Smartfon czy Smartfon+Tablet

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Smartfon czy Smartfon+Tablet

przez ZiG » 14 kwi 2013 11:22

Jako że to mój pierwszy post, witam serdecznie wszystkich forumowiczów :)

Mam taką zagwozdkę. Chciałbym kupić sobie sprzęt, który pozwoli mi się komfortowo cieszyć możliwością grania, czytania, oraz przeglądania internetu i tworzenia notatek/dokumentów, w dowolnym miejscu i dowolnej chwili.

Pierwsza opcja którą rozważam (do niedawna jedyna), to zakup mocnego smartfona. Tutaj skłaniam się do wyboru między Samsung GS3 a HTC One X (X+ zdaje sie być chwilowo poza zasięgiem finansowym). Udało mi się w pewnych okolicznościach nabrać odruchu obrzydzenia do telefonów LG; również Sony nie darzę szczególnym zaufaniem. Niemniej jeśli macie jakieś uwagi jeśli chodzi o model Smartfona do 1600zł to będę wdzieczny za podzieleniem się, również uwagi co do LG i Sony będą mile widziane. Rozważam też opcję zakupu telefonu w ramach abonamentu - znacie jakieś rozsądne abonamenty do 80-100zł, gdzie opłacalnie można mocnego smartfona zakupić? Od telefonu oczekuję dużej mocy potrzebnej do grania, oraz sensownych możliwości tworzenia notatek w dowolnym miejscu. Duży ekran mile widziany.

Ostatnio natomiast odniosłem wrażenie, że dużą moc, proporcjonalnie do ceny, oferują tablety. Stąd też druga opcja którą rozważam. Myślę mianowicie o zakupie niższej klasy smartfona a następnie rozszerzenia "floty" o jakiś lepsiejszy tablet. Chciałbym w związku z tym o polecenie smartfona, który w abonamencie do 80zł będzie miał rozsądną cenę (~400zł?) a jednocześnie pozwoli mi się komfortowo cieszyć wszystkimi grami w jakie miałbym ochotę pograć (jeśli to w ogóle możliwe ;), ale chociaż większością ). Ew. rozważam zakup na allegro gdzieś do 1000-1100 zł. Mi się tutaj kojarzą takie telefony jak SGSII albo SGSIIImini. Ale zasadniczo mam ten przedział znacznie słabiej zbadany niż wyższą półkę, więc z niecierpliwością czekam na sugestię.
W dalszej kolejce w tej sytuacji chciałbym zakupić tableta który stałby się dla mnie główną mobilną stacją roboczą. Tutaj zakup troszkę by się odwlekł (pewnie gdzieś do wakacji), także nie oczekuję tutaj w tym momencie konkretnych propozycji jeśłi chodzi o modele. Bardziej o Waszą subiektywną opinię, czy jest to sensowniejsza opcja niż zakup silnego smartfona, a także szacunkową ocenę sumy jaką musiałbym przeznaczyć na tableta. Tablet wykorzystywany byłby, do grania, grania i grania ;) a także do oglądania filmów, tworzenia notatek i dokumentów w terenie i przeglądania internetu (a wiec 3g required). Jakby się gdzieś tam (w smartfonie lub tablecie) pojawiło HDMI, również byłby to bardzo pozytywny objaw.

W razie jakichś doszczegółowiających pytań postaram sie jak najszybciej odpowiedzieć.

Pozdrawiam wszystkich i z niecierpliwością czekam na komentarze :)
Użytkownik

Re: Smartfon czy Smartfon+Tablet

przez Vini » 14 kwi 2013 15:18

Witaj na forum :)

Czytając Twój post na klawiaturę ciśnie mi się jedno urządzenie, które spełniłoby wszystkie Twoje wymagania a co najważniejsze, spokojnie zmieściłbyś się w swoim budżecie. Smartfon, który mam na myśli, to Galaxy Note II. Ma rysik, dzięki któremu bez problemu zapiszesz co tylko chcesz (potrafi nawet rozpoznawać pismo odręczne, co całkiem fajnie działa), ma mocną specyfikację więc żadna gra mu nie jest straszna, przeglądać internet też na nim możesz bez problemu, no i ma oczywiście łączność 3G.

Jeśli kupisz tablet i smartfon, to moim zdaniem wydasz więcej. Tablety z 3G kosztują wcale nie tak mało, a gdybyś chciał do tego dokupić smartfon, to byłoby to raczej średnie urządzenie, z którego byłbyś średnio zadowolony. Pomyśl nad Note II, jak masz pytania, pisz :)

Pozdrawiam!
Ekspert

przez ZiG » 14 kwi 2013 22:02

Vini, dzięki za odpowiedź.

Rzeczywiście SG Note II wydaje się ciekawym urządzeniem. Jednakże zauważam w tym rozwiązaniu dwie istotne dla mnie wady. Pierwsza (mniej istotna ;) ) to cena - na już jestem w stanie z 1600 zorganizować. SGN II raczej nie schodzi poniżej 1800. Ale ta kwota powiedzmy jeszcze jest w zasięgu. Natomiast bardziej boli mnie, że ten phablet ;) jest... DUŻY. Ma to masę zalet, ale stwarza również pewne niewygody. Do kieszeni ledwie się mieści, przy pasku dynda trochę dziwnie, a już wziąć go ze sobą na sesję biegowo treningową wydaje mi się zgoła niemożliwością. Tak mi się przynajmniej wydaje - ale jeśli ktoś ma inne doświadczenia...? :)

Tak na prawdę w dużej mierze ze względu na kwestię rozmiarów coraz bardziej mi się podoba opcja mniejszy smartfon plus tablet. Zdaję sobie sprawę, że sumarycznie kosztować mnie to będzie więcej, ale też przy tej opcji planuję rozłożyć te zakupy w czasie. Smartfona na już zaraz, takiego bez wodotrysków, ale żeby pozwolił mi spokojnie przetrwać gdzieś do wakacji (a i potem spokojnie służył jako telefon i do grania/czytania/surfowania "tramwajowego"). A w wakacje (czy nawet później, zależnie od przypływu funduszy) już na spokojnie, dobrałbym sobie coś z oferty tabletowej.

Podsumowując, najbardziej mnie dwie sprawy nurtują:
1. Czy smartfony z przedziału 1000-1100zł pozwolą mi się cieszyć graniem porównywalnie z tymi droższymi? I ew. jakie byście te smartfony polecali.
2. Czy widzicie szansę, że gdzieś za 4-5 miesięcy, mając do dyspozycji powiedzmy 1300-1400z,ł będę mógł kupić tablet o mocy pozwalającej bawić się w najbardziej wymagające gry i z funkcjonalnością w zakresie notowania i produktywności porównywalną do wspomnianego SG NoteII ( no i z 3g :) )? :)
Użytkownik

przez Vini » 14 kwi 2013 22:26

Aż się miło czyta takie składne i wyczerpujące wypowiedzi :mrgreen:

Co do Note II, to może sprawdź w jakimś sklepie, jak naprawdę wygląda Note II i czy faktycznie jest dla Ciebie aż taki ogromny. Według mnie on jest niewiele większy, niż np. Galaxy S III i spokojnie można się z nim obchodzić, jak ze zwykłym smartfonem. Rysik jest dosłownie mega-narzędziem, które jest wręcz stworzone do zadań, o których wspominasz.

Jeśli jednak chcesz inne rozwiązanie, to oczywiście, w kwocie 1000-1100 zł spokojnie kupisz coś, na czym da się pograć w nawet wymagające gry. Niestety, jeśli jednak nie chcesz Sony ani LG, to wachlarz trochę się zawęża. W Samsungach i HTC nie znajdziesz aż tak wydajnych smartfonów w tej cenie, co te z górnej półki. Pomyśl może nad Samsungiem Galaxy S II, albo HTC One S (chociaż ten jest trochę droższy). Sprzętu w stylu Huawei lub ZTE nie chcę proponować, bo jak gardzisz LG albo Sony, to o tamtych nie ma co wspominać :D

Co do tabletu, to główną propozycją, która mi się ciśnie, jest 7-calowy Nexus 7. To świetny sprzęt, niestety za wersję z 3G przyjdzie Ci zapłacić ponad tysiaka. Ten sprzęt jest bardzo mocny (ma chip Nvidia Tegra 3), więc z grami nie będzie żadnego problemu, nawet tymi najbardziej wymagającymi.
Ekspert

przez Pantsoffski » 14 kwi 2013 22:29

Idealne dla Ciebie połączenie, to LG Swift L9 i Nexus 7 3G. L9 ma świetną baterię, jest wydajny itp. A o Nexusie 7 wspomniał już Vini.
Uczestnik

przez ZiG » 16 kwi 2013 07:57

Witajcie ponownie :)

Vini i Pantsoffski dziękuję za kolejne odpowiedzi.

Miałem wczoraj przyjemność pomacać sobie...różne urządzonka :) I wciąż mnie nie przekonuje ten Note. Najbardziej podoba mi się z tego wszystkiego S3; jest nie tak dużo mniejszy od Note, ale jakoś tak znacznie zgrabniejszy. Pewnie też przez to, że nie musi w sobie chować s-pena. Ale z drugiej strony drogawy to sprzęt, a jednocześnie bardzo miły mi się wydał mój faworyt numer dwa - Galaxy S2. Jeszcze mniejszy, zgrabniejszy, a przy okazji wyglądał mi na solidniejszy. Do tego doszedł art na CD-Action.pl o zaletach grania na wspomnianym przez Was Nexusie 7. Także jestem coraz bliższy zestawu - SGS2 + za jakiś czas Nexus 7. (Poza Nexusem na pewno bliżej przyjrzę się Galaxy Note 8.0, który ma się chyba w dobrych cenach sprzedawać ;) Ale to jeszcze pieśń przyszłości, więc spokojnie poczekajmy :) ).

Chciałem jeszcze spytać o Wasze doświadczenia w kwestii ograniczeń w ilości pamięci. Bo rozważałem takie urządzonko np jak LG Nexus 4...ale brakuje mu wejścia na microSD a na pokładzie ma bodajże 8/16GB tylko (to samo zrzesztą mnie niepokoi w Nexus 7). Ten sam problem zresztą jest w przypadku HTC One S (16GB i ani grama więcej), Xperia S (tu 32GB). Jak takie ograniczenia bolą przy codziennym użytkowaniu? Czy jest to w ogóle problem?
I z drugiej strony wspomniany przez Was LG L9, który choć ma możliwość rozszerzenia o microSD, to na pokładzie ma raptem 4GB, co, wg internetu, ma być straszną jego bolączką po upgrade do Galaretki. Is it any true? :)
Użytkownik

przez Karl » 16 kwi 2013 14:30

Czy mała ilość pamięci przy Jelly Bean przeszkadza? Zdecydowanie tak, bo w tej wersji Andka można instalować programy wyłącznie w pamięci wewnętrznej telefonu, więc możesz zapomnieć o np. zainstalowaniu 2 GB gry na karcie microSD. Mała ilość pamięci przeszkadza, gdy chcesz wgrywać duże programy do smartfonu, np. ogromne gry itp.

W kwestii Nexus 7 vs Note 8.0, to jakoś wątpię, żeby produkt Samsunga był tańszy niż Nexus. Oczywiście, jeśli chciałbyś coś kupować, to najlepiej Nexusa 7 z 16 GB pamięci.

A co do Twojego pomysłu, czyli Nexus 7 i Galaxy S2 to uważam, że jest bardzo w porządku.
Karl

przez Vini » 16 kwi 2013 21:30

Witaj :)

Szkoda, że nie Note II, no ale jeśli Ci nie pasuje, to oczywiście nie ma co zawracać sobie nim głowy. Twoje rozwiązanie, czyli SGS2 i Nexus 7 jest oczywiście ok, ale wydasz sporo więcej. Nexus 4 jest fajny, ale faktycznie wersją 8 GB nie warto się zajmować, bo ten smartfon nawet nie ma microSD.

L9 jest fajny, bo ma duży i dobry ekran, jest wydajny i w miarę niedrogi. Oczywiście, 4 GB pamięci flash może stanowić problem, ale jeśli nie będziesz instalować na nim gier w stylu NFS, to spokojnie wydoli.

Xperia S to świetny smartfon, dostanie Jelly Bean i ma super aparat. 32 GB jej pamięci powinno Ci starczać do wszystkiego, a w dodatku ceny tego smartfona dość mocno pospadały.

Mimo wszystko, sam musisz zdecydować, które rozwiązanie najlepiej Ci leży. Jeśli będziesz miał jakieś pytania, pisz śmiało :D

Pozdr!
Ekspert

przez ZiG » 26 kwi 2013 09:26

Dzięki za Wasze opinie :)

For the record:

Wyszedłem na miasto z zamiarem kupienia SGS2, nowego, do 1200zł.

Do domciu wróciłem z używanym HTC One X :) Póki co jestem zadowolony z zakupu :D Teraz jeszcze szukam dla niego odpowiedniej oferty (z jakimś dużaśnym pakietem internetowym), bo jak się na starterze za 5zł z PLAY do netu podłączyłem, to chyba nawet minuty nie zajęło mi wyzerowanie konta...
Użytkownik

przez Chęcin » 07 lip 2013 23:12

A czy zakup Nexusa 7 do Skype, filmów w podróży i netu na szybko jest opłacalny? Posiadam już SGS3
Chęcin

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona