HTC desire X czy WP 8s by HTC albo coś innego

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

HTC desire X czy WP 8s by HTC albo coś innego

przez koRnad » 01 maja 2013 22:03

Witam wszystkich bardzo serdecznie :) Jestem sobie spokojnym gimbuskiem, który już za niecałe 4 miesiące wybiera się do liceum. Uwielbiam słuchać muzyki, można rzec, że jestem wręcz uzależniony od ciągłego słuchania muzyki. Jakiej? Ano różnej, od metalu, aż po dubstep z elementami ostrego grania, a zarazem spokojnych dźwięków skrzypiec. Uwielbiam też pograć sobie w różnego rodzaju gierki, coby umilić sobie czas, gdy czekam na jakieś wydarzenie, ale gdy gry to za mało, to oglądnięcie jakiegoś ciekawego filmu(najlepiej horroru), więc wielkość wyświetlacza też wchodzi w grę. Także moje mniej więcej zainteresowania i wymagania znacie, ale dochodzi cena. Otóż najlepiej by było, aby była jak najmniejsza przy abonamencie (30-50zł). Moje wybory :

HTC Desire X ( W sumie pierwsze co : Android ! Możliwość w każdej chwili zaprogramowania własnej aplikacji, tak tak progamuję co nieco :) , więc ma to swoje plusy)
WP 8s by HTC (WYGLĄD, WYGLĄD i jeszcze raz : WYGLĄD ! Cholernie mi się podoba, powiedziałbym nawet, że to najładniejszy telefon w historii! Ale niestety obawiam się WP8, chociaż słyszałem różne opinie i właśnie tego się obawiam. Oraz mała pamięć wewnętrzna, na której zmiściłbym max. 2 gierki i parę aplikacji, za to dzięki karcie pamięci o muzykę i filmy nie musiałbym się martwić)

To będą w sumie telefony tylko przez pewien czas, bo sumka na mój wymarzony note II już powoli się zbiera, a przez uśmiercenie dawnego telefonu w kałuży trzeba szybko znaleźć zastępcę :) Myślałem też nas samsungiem galaxy mini 2 , xperią tipo i innego tego typu modelami ( oprócz J, za dużo osób go ma, a ja lubię wyróżniać się z tłumu :) ) Także pytanko : który według was telefonik lepszy ? Najlepiej prosiłbym o "wykład" osób doświadczonych, bo jak wiadomo tacy ludzie mają najwięcej argumentów ^^ Z góry dziękuję i pozdrawiam :) KoRnad
koRnad

Re: HTC desire X czy WP 8s by HTC albo coś innego

przez Pantsless » 01 maja 2013 22:28

Hej!

Po takim solidnym opisie wymagań, coś się wybierze. Jeśli chodzi o Desire X i Windows Phone 8S, to wiele przemawia za 8S, dlaczego? Bo smartfon jest o wiele bardziej wydajny (ma dwurdzeniowy procek Krait) i ma kamerę, która nagrywa filmy HD (w Desire X tylko 480p).

System to już inna kwestia. Na Androida jest cała masa, darmowych aplikacji, na WP co prawda też jest sporo appek, jednak dużo mniej, niż na Android. Osobną kwestią jest interfejs i obsługa Windows Phone, z którą przed zakupem lepiej się zaznajomić, bo to specyficzny system, który nie każdemu pasuje.

Reszta smartfonów, które podawałeś jest o klasę niżej, niż te z końca Twojej wypowiedzi. Samsung Galaxy mini 2 i Sony Xperia tipo to dobry trop przy najtańszych urządzeniach. Ja bym się jednak skłaniał ku Galaxy mini 2, bo ma dostać Android w wersji Jelly Bean, a Tipo nie. JB to dość duży przeskok, bo ma UI wspierany przez chip graficzny, co przekłada się na dużo płynniejsze działanie samego OS. Jak chcesz o tym poczytać, zapraszam tu: http://smartfan.pl/android-41-jelly-bea ... co-nowego/
Zaawansowany

Re: HTC desire X czy WP 8s by HTC albo coś innego

przez koRnad » 01 maja 2013 22:39

@up Dziękuję bardzo za odpowiedź. Jestem pewien, że wezmę 8s na przetestowanie, jakby mi się interfejs nie spodobał, to wtedy opchnę go na Allegro. Dodam, że już 2 andki mam w swoim domciu, więc dlatego myślałem o przetestowaniu WP, gdyż chciałem zobaczyć coś innego. Dzięki wielkie za odpowiedź. Pozdrowionka :)
koRnad

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!