Smart do 500 zł. max nowy - nie do gier :)?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Smart do 500 zł. max nowy - nie do gier :)?

przez kozdroman » 08 kwi 2013 09:50

Witam serdecznie.
Noszę się z zakupem smarta do 500 zł. maks.
- koniecznie nowy, może być z allegro, ale najlepiej od operatora z gwarancją min. 22 miesiące.
- jako, że nie mam najlepszego wzroku mimo, że mam 25 lat to ekran powyżej 3.5 cala,a najlepiej jak największy
- co do ekranu to też fajnie gdyby był bardzo dobrej jakości - nie powalającej, ale znośnej i bez zbędnej pikselozy i kiepskich kątów widzenie.
ma być znośnie czyli nie idealnie :)
- telefon może być jakiejkolwiek firmy oprócz sony ericssona - zraziłem się do tych telefonów niestety, a podejrzewam, że już Sony ma o wiele wyższą jakość.
- ma służyć do : przeglądania neta w pierwszej kolejności (w miarę spory ekran), słuchania muzyki, oglądania filmów, dzwonienia i DUŻO DUŻO DUŻO pisania sms.
- co do tego pisania sms to ja poważnie dużo piszę i dlatego większy ekran też bo slidery wychodzą z mody już i jeśli coś znajdę to będzie już stare
- zależy mi na telefonie z premierą 2012/13 rok.
- i bateria - wiadomo, że w smartach ona nie powala, ale gdyby była jakaś taka co by wytrzymała te 2 dni pod średnio mocnym obciążeniem to byłoby git !
- system obojętnie - może być android, albo windows phone 7.5/8. czytałem o windows phone i ograniczenia mi nie przeszkadzają - trochę łata ich aktualizacja do windows 7.8
- płynność interfejsu - to podstawa. Wiem, że za tą cenę nie ma cudów, ale jeśli będą jakieś lagi to chyba się potnę !! - joke :D

proszę o propozycje :)
P.S. na wielkiej wydajności mi nie zależy bo nie będę grał w gry, a jeśli już to okazyjnie popykam w coś. Jeśliby jednak było coś wydajniejszego to się nie obrażę :). Jesli będzie coś z mniejszym ekranie to ma mi się na nim dobrze pisać - ja mam dość grube palce :)
kozdroman

Re: Smart do 500 zł. max nowy - nie do gier :)?

przez kozdroman » 08 kwi 2013 12:29

ten tipo to ma trochę przymały ekran.
A coś innego na przykład z allegro nowego?
ten lg nawet nawet, ale czytam teraz testy i kurcze ponoć kiepski ekran mimo, że duży :(
kozdroman

przez Karl » 08 kwi 2013 12:34

A może HTC One V? Ale tego nówki nie dostaniesz za 500 zł. Możesz także poszukać Galaxy mini 2, ciekawa bardzo propozycja i w cenie dostaniesz nówkę, no ale ekran ma mniejszy, niż Twoje wymagania.
Karl

przez kozdroman » 08 kwi 2013 12:46

no 3.3 to troszkę większy już od tipo.
A gbyby coś lekko ponad 500?
kozdroman

przez Vini » 08 kwi 2013 13:24

A może Sony Xperia U? Całkiem fajny i wydajny, niestety w przeciwieństwie do mini 2, nie dostanie aktualizacji do Jelly Bean. Fajnie by było, gdybyś wyhaczył Xperię P, ale to już sporo więcej kasy.
Ekspert

przez kozdroman » 08 kwi 2013 13:27

xperię u oglądałem u kolegi proporcje w pionie są fatalnie i brak microsd co akurat do muzy średnio.. a wave 3 z allegro za około 500?
kozdroman

przez Pyrto » 08 kwi 2013 15:32

Witaj,

Ciężki z Tobą przypadek, bo chcesz sporo a kasy jak na wymagania niewiele :) Jak chcesz nowy smartfon, to najlepiej, gdybyś kupił mini 2, nie powiem Ci, co brać od operatora, bo byś musiał powiedzieć, co masz do wyboru - nie zgadnę, jaki chcesz abonament, jaką możesz mieć umowę i u którego opa.

Do Twoich wymagań najlepiej pasowałby LG Swift L9, ale kosztuje trochę więcej, niż 500 zeta. Wave 3 to raczej słaby wybór, bo nie dostanie żadnej aktualizacji a aplikacji na niego mało. Z drugiej strony ma fajny ekran, ale system raczej nie należy do super-płynnych.

Ja bym na twoim miejscu brał nówkę mini 2 i tyle.
Zaawansowany

przez kozdroman » 08 kwi 2013 15:55

Pyrto napisał(a):Witaj,

Ciężki z Tobą przypadek, bo chcesz sporo a kasy jak na wymagania niewiele :) Jak chcesz nowy smartfon, to najlepiej, gdybyś kupił mini 2, nie powiem Ci, co brać od operatora, bo byś musiał powiedzieć, co masz do wyboru - nie zgadnę, jaki chcesz abonament, jaką możesz mieć umowę i u którego opa.

Do Twoich wymagań najlepiej pasowałby LG Swift L9, ale kosztuje trochę więcej, niż 500 zeta. Wave 3 to raczej słaby wybór, bo nie dostanie żadnej aktualizacji a aplikacji na niego mało. Z drugiej strony ma fajny ekran, ale system raczej nie należy do super-płynnych.

Ja bym na twoim miejscu brał nówkę mini 2 i tyle.

no tak - abonament odpada bo nie chcę się wiązać.
no ja nie wymagam dużo bo nawet nie będę w gry grał.
a na przykład huawei g300?
Wave 3 zbiera dobre opinie, a mniejsza ilość aplikacji mi nie przeszkadza. Za to wykonanie i ekran - miód.
kozdroman

przez Vini » 08 kwi 2013 16:38

W takim razie Wave 3 powinien być dla Ciebie ok. Ten g300 też wydaje się ciekawy, jednak nie wiem, jak u niego z jakością audio na słuchawkach. Wiadomo, Huawei lubi przyoszczędzić, a jak masz czuły słuch to możesz nie być zadowolony.
Ekspert

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona