Jaki smartfon do 650 zł?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Jaki smartfon do 650 zł?

przez cristoforo » 19 mar 2013 00:12

Witam wszystkich użytkowników.

Za miesiąc, dwa, może trzy chciałbym kupić dla siebie pierwszego smartfona. Chyba dla każdego użytkownika przesiadka ze zwykłego telefonu na dotykowy to niezły przeskok technologiczny, więc tym bardziej nie chciałbym później żałować (zwłaszcza wydanych pieniędzy). Od kilku dni czytałem sobie trochę to forum i widzę, że sporo osób ma tutaj ciekawe rzeczy do powiedzenia, dlatego bardzo liczę na Waszą pomoc jako specjalistów.

Mając na uwadze to jak szybko zmieniają się trendy i technologie chciałbym kupić telefon (koniecznie nowy), który posłuży mi 2, może 3 lata. Moje wymagania nie są jakieś wygórowane (tak mi się wydaje). Oto czego oczekuję po takim smartfonie:
- wyświetlacz min. 3,5", 3,8" (rozdz. min. 480x800 px / 16 mln kolorów)
- system Android (4.0, 4.1 ...)
- płynność działania (bardzo bym nie chciał, żeby się zawieszał, czy ciął przy normalnym przeglądaniu pulpitów, czy stron www, albo pisaniu maili)
- slot na kartę mini SD
- moduł GPS, jakaś nawigacja
- WiFi, aparat 5Mpx - z tego co się orientowałem to raczej już standard nawet w najniższej klasie smartfonów

Do czego taki smartfon miałby mi służyć:
- smsy/dzwonienie
- przeglądanie internetu, odbieranie poczty (dobrze gdyby miał jakąś przyzwoitą prędkość łącza)
- sporadycznie jakieś proste gry typu Angry Birds, itp. (to raczej tylko na początku, przy tym pierwszym zachłyśnięciu się nowym sprzętem;) )
- czasami zrobienie jakiegoś zdjęcia (nie żadne profesjonalne - raczej takie do wrzucenia na FB, czasami robione w pracy przy sporządzaniu dokumentacji i raportów)
- bardzo bym się cieszył, gdyby można było na takim smartfonie bez problemu obejrzeć jakiś klip na YT.

Będę z niego korzystał przede wszystkim w celach zawodowych, tak więc potrzebuję zwykłych funkcji telefonu no i ten internet. Nie mam zamiaru odpalać na nim jakichś najnowszych gier, ale chciałbym, żeby działały na nim jakieś proste aplikacje dostępne na Google Play. Do tej pory miałem Samsunga Chat 335 (wybrany 2 lata temu ze względu na klawiaturę QWERTY) i jestem z niego skrajnie NIEZADOWOLONY. Przez to ustrojstwo poważnie zraziłem się do Samsunga.

Żeby nie było, że chcę się wyręczyć Użytkownikami tego forum przygotowałem krótkie zestawienie urządzeń, które biorę pod uwagę. Bardzo liczę na pomoc w wyborze, a jeszcze bardziej na jakieś dodatkowe propozycje (o ile da się jeszcze jakieś wysunąć w tej granicy cenowej) bo przy każdej propozycji mam jakieś spore obawy. Kolejność losowa.

1. Sony Xperia J (bardzo podoba mi się design i przystępna cena a także Gorilla Glass, ale podobno jednordzeniowy procesor 1GHz to dziś przeżytek - co będzie za 2 lata?;D, 512 MB RAM - jak z tym? );
2. Sony Xperia U (design średni, bo taka tępa i masywna się wydaje, ale bardziej boli mnie brak slotu na micro SD - to jest główna obawa, no i czy te 512 MB RAM to odpowiednia ilość?);
3. Sony Xperia miro (uznaję go jako wyjście awaryjne, gdybym nie mógł się zdecydować, to wezmę najtańszy - miałem go w ręce i całkiem przyzwoicie się prezentował)
4. Sony Xperia P (tutaj niby wszystko fajnie, ale bardzo bardzo się boję niewymiennej baterii, tym bardziej, że jest ona podobno dosyć słaba - takie można opinie poczytać o tym telefonie w internecie)
5. Samsung Galaxy Ace 2 (ogrom osób poleca go jako najlepszy w średniej klasie smartfon, ale moje doświadczenia z koreańczykami, plus Android 2.3 i interfejs tego urządzenia jakoś skutecznie mnie zniechęcają do tej opcji - czy słusznie?)
6. HTC Desire X (na początku wydawał mi się liderem mojego zestawienia, ale jego cena mnie zniechęciła, bo wykracza sporo ponad 650 zł, a powyższe mają takie same parametry. Do tego chiniol, a do nich nie mam zaufania, nawet jeśli to chiniol tajwański).

I już ostatnia kwestia - powiedzcie proszę czy ta różnica między jednordzeniowymi a dwurdzeniowymi procesorami jest naprawdę jakaś bardzo widoczna? Czy to się objawia w takim codziennym użytkowaniu? Pytam, bo strasznie mi się podobają smartfony SONY, design, interfejs Androida, ogólnie zawsze miałem wrażenie, że to dobry sprzęt, no a ta Xperia J jakoś nie zbiera dobrych recenzji z tego co widziałem.

Bardzo proszę o poradę szanownych Użytkowników, którzy całą tą wiedzę mają w małym palcu :))
Nowy

Re: Jaki smartfon do 650 zł?

przez Pyrto » 19 mar 2013 08:53

Witaj!

Aż miło się czyta taki obszerny, wyczerpujący post, w którym wyjaśniasz dokładnie czego chcesz i jakie masz propozycje. Postaram Ci się oczywiście pomóc.

Zacznę może od tego, co umieściłeś na końcu, czy od kwestii jednordzeniowych i dwurdzeniowych procesorów. Odpowiem krótko - jest to ważne. Ale chyba jeszcze ważniejszą kwestią jest to, na jakim rdzeniu został zrobiony procek (Cortex-A9 jest nieporównywalnie szybszy, niż Cortex-A5) i czy dany smartfon ma system Android w wersji Jelly Bean (to właśnie w tej wersji Google wprowadziło tzw. Project Butter, który przewala renderowanie interfejsu na chip graficzny, to bardzo mocno upłynnia interfejs).

Jeśli chodzi o smartfony, które zasugerowałeś, to muszę przyznać, że praktycznie wyczerpałeś temat i nie wiem, co mógłbym jeszcze do tego dorzucić :)

Odnośnie wyboru, na starcie możesz wywalić Sony Xperia J, bo to kiepski, dość nieudany model, który faktycznie zbiera niepochlebne opinie, można go potraktować, jako wpadkę Japończyków.

Jeśli chodzi o HTC, to akurat jedna z lepszy firm na rynku, z doskonałym wsparciem. Niestety, ich smartfony są dość drogie i nie wiem, czy dostałbyś Desire X w Twoim budżecie. Jak dla mnie, ten smartfon też można odrzucić.

Sony Xperia U jest przyzwoita, ale moim zdaniem przegrywa z Samsungiem Galaxy Ace 2. Aktualizacje U zakończyły się na Android 4.0, natomiast Ace 2 dostanie Jelly Bean, więc choćby dlatego warto go wybrać zamiast U. Ace 2 ma tez mocniejszą, dłużej trzymającą baterię. Co do obaw związanych z Samsungiem, to nie powinieneś się tym martwić. Ja już mam drugiego smartfona tej firmy i zupełnie nie mam na co narzekać, moi znajomi też śmigają na tej firmie i nie słyszę, żeby było więcej narzekań, niż w stosunku do innych producentów.

Z całego zestawienia najfajniejsza jest Xperia P, ale... no właśnie, tak jak piszesz, ma kiepską baterię, więc jeśli długość trzymania na jednym ładowaniu jest dla Ciebie kluczowym aspektem, to sobie ją daruj.

Podsumowując, ja bym w Twoim przypadku skłaniał się jednak do Samsunga Galaxy Ace 2, bo z tych propozycji, wydaje się najbardziej do Twoich oczekiwań pasować. Radzę jeszcze się przejść do jakiegoś sklepu i pomacać np. Ace 2 i Xperię P, wtedy będziesz miał pewność, czego chcesz.
Zaawansowany

przez cristoforo » 19 mar 2013 17:04

Dziękuję za równie wyczerpującą odpowiedź i wskazanie konkretnych "za" i "przeciw" :) Starałem się jak najlepiej przedstawić moje oczekiwania i obawy, choć pewnie mogłem zrobić to krócej. Ale cieszę się, że przynajmniej jedna osoba się poświęciła i przeczytała ten elaborat.

Czyli nie ma lepszego wyjścia z tej sytuacji jak przełamać się i kupić tego samsunga? Byłem dzisiaj w komisie, oglądałem tego Ace 2 - rzeczywiście dobrze wykonany, działa płynnie (jeszcze na Androidzie 2.3), nie było do czego się przyczepiać. Nie udało mi się natomiast obejrzeć tej Xperii P, ale przez tą baterię chyba nie będę się za nią uganiał jakoś specjalnie. Mam jeszcze trochę czasu, więc jakbym na nią natrafił to obejrzę.

Tak myślę też, czy ten debiut Xperii L ze wczoraj może coś pozmieniać w cenach innych urządzeń Sony. Bądź co bądź ta P jest jednak trochę droga jak na moją kieszeń. Zobaczymy, w każdym razie będę się teraz oswajał z myślą o nowym Samsungu chyba :D

Dziękuję raz jeszcze za opinię i pomoc. Gdyby ktoś jeszcze miał jakieś uwagi, czy propozycje, to chętnie się również z nimi zapoznam :)

A jeszcze teraz pytanie odnośnie tego Androida 2.3 i 4.1. Czy ten Ace 2 dostanie na 100% aktualizację? Bo czytałem trochę o nim wcześniej i podobno koreańczycy zapowiadają ją i zapowiadają, ale od długiego czasu Ace 2 jej nie dostał. Myślicie, że długo będą jeszcze z nią zwlekali?
Nowy

przez Vini » 19 mar 2013 18:43

Witaj,

Nie tylko Pyrto czytał Twój elaborat :mrgreen: Ja tam się cieszę, jak ktoś pisze tak wyczerpująco jak Ty, więc to dla mnie zaleta, że tyle tekstu spłodziłeś :geek:

Co do wyboru smartfonu, czytając ten wątek doszedłem do wniosku, że chyba faktycznie Ace 2 będzie dla Ciebie najfajniejszy. Jak nie możesz go porównać konkretnie z Xperią P, to porównaj z inną, bo jakość wykonania we wszystkich produktach Sony jest podobna.

Co do debiutu Xperii L, to może i masz rację, ale ten smartfon tak szybko do nas nie wejdzie, a za ten czas zupełnie wszystko się może pozmieniać i będziesz się zastanawiał nad czymś innym. Tak czekać można w nieskończoność.

Samsungiem się nie martw, mają niezły serwis, więc jak coś się stanie, to zawsze można naprawić (oczywiście, jak kupisz smartfon z polskiej dystrybucji).

Jeśli chodzi o aktualizacje Ace 2 do Jelly Bean, to kwestia jest raczej pewna (chociaż nigdy 100% pewności nie ma :lol: ). Na temat aktualizacji Ace 2 do Jelly Bean więcej znajdziesz tu: http://smartfan.pl/tag/galaxy-ace-2/

Pozdrawiam!
Ekspert

przez cristoforo » 19 mar 2013 19:01

Tylko Pyrto się odezwał, więc nie wiedziałem, że jeszcze ktoś się pofatygował z tym monolitem. Ale tym bardziej Ci dziękuję, że Ci się chciało :)

Z tą Xperią L, to tak głośno myślałem tylko. Fakt, jest jakaś tam możliwość na obniżki cen, ale jestem też świadom tego, że nie stanie się to z dnia na dzień. Wspomniałem o tym, bo i tak muszę z miesiąc, dwa poczekać zanim uzbieram odpowiednie fundusze na tego smartfona :mrgreen: Więc tak tylko pomyślałem, ale chyba masz rację z tym czasem jego wejścia i nie ma większego sensu czekać dłużej niż to konieczne (w moim przypadku).

Z tym Samsungiem, to planuję go kupić przez allegro, oczywiście ze sprawdzonego źródła. Na pewno nie będę brać pierwszego lepszego, tylko właśnie takiego z polską gwarancją i wsparciem technicznym :)

A z tym Androidem mnie też teraz uspokoiłeś trochę, bo jeśli wyszła wersja testowa, to zwykle następstwem są wersje finalne, także chyba nie ma się już o co martwić. Także czekam, zbieram fundusze i jeśli nie stanie się nic nieprzewidzianego, to kupię tego Ace 2. Dzięki Vini za pomoc i wyjaśnienia moich dylematów :)
Cieszę się, że trafiłem na to forum i życzliwych użytkowników :)
Nowy

przez esoX » 22 sie 2013 08:45

Witajcie,

Ogólnie rzecz biorąc przymierzam się do wymiany telefonu, którym jest od dosyć sporego czasu nokia e52 - i jeżeli nie wymagałyby ode mnie zmiany warunki zawodowe nadal bym z tego korzystał bo mi to wystarczy w zupełności. Nie rejestruję się póki co, bo nie widzę potrzeby tworzenia konta duch a bardzo zależy mi na Waszej pomocy...

Interesuje mnie smartfon w granicach 650 zł, który pomoże mi rozwiązać takie problemy jak

1. Płynne przeglądanie internetu i poruszanie się po aplikacjach
2. stabilny
3. wytrzymały wyświetlacz
4. dual sim (to byłoby bardzo dobre rozwiązanie - jednak jeżeli w tej cenie drastycznie spada jakość poprzez ten wymóg to trudno... rezygnuję)
5. działanie aplikacji opartych o GPS jak np. endomondo
6. nie byłoby głupie współgranie z Aero2
7. w miarę dobre zdjęcia i video
8. możliwość rozmowy video (np. skype)
9. wyświetlacz od 3,8'
-- chyba to wszystko

Telefon będzie służył do testowania wirtualnych spacerów i stron internetowych, odbieranie teleofnu firmowego i prywatnego dodatkowo częste uruchamianie aplikacji typu endomondo od czasu do czasu rozrywka. Zapewne też pojawi się konieczność tworzenia multimediów (zdjęcia ew. wideo). Dobrze, jakby telefon miał w miarę solidne wykonanie bo będzie ze mną w trasie...

Moje propozycje...
- Lenovo a830
- Alcatel One Touch Idol
- Lenovo s750
- Samsung GT-S7562 (s duos)

Ewentualnie coś w tej cenie bez dual sim...

Coś możecie polecić ciekawego? (ww. kolejność telefonów mniej więcej wg. aktualnego priorytetu, na który się zapatruję).

Dzięki!
esoX

przez Vini » 22 sie 2013 15:47

Witaj esoX,

domyślam się, że chcesz telefon nowy a nie używany? Co do aero2 to musisz uważać, że jak kupujesz smartfon to aby korzystać z aero musi obsługiwać łączność 3G w paśmie 900 MHz, inaczej nie złapie sygnału. Lenovo a830 działa tylko na 2100MHz, więc o aero na nim zapomnij.

Co do wytrzymałych wyświetlaczy, musiałbyś kupić np. Galaxy Xcover 2 aby z tego skorzystać, bo to niby trochę mocniejsze urządzenie - ale nigdy cudów się nie spodziewaj, bo im większy ekran tym łatwiej go zbić.

S Duos o którym piszesz wydaje się być ok, jednak ma słaby procesor i nagrywa wideo tylko VGA, więc strasznie słabe.

Alcatel o którym piszesz jest pod względem specyfikacji fajny, ale wątpię, żeby w przyszłości dostał wsparcie od producenta w postaci aktualizacji systemowych. Mimo wszystko możesz go rozważyć.

Ja na Twoim miejscu bym mimo wszystko myślał nad tymi Lenovo, pamiętaj jednak, że są one zazwyczaj sprowadzane z Chin i nie mają gwarancji producenta, więc może być z nią różnie. Mają za to niską cenę i naprawdę doskonałe możliwości, którymi dość mocno odstają od konkurencji. Jak przeszukasz forum to znajdziesz sporo opinii na ich temat.

Co ja mogę dodać? Jeśli miałbym coś jeszcze do tej kwoty podawać, zasugerowałbym chyba Galaxy Ace 2, bo spełnia Twoje wymagania a jest przy tym relatywnie tani.
Ekspert

przez esoX » 22 sie 2013 17:16

Vini - dzięki za odpowiedź,

Rozumiem, że teraz chyba wszędzie w sprzętach elektronicznych należy szukać kompromisów najlepszych dla nas samych. Może uszczuplę trochę wymagania, bo wydaje mi się, że jednak za szeroko...

Bardziej niż Aero2 zależy mi na dual sim, bardziej niż video zależy mi na zdjęciach, bardziej niż na multimediach zależy mi na szybkim i bezawaryjnym działaniu - najważniejsze to swobodne przeglądanie stron, aplikacji.

Zastanawiałem się nad Galaxy Core dual sim (nie jest drogi - używany)

PS: nowy nie musi być, ale byłoby ok. Wolę już złapać dobrą okazję używanego lepszego telefonu niż nowy słabszy..
esoX

przez Karl » 22 sie 2013 19:39

Hej esoX!

Jak już chcesz świetną używkę to postaraj się wyrwać Sony Xperię S, jedyna jej wada dla Ciebie to to, że nie ma dual SIM - reszta to czysta bajka, doskonały ekran, świetny aparat, dużo pamięci, dobra wydajność, Jelly Bean itd. Tu masz oferty: http://allegro.pl/sony-xperia-s-121185? ... peBuyNow=1
Karl

przez Gość » 25 sie 2013 12:04

Lenovo a830 pracuje w pasmie 900 i Aero2 działa. Niektóre opisy przekłamują, wejdź na stronę swiatandroida.pl lub forum-lenovo.pl . Czasami ktoś puści bzdurę a inni to łykają..
Lenovo a830 w swoim zakresie cenowym to najlepszy wybór. Nawet jak nie miałeś nigdy 5'' -wego to kup i się pobaw, nie będziesz miał innej okazji.. :) Jedyną rzeczą którą możesz się obawiać to gwarancja w chinach nie w Polsce. Ale jak kupisz w Polsce drożej to też gwarant wysyła do chin więc chyba nic nie ryzykujesz. A że chinol? Wszystkie telefony to chinole tylko kupowane w innych firmach, wnętrze mają takie same.
Gość

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona