Co wybrać? Smartfony do 1100 zł

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Co wybrać? Smartfony do 1100 zł

przez Taurus » 20 maja 2013 19:08

Błądziłem, szukałem aż wreszcie trafiłem na to forum (Boże, dziękuje). W większości podobnych wątków nie pojawiły się te propozycje nad którymi się zastanawiam.
Na wstępie - telefon może być nowy jak i używany. Nie zmieniam często telefonu, wiec musi wytrzymać próbę czasu. Jako że jestem zapalonym graczem i młodą osobą przydałoby się coś zarówno sprawnego do grania, ale i multimedialnego. Słaby wzrok wymaga też dużego i czytelnego ekranu, co najmniej 4 cale. System? Android i być może WP8/7 (coś mnie urzeka w tych kafelkach). Nie liczy się dla mnie aparat, gdyż rzadko używam, bateria raczej wytrzymała (bo gry trochę potrebują) Ram? Co najmniej 1 Gb, chyba że chodzi o WP wtedy (myślę) że wystarczy mniej. Preferowane firmy? HTC, SAMSUNG, ZTE i inne telefony z dalekiego wschodu. Poza Sony, z którym jakoś mi nie po drodze. Czy nie słusznie? Jestem otwarty na eksperymenty i nowości. A teraz propozycje:

1. Lg 4xHD - Nvidia Tegra 3 - w sam raz do gier + ekran 4,7
2. Samsung Galaxy Note N7000 - piękny 5,3 calowy ekran Super AMOLED i rysik
3. ZTE Grand X In - 4,3 cala ekran i procesor Intel
4. Lumia 620 - a o tym sam niewiele wiem

Jestem otwarty na inne ciekawe telefony ale i prosiłbym o opinie tych wybranych.
Użytkownik

Re: Co wybrać? Smartfony do 1100 zł

przez SmartFan » 20 maja 2013 19:20

Witaj, fajnie w takim razie, że do nas zajrzałeś :D

Jeśli chodzi o Twoje wymagania, to na wstępie wywal smartfony z Windows Phone, dlaczego? Bo jeśli jesteś zapalonym graczem, to na tym OS mocno się zawiedziesz - gier tu ciągle mało, a od Androida dzielą go całe lata świetlne.

Co do Twoich propozycji, to LG Swift 4X HD byłby świetnym rozwiązaniem. Smartfon ma potężną moc obliczeniową i piękny ekran, a poza tym jest bardzo dobrze wykonany. Dostał także aktualizację do Jelly Bean, czego więc chcieć więcej? Jedyna jego wada, to nie najlepsze wykonywanie zdjęć, ale przecież one nie są Ci potrzebne.

Samsung Galaxy Note N7000 to naprawdę super sprzęt, z doskonałą wydajnością i cudnym, ogromnym ekranem. Czy chcesz jednak nosić w kieszeni tak duży smartfon? Ja na Twoim miejscu wybrałbym jednak Swift 4X HD.

ZTE Grand X In niby fajny, ale jakoś te chinole mnie nie przekonują. Poza tym, ten smartfon chyba "utknął" na Androidzie w wersji 4.0 Ice Cream Sandwich i nie wiem, czy dostanie Jelly Bean.

Co mogę jeszcze polecić?

Na Allegro znajdziesz też w Twoim budżecie Samsungi Galaxy S III. O pięknym ekranie, świetniej wydajności, doskonałym wsparciu nie muszę chyba Ci wspominać. Jeśli wyhaczysz dobry egzemplarz, to olej resztę i go kupuj. Ceny S III powinny teraz dość mocno spadać, bo do sklepów wszedł Galaxy S4.

Innym wariantem może dla Ciebie być LG Nexus 4. Dostanie go w tej cenie może być trudne, ale warto próbować.
Zaawansowany

przez Taurus » 20 maja 2013 19:28

Niby fakt z tym WP ale też warto dodać że ilość aplikacji wciąż rośnie, a integracja z Xbox Live (którego jestem dumnym posiadaczem) też daje jakiś tam plus. Choć fakt że gry nie mogą się równać do Androidówek. Ekran Note też nie jest dla mnie specjalnym problemem, bo nie zawsze noszę telefon w kieszeni (zwykle mam tam klucze i drobniaki a szkoda telefon zarysować ;/ ). Co do S III to.. no w sumie sam nie wiem ale coś takiego jest w nim... no sam nie wiem jak to określić. Mam wrażenie że jest przereklamowany.
Użytkownik

przez Vini » 20 maja 2013 20:27

Nie jest przereklamowany, przereklamowany to jest iPhone :lol: Co do tej ilości aplikacji, to trochę prawda, ale trochę nie. Najnowszy raport Microsoftu pokazał, że przyrost appek dla WP mocno wyhamował, więc nie wiem, czy jest sens się w tej chwili w to pchać.

Moim zdaniem musisz teraz sam wybrać, czy chcesz LG Swift 4X HD, czy może ogromnego Note I. Ja jednak na Twoim miejscu poszedłbym do jakiegoś sklepu i pomacał S III oraz inne smartfony, wtedy dowiesz się, który ekran i obudowa najlepiej Ci pasują.
Ekspert

przez Taurus » 20 maja 2013 20:49

Vini, pomacać to ja mogę kobietę. Tu się liczy wnętrze, i duży ekran. No dobra, zaryzykujmy Sony i powiedzmy że też wchodzą do gry. Pytanie - jakie i co oferują? Może Xperia Play?
Użytkownik

przez Vini » 20 maja 2013 20:59

:lol: Skoro liczy się ekran i wnętrze, to nie narzekaj i kombinuj z Galaxy S III :mrgreen:

Xperię Play wybij sobie z głowy, archaiczna maszyna, która działa na starej wersji Andka. W Twoim budżecie możesz jedynie popatrzeć na Xperię S (ogromny ekran HD i bardzo niska cena) oraz Xperię T (taka ulepszona, bardziej wydajna Xperia S). Chociaż według mnie te smartfony na śniadanie zjada S III :D
Ekspert

przez Taurus » 20 maja 2013 21:05

A co ktoś powie o ZTE V987 albo o LG Vu?
Użytkownik

przez Q6W » 21 maja 2013 09:46

O ZTE V987 mogę powiedzieć wiele dobrego, mimo że mam go dopiero z tydzień, może dwa. Duży ekran, wydajny nie laguje, pojemna bateria, a do tego nie jest to przereklamowany Szajzung (moja subiektywna opina) oprócz tego pierwszy test zderzeniowy z twardym podłożem w wysokości 1m+ zdał (nawet bateria nie wypadła jak to często w telefonach bywa). Na allegro spokojnie za 1100 kupisz. Tak na marginesie, nie grasz przypadkiem w ogame w tym sojuszu co ja? : D
Q6W

przez Gość » 21 maja 2013 11:47

Za 1100zł najlepiej brać xperię S - http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/3926045
Gość

przez Taurus » 21 maja 2013 13:21

Q6W - nie, przykro mi nie gram w ogame ;)

Siedząc na allegro nie sposób przeoczyć typowe chińczyki o magicznych nazwach nieraz (bo nie zawsze) zbieżnymi z pierwowzorami. Przeglądając ich parametry i stosunek do ceny - czasem powala. Tylko tu pojawia się apytanie czy firma typu THL (podróbka HTC, a przynajmniej ma je naśladować (moim zdaniem (nawias w nawiasie, teraz mogę umrzeć))) czy inne Stary mogą mi zapewnić gwarancje jakości? Co sądzicie o takich telefonach?
Użytkownik

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona