerka - specyfikacja tu: http://smartfan.pl/one-s/ Ten smartfon spokojnie wyczaisz za 900 zł.

Druga propozycja, ale byś musiał trochę dozbierać, to One X. Jeszcze fajniejszy i wydajniejszy, niż One S, ale za to parę stówek droższy.
Zaawansowany

przez PanCzosnek » 15 mar 2013 19:07

Jeżeli One S to tylko i wyłącznie wersję z520e, która jest często droższa od z560e, minimum 1100zł. One X to ciekawa propozycja, jednak nie wydaje mi się że będę potrzebował aż 4 rdzeni.

Znalazłem Xperię S za 850zł w idealnym stanie na gwarancji. Jest coś jeszcze ciekawego, czy zostać przy Xperii?
PanCzosnek

przez Vini » 15 mar 2013 19:36

Co do samsungowej nakładki, to akurat nie jest problem - przecież możesz sobie zainstalować z Android Market dowolną, inną a TouchWiz olać. Mimo wszystko, oprócz Xperii S chyba niczego fajniejszego nie znajdziesz w tej cenie. Możesz ewentualnie jeszcze spojrzeć na LG Swift L9, który właśnie dostaje aktualizację do Jelly Bean: http://smartfan.pl/lg-swift-l9-optimus- ... elly-bean/
Ekspert

przez PanCzosnek » 15 mar 2013 19:42

LG L9 jest też ciekawym telefonem, jednak wykluczyłem go ze względu na procesor - TI OMAP4430 (S4 jest o wiele lepszy), ma mniejszą gęstość pikseli (341 ppi vs 245 ppi), 1 mikrofon i nieszczęsny aparat 5MP.
Xperię brałbym w tej chwili, jednak zaczął martwić mnie jej współczynnik SAR - aż 1,3 W/kg.
PanCzosnek

przez Vini » 15 mar 2013 19:46

Myślę, że z zaproponowanych tu smartfonów coś sobie dobierzesz. L9 ma pewne niedostatni, jednak rekompensuje je ceną. Popatrz jeszcze na Sony Xperia P, też całkiem fajny smartfon, ale baterie ma nie najlepszą.
Ekspert

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona