Jaki smartfon do 300 zł?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Jaki smartfon do 300 zł?

przez Gość » 01 maja 2013 16:07

Witam,
Szukam smartfona spełniającego następujące wymagania:

Przeznaczenie:
internet, muzyka, proste gry

Wymagania:
-cena: do 300 zł
-stan: nowy/używany
-system: Android
-procesor/RAM: umożliwiające płynne funkcjonowanie
-wyświetlacz: min. 3,2"
-aparat: mógłby nie istnieć
-dobra bateria
-multitouch
-żadnych smartfonów marki "dupa maryny" typu ZTE, Huwawei itp.

Telefon ma służyć, oprócz podstawowej jego funkcji, do przeglądania internetu, słuchania muzyki oraz grania w proste gry. Cena telefonu nie powinna przekroczyć 300 zł. W tej cenie zakładam, że będzie to raczej telefon używany, chyba, że znalazłby sie nowy w specyfikacji umożliwiającej płynne funkcjonowanie. Oparty na systemie Android. Przede wszystkim zależy mi aby telefon działał płynnie, nie zacinał się, dobrze reagował na dotyk oraz zmianę orientacji pion/poziom. Wielkość wyświetlacza wystarczająca do komfortowego użytkowania, min. 3,2". Przy mniejszym mam wątpliwości co do komfortu użytkowania. Aparat jest nieistotny, równie dobrze mógłby dla mnie nie istnieć. Zdaję sobie sprawę z krótkiej żywotności baterii smartfonów, jednak powinien mieć na tyle dobrą baterię żeby wytrzymać chociaż 2-3 dni przy umiarkowanym użytkowaniu. Dodatkowo multitouch. Żadnych smartfonów marki "dupa maryny" typu ZTE, Huwawei itp. Zraziłem się do tego typu producentów "smartfonów".

Moje typy:
HTC Wildfire S
Motorola Defy Mini
Sony Xperia Tipo
Samsung Galaxy Ace
Gość

Re: Jaki smartfon do 300 zł?

przez Karl » 01 maja 2013 17:26

Witaj,

ze smartfonów, które wymieniłeś, zostawić można jedynie Sony Xperia Tipo oraz ewentualnie HTC Wildfire S. Ja bym jednak w tej kwocie na Twoim miejscu kupił Samsunga Galaxy mini 2, bo dostanie on najprawdopodobniej aktualizację do Android 4.1 Jelly Bean, a to bardzo ważne. Jeśli nie ten, to pomyśl o Tipo, bo to też solidny sprzęcik.
Karl

Re: Jaki smartfon do 300 zł?

przez Pantsless » 01 maja 2013 22:29

Faktycznie, Galaxy mini 2 będzie w tym przypadku dobrym wyborem, jeśli jednak zdecydujesz się na Xperię tipo (która ma w tej chwili nowszy system, niż mini 2), to też nie będzie tragedii. W tej kwocie to dwa, najfajniejsze urządzonka.
Zaawansowany

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!