smartfon do 1000 zł

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

smartfon do 1000 zł

przez pawel16045 » 31 mar 2013 17:28

Cześć,
Szukam smartfona do 1000zł.
Telefonu chcę głównie używać jako odtwarzacza mp3, zatem kluczowa jest dobra jakość dźwięku i dość wytrzymała bateria.
Drugim ważnym zastosowaniem jest przeglądanie internetu, jednak ekran nie musi być bardzo duży (najlepszy byłby ok. 4").
Kilka modeli, którymi się zainteresowałem:
- Sony Xperia U - fajny telefon, niestety nie ma kart pamięci poza 8GB wbudowanej
- Sony Xperia P - słaba bateria
- Sony Xperia sola - też słaba bateria, ale pewnie zużywa mniej niż P
- Sony Xperia S - dużo lepszy od pozostałych xperii, niestety dla mnie za drogi
- LG L9 - duży ekran (nawet za duży), dobra bateria, podobno słaba jakość dźwięku
- Samsung S Advance
Wydaje mi się, że dość dobrze zorientowałem się w modelach Sony, chciałbym więc dowiedzieć się jakie modele Samsunga/HTC polecacie.
Dzięki za pomoc ;)
pawel16045

Re: smartfon do 1000 zł

przez Gonzo » 31 mar 2013 20:54

Witaj,

no niestety problem Xperii to właśnie bateria, z HTC jest dość podobnie. Rozumiem, że chcesz nówkę, a nie używkę. Co do Xperii S, to na Allegro spokojnie byś znalazł nowy egzemplarz za 1000 zł, wystarczy poszukać :)

Co proponuję?

- LG Swift L9 - sam go zaproponowałeś, to naprawdę świetny smartfon, który w mojej opinii, po opublikowaniu przez LG aktualizacji do Jelly Bean, jest lepszy niż Galaxy S Advancve. Co do jakości dźwięku, to nie jest to prawdą - jak nie wierzysz, poczytaj dział niniejszego testu, odnoszący się do audio - http://www.gsmarena.com/lg_optimus_l9_p ... -868p7.php
Gonzo

przez pawel16045 » 31 mar 2013 21:51

Z L9 jest taki problem, że ma tylko 4GB pamięci, co prawda można dołożyć kartę SD. Czytałem, że Jelly Bean uniemożliwia instalowanie aplikacji na zewnętrznej pamięci, więc aktualizacja do JB byłaby poniekąd niekorzystna, nie wiem jak z ICS - czy tu jest taka możliwość?
pawel16045

przez Vini » 31 mar 2013 23:08

Niestety dobrze czytałeś, w JB nie można instalować appek na kartę pamięci. W Ice Cream Sandwich jest to możliwe, ale nieaktualizowanie L9 tylko z tego względu, mija się z celem. W takim razie, jeśli zależy Ci na dużej pamięci wewnętrznej, to faktycznie Xperia S będzie najlepszym rozwiązaniem. Spokojnie znajdziesz nowe egzemplarze za 100 zł na Allegro, więc w czym problem? :) Ten smartfon ma aż 32 GB pamięci wewnętrznej.
Ekspert

przez Pyrto » 01 kwi 2013 13:48

Dla m nie wybór jest prosty - albo Xperia S (którą spokojnie znajdziesz, nówkę na Allegro), albo Swift L9 - z każdego będziesz zadowolony, jednak S jest mimo wszystko lepsza niż L9.
Zaawansowany

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!