Telefon do 800zł +/- 200

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Telefon do 800zł +/- 200

przez Adaśko » 09 kwi 2013 17:26

1. Cena
Coś w okolicach 800 zł +/- 200 zł.
2. System
Raczej bez różnicy. (Nie znam się na nich i nie będę w nim grzebał)
3. Informacje dodatkowe
Telefon głównie do pisania smsów i przeglądania internetu.
Dodatkową ważną cechą dla mnie jest żywotność baterii żeby trzymała najkrócej około 2 dni.
Telefon koniecznie nowy najprawdopodobniej będzie kupowany w mediamarkt, saturn czy innym podobnym sklepie. (Komputronik ma całkiem niskie ceny samsungów)
Koniecznie żeby mógł obsługiwać skype (kamerka z przodu telefonu nie wymagana).
Marka telefonu HTC lub samsung. (Jakoś wszystkie wynalazki sony mnie nie przekonują).
Gry, aparat czy też muzyka kompletnie mnie nie interesuje.

Puki co wypatrzyłem 2 telefony

http://www.samsung.com/pl/consumer/mobi ... 9070HKAPLS
http://www.samsung.com/pl/consumer/mobi ... 8160OKAPLS

Znam różnicę tych telefonów i wiem który lepiej brać.

Moje pytanie wasze propozycje co do innego telefonu lub jakieś uwagi co do telefonów podanych przeze mnie.
Adaśko

Re: Telefon do 800zł +/- 200

przez Vini » 09 kwi 2013 19:40

Hej,

jesteś na dobrym tropie, ale z tych dwóch modeli, które podałeś zdecydowanie lepszy jest Advance. Ma duży, 4-calowy ekran AMOLED, świetną wydajność i dobre wsparcie Samsunga. Jeśli chodzi o baterię, to ten model, jak większość smartfonów, pociągnie 1 dzień intensywnego użytkowania. Podczas normalnego używania, powinien wytrzymać 2 dni.

Jeśli chodzi o baterię, to "kozakiem" jest LG Swift L9, ale LG nie chcesz niestety :(
Ekspert

przez Adaśko » 10 kwi 2013 18:56

Raczej jestem użytkownikiem który będzie używał telefon w normalny sposób więc bateria powinna starczyć i na dłużej niż 2 dni i to w zupełności wystarczy.

W chwili obecnej jestem zdecydowany na Advance i pewnie jeśli nie padnie inna propozycje to właśnie ten telefon kupie.

Jakoś nie jestem przekonany co do telefonów LG bawiłem się kilkoma (modeli nie pamiętam) i wrażenie nie było najlepsze.

Zastanawiam się jednak czy jest jakiś telefon HTC który mógł by być konkurencją dla Advance w tym przedziale cenowym.
Adaśko

przez Pantsoffski » 10 kwi 2013 19:30

Jak chcesz HTC, to możesz popatrzeć np. na HTC Windows Phone 8S. Solidna słuchawka jak za tą cenę, ale najlepiej idź i jeszcze ją pomacaj w jakimś sklepie.

Niestety, jeśli chodzi o androidowe hateceki, to ciężko takowe (rozsądne) kupić, bo są po prostu drogie. W cenie Advance kupisz od HTC coś dużo gorszego. Bierz Advance a będziesz zadowolony.
Uczestnik

przez Adaśko » 10 kwi 2013 20:10

Nie jestem jakoś nastawiony na HTC tylko zastanawiałem się czemu w wielu wątkach się pomija tą firmę ale już wiem. W cenie dobrego HTC można dostać coś lepszego innej firmy ;]

Z racji tego że puki co stoi na tym że kupie tego advance to mam pytanie odnośnie androida czy jest już 'normalna" aktualizacja do wersji 4.x.x dla polski czy nadal trzeba instalować wersje rosyjską i potem zmieniać język. Poza tym co nowy android wniesie do telefonu (puki co wyczytałem gdzieś że z nowym androidem mamy możliwość użycia zooma w aparacie).

Pozdrawiam i dziękuje za dotychczasową pomoc
Adaśko

przez Vini » 10 kwi 2013 21:01

Ostatnie info w kwestii aktualizacji Advance dotyczy Rusków, więc pewnie póki co tam to jest dostępne i trzeba się bawić w sposób, który opisujesz. Link do info tu: http://smartfan.pl/samsung-rozpoczal-ak ... elly-bean/

A co do tego, jakie nowe funkcje i ulepszenia daje 4.1, to wszelkie info jest tu: http://smartfan.pl/android-41-jelly-bea ... co-nowego/

Mam nadzieję, że to zaspokoi Twoją ciekawość, jak nie, pytaj dalej :ugeek:

Pozdrowienia
Ekspert

przez natax » 10 kwi 2013 22:22

Adaśko napisał(a):Nie jestem jakoś nastawiony na HTC tylko zastanawiałem się czemu w wielu wątkach się pomija tą firmę ale już wiem. W cenie dobrego HTC można dostać coś lepszego innej firmy ;]

Tylko z tymi innymi firmami różnie bywa ;)
Użytkownik

przez Adaśko » 11 kwi 2013 05:14

Tylko że na wiele opinii które przeczytałem o advance nie spotkałem się z jakąś sensowną negatywną opinią o nich ;]

A co do androida to moja ciekawość została zaspokojona ;]
Adaśko

przez Adaśko » 28 kwi 2013 08:12

Witam wszystkich serdecznie z racji tego że upłynęło trochę czasu i trochę sprawy się zmieniły a mianowicie mam do wykorzystania bon za 250zł do mediamarkt lub saturna i w związku z tym mogę kupić

SAMSUNG Galaxy S Advance za 750 zł
SAMSUNG Galaxy S III mini za 900 zł

czy może lepiej dołożyć trochę i kupić

SAMSUNG Galaxy S II za 1050 zł

Proszę o opinie czy warto dołożyć te pieniądze do wyższego modelu. Moje potrzeby się nie zmieniły co do korzystania z telefonu.
Adaśko

przez BRRT » 09 maja 2013 09:18

Bierz L9, dobry telefon w przystępnej cenie.
Mam od 2 tygodni i sprawuje się bardzo dobrze.
BRRT

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!