Telefon z dual-sim do 1200 zł

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Telefon z dual-sim do 1200 zł

przez mojolot » 14 maja 2013 21:44

Witam,

Zamierzam zmienić swojego SGS 2 na dual sima, ponieważ potrzebuję teraz 2 numery :p Myślicie, że Samsung Grand Duos się spisze? Duża różnica będzie między wyświetlaczami ? Te same rozdzielczości są, jednak 4,3 cala ma SGS2, a 5 cali ma Grand ... Żeby nie było pixelozy :oczy: ...

Ewentualnie co polecacie do 1200 zł? Nie jest to jakiś max . Może być i 1400 jak będzie warto. A mogę się i wyrobić w 1000 zł jak się da ;) Cena jest dość "elastyczna"

A co sądzicie o dualach od lenovo ? Laptopa mam od lenovo, ale to thinkpad więc dobrze wykonany :P A jak z telefonami u nich ?

A czy 8mpix w grandzie to ten sam 8mpix co w sgs2?
Co sądzicie o Lenovo S890 ?

Jest tyle tych modeli na duala , że ciężko coś wybrać.....

Pozdrawiam !
mojolot

Re: Telefon z dual-sim do 1200 zł

przez Karl » 14 maja 2013 22:19

Hej,

różnicę w ekranie na pewno zobaczysz. w S II masz Super AMOLED, a w Galaxy Grand jest ekran TFT i taka sama rozdzielczość, ale po dostawieniu 5-calowej wielkości, dość mocno spada parametr ppi. Czy piksele będą widoczne? Jeśli jesteś "rozpsuty" ekranem z S II, to możesz się na początku trochę irytować. Na pewno gorsze będzie odwzorowanie czerni i kątów widzenia.

Telefony Lenovo są średnio wykonane. Możesz poczytać sobie inne wątki na forum właśnie o nich, niektórzy narzekają np. na jakość wykonania, czy dźwięk głośnika. Niby pierdoły, ale w codziennym używaniu uporczywe.

Lenovo S890, który podałeś, jest chyba jednym z lepszych urządzeń z dual-SIM, dostępnych w Polsce (ale raczej nie z PL dystrybucji). Ja bym Ci jednak radził zobaczyć jeszcze P770 - bo jest bardzo podobny, ma taki sam ekran ale o mniejszej przekątnej, przez co obraz będzie wyraźniejszy. Dodatkowo P770 ma dużo większą, 3500mAh baterię, więc wytrzyma na ładowaniu bardzo długo. Poza tym kosztuje mało, bo nieco ponad 800 zeta.

Pozdro!
Karl

przez mojolot » 14 maja 2013 22:36

Siemka !

A jakbyś miał tu i teraz 1200 zł do wydania. Albo te 1400 czy 1500 zł. To jaki telefon byś kupił z dual simem? Napisz mi jak możesz 3 modele warte uwagi w kolejności priorytetowej :)

model 1 > model 2 > model 3

Z góry dzięki !

Pzdr
mojolot

przez Karl » 15 maja 2013 09:20

Pewnie bym się zdecydował na:

Lenovo P770 > Galaxy Grand I9082 > Lenovo S890

Ale różnica między 1 a 2 jest bardzo niewielka, praktycznie można postawić tam znak równości. Na pewno z Samsungiem masz lepsze wsparcie, gwarę itp.
Karl

przez mojolot » 15 maja 2013 09:26

Siemka !

Szukałem sobie wieczorem jeszcze jakiś modeli z dual simem i znalazłem jakieś forum z wysypem chińczyków. Niektóre maja świetne opinie. Teraz to zgłupiałem :) Ale raczej wezmę Lenovo s890 kolor niebieski ^^ strasznie mi się spodobał. Nie wiem czy warto pchać się w jakieś oppo, xiaomi, zopo i milion innych :)

Dzięki ze pomogłeś :)

Pozdrawiam
mojolot

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!