Smartfon do 1000 zł

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Smartfon do 1000 zł

przez Morcinek » 26 kwi 2013 15:45

Witam wszystkich, tak jak w tytule poszukuję smartfona do 1000 zł. Myślę raczej o nowym urządzeniu, lub używanym przez maks pół roku. Generalnie zależy mi na dobrym aparacie, który jest w stanie kręcić filmy HD, wydajności na tyle dobrej aby sprawdzał się w zwykłym codziennym użytkowaniu, bez zacięć, przeskoków itp ( internet, czasami nawigacja, jakieś gierki, nic szczególnego). Poszukuję urządzenia sprawdzonego, ponieważ chce aby służył mi minimum dwa lata, i po okresie gwarancji był w jednym kawałku. Co do producentów uznaje wszystkie marki z wyjątkiem LG, zakupiłem kilka sprzętów tej marki i psuły się na potęgę :D . Jeżeli chodzi o system to nie ograniczam się do androida, może być windows 8, lecz słyszałem o małej ilości aplikacji na tą platformę oraz sporych kosztach ich zakupu w sklepie. Co do telefonów to myślałem nad:
- Samsung Galaxy SII lub SII PLUS ( chociaż słyszałem, że ma mniej pamięci oraz minimalnie słabszą grafikę)
- Sony Xperia S
- HTC Sensation XE
- Nokia Lumia 820
- Motorola Razr XT910

Oczywiście są to tylko przykładowe i bardziej znane mi modele ;) Dlatego jestem otwarty na Wasze opinie i propozycje.
Morcinek

Re: Smartfon do 1000 zł

przez Pantsoffski » 26 kwi 2013 16:27

Hej!

Lumie raczej bym odpuścił, bo to nie są sprawdzone urządzenia a poza tym mało na markecie WP aplikacji, w porównaniu z Andkiem. Motorola, którą podałeś jest fajna, ale Motka ogólnie olewa support, więc nie licz na najnowszy Android dla tego smartfona, dlatego według mnie ten model odpada.

Pozostają nam dwa modele które podałeś, ale które są oczywiście bardzo sensowne. Sensation XE jest dobry, ale specyfikację i wsparcie ma słabsze, niż Xperia S. W S masz świetny aparat, lepszy ekran i wsparcie (pod koniec maja dostanie Jelly Bean). Dlatego moim zdaniem powinieneś się skupić na Xperii S.

Cóż mogę do tego dorzucić? Popatrz jeszcze na LG Swift L9, to popularny u nas smartfon i trochę tańszy niż S, chociaż ma oczywiście nieco gorszą specyfikację (ale za to większy ekran). No ale jak nie chcesz LG, to niestety ta słuchawa odpada.

Jeśli chodzi o Samsunga Galaxy S II, to jest niezły, ale praktycznie na każdym polu ustępuje Xperii S.
Uczestnik

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!