Smartfon Arc S czy Advance

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Smartfon Arc S czy Advance

przez Jeffik » 22 mar 2013 12:17

Cześć.
Chce kupić sobie pierwszego smartfon'a do0 650 zł.
Zależy mi na:
Dużym wyświetlaczu, bo chce przeglądać internet, oglądać filmy, słuchać muzyki, grać, dzwonić, pisać sms, rozmawiać przez skype.
Mam dwa na oku.
Sony Ericsson Xperia ARC S lub Samsung Advance (kolega sprzeda za 650zł).
Arc przekonuje mnie większym wyświetlaczem, lepszym aparatem.
Za to Samsung Lepszymi podzespołami, trochę mnie martwi to wypalanie ekranu, bo czytałem coś takiego, że amoledach przepalają się wyświetlacze. ;<
i tym pentile'em, że czarne czcionki na białym tle są poszarpane.
Wiem, jest temat smartfon do 650 zł, ale chce sam przerobić ten temat aby ktoś napisał który bardziej się opłaca... Nie krzyczcie po mnie, że zakładam coś podobnego :cry:
Tak więc... Proszę Was o pomoc, bo już totalnie zgłupiałem ;(
Samsunga mógłbym sobie przetestować, bo w mieście jest takie stoisko, ale niestety mam złamaną nogę i nie mogę się ruszyć ;(
Najbardziej zależy mi na tej wielkości ekranu ... ;<
Jeffik

Re: Smartfon Arc S czy Advance

przez Pyrto » 22 mar 2013 18:03

Witaj,

ja zdecydowanie wybrałbym Galaxy S Advance, dlaczego? Arc S może i ma fajniejszy aparat, ale ekran to już kwestia dyskusyjna, bo te 0.2 cala więcej zbyt wiele nie daje, a w Samsungu masz pięknego AMOLEDa. Co do wydajności, to nie ma nawet co porównywać, bo Advance bije Arc S na głowę.

Co do wypalania AMOLED, to istnieje takie zjawisko, ale przeszkadzać może Ci zacząć gdzieś po 5 latach użytkowania. Polega to na tym, że jeśli na AMOLED ciągle w jednym miejscu wyświetla się jakiś element, np. pasek stanu baterii itp., to zostawia tam ślad nawet wtedy, gdy zniknie, tzw. "ducha". Ale jak mówię, trzeba naprawdę długo używać telefonu, aby to się stało.

Poza tym S Advance dostaje Android w najnowszej wersji Jelly Bean, która działa o wiele szybciej, niż ta z Arc S (ten niestety Jelly Bean nie dostanie nigdy). S Advance również wytrzyma dłużej na baterii.

Jest jeszcze jedna, kluczowa kwestia - a mianowicie pamięć użytkownika. W Arc S masz śmieszny 1 GB pamięci wewnętrznej (z czego tylko 320 MB jest dostępne dla użytkownika), podczas gdy w Advance 8 GB. To bardzo ważne, bo na Arc S nie zainstalujesz sobie nawet jednej, porządnej gry (które dzisiaj potrafią zajmować nawet 2-3 GB).

Podsumowując - nie zastanawiaj się i bierz Samsunga Galaxy S Advance.
Zaawansowany

przez jeffik » 22 mar 2013 21:33

Doszła nowa propozycja LG L9. :D

Kusi 4.7 calowy wyświetlacz i więcej ramu ;D
jeffik

przez SmartFan » 22 mar 2013 22:00

Witaj,

no to teraz faktycznie masz problem z wyborem. Jeśli jednak doszedł nam L9, to chyba warto brać właśnie jego. W porównaniu z Advance, ma większy, 4.7-calowy, ładny ekran, na którym chyba najbardziej Ci zależy, wydajność stoi a takim samym poziomie, ma mniej pamięci wewnętrznej (4 GB), kamerki są porównywalne (jednak L9 nagrywa Full HD), RAMu więcej ma L9 (1 GB), no i bateria, którą L9 gromi Advance zdecydowanie. Podsumowując - Arc S zupełnie olej, Advance też odpuść i bierz L9, a będzie zadowolony :D
Zaawansowany

przez jeffi » 22 mar 2013 22:14

Dziękuje za szczere odpowiedzi i szybką pomoc. ;D

Stawiam na L9 ;D
jeffi

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!