Xperia U czy Galaxy Ace 2?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Xperia U czy Galaxy Ace 2?

przez wania111 » 27 maja 2013 18:15

Witam. Doradźcie co wybrać Xperie U czy Galaxy Ace 2. Telefon ma być dla córki (10 lat), głównie do grania w gry, słuchania muzyki i ewentualnie kliknięciu kilku fotek. Xperia trochę "przeraża" mnie brakiem czytnika kart, za to Ace chyba kiepskim wykonaniem (takie opinie słyszałem, nie widziałem Ace 2 na "żywo"). Pozdrawiam
wania111

Re: Xperia U czy Galaxy Ace 2?

przez Ciuchcia » 27 maja 2013 18:40

Po raz kolejny polecam samsunga galaxy S advance. Dużo lepszy od ace2( od U chyba też, ma więcej RAMu i lepszą baterię)
Ciuchcia

przez wania111 » 27 maja 2013 18:53

Ale pewnie i cena tez większa? :) Zaraz zresztą "pogulam" na neta co to w ogóle za sprzęt. W każdym razie dzięki za pierwszą odpowiedz :)
wania111

przez Ciuchcia » 27 maja 2013 19:28

Różnica to ~100zł, a różnica jakości jest dużo większa
Ciuchcia

przez Pyrto » 27 maja 2013 19:32

Witaj!

Takie gadanie o złym wykonaniu jest zazwyczaj bezzasadne. Ja np. słyszałem wiele złego o wykonaniu Xperii, chociaż wiem jak sytuacja wygląda, bo niejedną Xperię macałem :D Co do wyboru, to ja bym zdecydowanie wybrał Ace 2, dlaczego?

- Ace 2 dostał aktualizację do Jelly Bean, a Xperia U nie dostanie JB (info TU)
- Ace 2 ma więcej RAMu (768 MB)
- Ace 2 ma większą baterię
- Ace 2 ma większy ekran (3.8" a nie 3.5")
- ma slot ma microSD

Co przemawia za Xperią U?

- ma 8 GB pamięci (ale za to brak microSD, więc tragedia)
- ma trochę wyżej taktowany procek (1 GHz zamiast 800 MHz)
- ma marginalnie większą rozdzielczość ekranu

Także jak sam widzisz, za U przemawia niewiele, a za Ace 2 całkiem sporo. Wybór oczywiście jest Twój :D
Zaawansowany

przez wania111 » 27 maja 2013 20:05

Galaxy S advance ogólnie z tego co widzę spoko telefon, nawet i bym się skusił, tylko jedno ale... 4 cala to chyba jednak za dużo na dłonie 10 latki :) "Pyrto" dzięki za odpowiedz, tez bardziej skłaniam się do Ace 2 (brak micro SD w Xperi przeważył sprawę, Soniak odpada). Muszę jeszcze obejrzeć na "żywca" w sklepie Ace 2 i (ewentualnie) S Advance i zdecydować się na jednego z nich, przy czym jak wspomniałem 4 cala będzie chyba za dużo. Dziękuje w każdym razie za obie rady :) Pozdrawiam!
wania111

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!