smartfon czy telefon +tablet

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

smartfon czy telefon +tablet

przez Chęcin » 26 kwi 2013 20:54

Witam, zastanawiam się nad zakupem nowego sprzętu. Lepiej kupić tablet + zwykły telefon(koniecznie z QWERTY-pisze dużo smsów). Telefon na "codzień", a tablet na jakieś wyjazdy do obejrzenia filmu, przeglądnięcia internetu, zabicia czasu. Czy lepiej kupić smartfon i mieć takie all-in-one zawsze przy sobie?
Chęcin

Re: smartfon czy telefon +tablet

przez Romek » 26 kwi 2013 21:36

Cześć,

a jakim budżetem dysponujesz, ile w maxie możesz wydać np. na smartfon? To ważne, bo pozwoli określić, czy smartfon podoła Twoim wymaganiom.
Romek

przez Chęcin » 28 kwi 2013 12:02

Do 800zł
Chęcin

przez Karl » 28 kwi 2013 14:26

Jeśli potrzebujesz QWERTY, to smartfon raczej odpada i lepiej będzie, jeśli kupisz tablet+tani telefon. Telefon na pewno jakiś wybierzesz, a na tablet polecam Nexusa 7, bo to chyba najrozsądniejszy wybór. Nie polecam chińszczyzny, w stylu Kiano albo Shiru bo to totalne badziewia.
Karl

przez Chęcin » 28 kwi 2013 14:42

Ale na smartfony jest SWYPE na którym podobno pisze się szybciej niż na QWERTY
Chęcin

przez zombie88 » 28 kwi 2013 15:04

Na smartfonie pisze sie duzo lepiej i szybciej. Ale jeżeli chcesz tablet to polecam Nexus 7 ale do 800 zł kupisz bez 3G wiec tablet do używania tylko w domu wiec jak dla mnie to głupota bo w podróży moze ci sie przydać jedynie na ogladniecie filmu. Wydaje mi sie ze lepiej skup sie na samym smartfonie.
Nowy

przez Rafi » 28 kwi 2013 19:29

Jeśli chodzi o smartfony, to obczaj sobie Xperie S albo LG Swift L9. Myślę, że idealnie Ci powinny przypisywać. A co do Swype to właśnie pisze na klawiaturze posta i jest to naprawdę bardzo szybkie.
Rafi

przez Natalia » 04 maja 2013 11:25

No właśnie... Ja najpierw nastawiłam się na smartfona, ale potem znajomi zapytali, czy nie lepiej tablet... Mam już czytnik ebooków (kindla), a generalnie jestem zwolenniczką hasła "im mniej gratów, tym lepiej". W tablet 3G można włożyć kartę sim, tak? Ale dzwonienie z tableta 7-9" w mieście może być uciążliwe i atrakcyjne dla postronnych :D
Generalnie potrzebuję urządzenia do przeglądania internetu, dzwonienia, smsów itp. Na aparacie mi nie zależy... I ze smartfonów już sobie upatrzyłam Samsunga Galaxy s3 mini. Ale potem zauważyłam, że w podobnej cenie jest Samsung Galaxy Tab 2 7.0 8GB 3G. I sama nie wiem, co lepiej wybrać. Znajomy też zachwalał Asusa Google Nexusa, ale ten z 3G to już trochę wyższa półka cenowa... Co byście doradzili? Z góry dzięki za odpowiedzi ;)
Natalia

przez Pantsoffski » 04 maja 2013 14:48

Pamiętaj, że z nie wszystkich tabletów można dzwonić, tylko niektóre mają taką możliwość. Zresztą, rozumiem dzwonić z Galaxy Note II, ale z tabletu to już bezsens moim zdaniem. Pomyśl lepiej nad dobrym smartfonem i kup np. Xperię S albo LG Swift L9. Jak tablet, to faktycznie Nexus 7 byłby najlepszy, ale bez 3G - no chyba że bardzo potrzebujesz netu np. podczas podróży.
Uczestnik

przez Natalia » 04 maja 2013 16:31

Dzięki za szybką odpowiedź:) A Samsung Galaxy s3 mini nie za bardzo? Nie znam się na tym dobrze, ale z fukcji i parametrów na różnych stronach wynika, że jest on całkiem, całkiem... (nie jestem mega wymagającą użytkowniczką...)
Natalia

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona