Wybór telefonu

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Wybór telefonu

przez Jurek » 18 mar 2013 23:41

Hej,

Kończy mi się umowa w Orange i mam następujące smartfony do wyboru:

-Galaxy S Advance
-Sony Xperia J
-Sony Xperia U
-Nokia Lumia 800
-HTC 8S
-LG L9

Jestem zupełnym laikiem w temacie telefonów i tego co warto wybrać. Priorytetem jest niezawodność.
Pozdrawiam.

Jurek
Jurek

Re: Wybór telefonu

przez Pyrto » 19 mar 2013 08:17

Witaj,

z podanych przez Ciebie modeli od razu można wywalić Nokię Lumię 800 bo to padło. Skupiłbym się raczej na trzech modelach: LG Swift L9, HTC Windows Phone 8S oraz Samsungu Galaxy S Advance.

Pytanie jest teraz, jaki system operacyjny preferujesz, Windows Phone, czy Android. Mnie osobiście Windows Phone 8 jakoś niespecjalnie leży, mało tam aplikacji w markecie do ściągnięcia, interfejs użytkownika jakiś taki mało personalizowany, ale jak chcesz ten OS, to HTC 8S będzie dobrym wyborem, bo to całkiem solidny smartfon.

Ja skupiłbym się jednak na Androidzie, modele Sony odrzuciłem, bo z podanych mają najsłabszą specyfikację. Na Twoim miejscu wybrałbym chyba LG Swift L9, bo ma 4.7" ogromny ekran, świetną baterię która długo trzyma i jest wydajny. Jedyna tego wada, to zaledwie 4 GB pamięci wewnętrznej, więc jeśli instalujesz dużo gier, to nie pośmigasz (Galaxy S Advance ma 8 GB). Dodatkowo L9 dostaje właśnie aktualizację do Jelly Bean, o czym więcej przeczytasz tu: http://smartfan.pl/lg-swift-l9-optimus- ... elly-bean/

Jak nie chcesz LG, bo masz do tej firmy jakiś uraz albo co, to możesz śmiało wybrać Samsunga Galaxy S Advance. Ma co prawda mniejszy, 4" ekran, ale to bardzo solidny smartfon, który też dostaje Jelly Bean.
Zaawansowany

przez Jurek » 19 mar 2013 19:02

Dziękuje za odpowiedź:) Byłem dzisiaj w Orange i hmm, HTC jest świetny, bawiłem się nim trochę ale system jest dla mnie praktycznie w ogóle nie intuicyjny... Nie potrafiłem się połapać za bardzo co i jak z czym nigdy nie mam problemów. Może pierwsze wrażenie.

LG L9, miałem go w ręku... strasznie plastikowy telefon i strasznie duży, nie wiem czy za duży, aż ledwo mieścił się w kieszeni natomiast jego specyfikacja kusi.

Galaxy S Advance zewsząd słyszę ,że to "odgrzewany kotlet" ale bardzo dobry telefon. I ku niemu póki co się skłaniam bo wydaje mi się kompromisem.

X peria J - wykonanie bajka, pięknie wygląda ale porównując specyfikacje to S Advance jest lepszy oprócz Gingerbread'a ale tak jak pisał mój przedmówca ma dostać aktualizację:) podobno X peria j ma o wiele lepszą baterie niż Samsung

Jest jeszcze w opcji (dzisiaj się dowiedziałem) X peria P ale różne rzeczy o niej słyszę. To, że nie da się wyciągnąć baterii, że nie ma slotu na karty i że bateria to kompletna pomyłka.

Podsumowując stylistycznie Sony jest moim faworytem ale jak wiemy nie wyglądem powinienem się kierować a funkcjonalnością... chyba:P
Wobec tego (po informacji, że bd aktualizacja systemu) wybiorę chyba Galaxy S Advance. Mam nadzieję ,że to dobry wybór i że nie zawiodę się:)
Jurek

przez Pyrto » 19 mar 2013 22:03

Witaj ponownie :)

LG L9 faktycznie jest plastikowy, Koreańczycy musieli ciąć koszty, żeby urządzenie było tanie, więc przyoszczędzili na materiałach. Jeśli wydaje Ci się, że nie jest dla Ciebie, to daruj go sobie :)

Galaxy S Advance może i jest odgrzewanym kotletem, ale co z tego, skoro to świetny smartfon. Jeśli nie chcesz L9, to faktycznie na Twoim miejscu brałbym właśnie Advance.

Xperia J może i jest ładna, ale co z tego, skoro ma dużo gorszą specyfikację (procek A5 zamiast A9, słabszy ekran, mniej RAMu itp.). To urządzenie może co najwyżej konkurować z Galaxy Ace 2, ale nie z Advance.

Xperia P to zdecydowanie mocny zawodnik, niestety, tak jak mówisz, ma nie najlepszą baterię i brak w nim slotu na microSD (chociaż za to jest 16 GB pamięci wewnętrznej). Jeśli zatem nie najmocniejsza bateria Ci nie przeszkadza, to bierz Xperię P.

Reasumując, albo Xperia P, albo Advance - więc i tak myślę, że wybrałeś bardzo dobrze :D
Zaawansowany

przez wisnia1892 » 25 cze 2013 23:06

Witam potrzebuję szybkiej odpowiedzi.
Szukam nowego telefonu, do wyboru mam : HTC 8s i LG L9. Chciałbym się dowiedzieć jaka jest różnica przy przeglądaniu internetu w tych telefonach. Tylko na tym mi zależy
wisnia1892

przez Karl » 26 cze 2013 06:32

Różnica w przeglądaniu netu na Swift L9 i HTC Windows Phone 8S jest tylko taka, że L9 ma dużo większy, 4.7" ekran o trochę lepszej rozdzielczości, więc na nim strony www będą wyglądać dużo lepiej a i komfort pracy powinien być fajniejszy. Pod względem szybkości, braku zamuleń itp. różnic nie ma.
Karl

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!