SGSII czy SGSII Plus ?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

SGSII czy SGSII Plus ?

przez Wujek_Dave » 25 kwi 2013 11:34

Witajcie, stoję przed wyborem smartfona do 1000zł. Zdecydowałem się na Samsunga Galaxy S II, jednakże w sieci w której zamierzam go wziąć (Orange) jest dostępna tylko wersja SGSII "Plus".
Moje pytanie brzmi.. Który z nich jest lepszy? "Podstawka", czy "Plus"?

Otóż jedni mówią że Plus jest dużo lepszy od swojego poprzednika a inni, że to tylko chwyt marketingowy i "zwykły" SGSII jest lepszy.

Tak czy siak wezmę tego SGSII Plus w Orange (ponieważ oferta jest naprawdę dobra) tylko nie wiem czy zostawić go dla siebie czy sprzedać i kupić na allegro "zwykłą wersję".

Proszę o pomoc, Pozdrawiam :)
Wujek_Dave

Re: SGSII czy SGSII Plus ?

przez Pyrtolotolo » 25 kwi 2013 15:45

Witaj,

to co piszesz, jest bardzo ciekawe. Szczerze mówiąc nie zastanawiałem się nad różnicami, ale po porównaniu tych dwóch modeli mogę co nieco na ten temat powiedzieć. Lepszy faktycznie wydaje się podstawowy S II, bo ma 16 GB pamięci wewnętrznej (Plus ma 8 GB) i lepszy chipset, którego grafika jest dwa razy szybsza, niż ta w S II Plus. Broadcom Videocore IV w S II Plus I9005 jest dużo słabszy, niż Mali400 MP4 w S II I9000. Jedyna przewaga Plus nad starszym modelem jest taka, że już na starcie ma on Android 4.1 Jelly Bean, a z S II będziesz musiał się bawić w aktualizacje.

Mimo wszystko, nie ma gigantycznych różnic między tymi dwoma smartfonami. Jeśli nie jesteś zapalonym graczem, to SGS2+ spokojnie Ci starczy.

Pozdrawiam!
Zaawansowany

Re: SGSII czy SGSII Plus ?

przez Pantsoffski » 25 kwi 2013 20:09

Tak, jak napisał poprzednik - gdybym miał do wyboru te dwa, wybrałbym SGSII, bez Plusa. Ale Plus też dobry, spełni większość Twoich komunikacyjnych potrzeb.
Uczestnik

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!