Smartfon w okolicach 1000zł

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Smartfon w okolicach 1000zł

przez Hipsta » 27 maja 2013 18:21

Rozglądam się w smartfonach do 1000zł, powiedzcie mi, jakie są warte uwagi? Zależy mi na słuchaniu muzyki, grach, przeglądaniu neta, przekątnej minimum 4.3" oraz rozdzielczości najlepiej HD. Rozmyślam nad HTC One X, HTC 8 czy LG Nexus 4. Nexus 4 - odrzucam ze względu na 8gb wbudowanej pamięci i brak możliwości rozszerzenia. W przypadku HTC One X pojawia się problem ze starym systemem - Android tylko 4.0, a w przypadku HTC 8X mowa o WP 8, który mi nie przeszkadza, ale ma dostępną małą ilość gier. Obecnie jestem najbardziej przekonany do HTC One X, znacie jakieś konkurencyjne modele, które mógłbym wziąć pod uwagę?
Hipsta

Re: Smartfon w okolicach 1000zł

przez Taurus » 27 maja 2013 18:25

Telefon ma być nowy czy używany?
Użytkownik

przez Hipsta » 27 maja 2013 18:31

Wolałbym nówkę, ale używka też wchodzi w grę, byleby nie było mowy o używkach sprzed roku.
Hipsta

przez Pyrto » 27 maja 2013 19:35

Ale One X dostał aktualkę do Jelly Bean - http://smartfan.pl/android-4-1-1-jelly- ... -juz-jest/

Co do Windows Phone 8, to temat był wiele razy tutaj omawiany. Ogólnie system znośny, ale ilość gier na niego to żenada, więc jeśli chcesz grać - zapomnij o WP8.

Jeśli chodzi o smartfon, to widziałeś Sony Xperię S i ewentualnie Xperię T? Smartfony spełniają Twoje wytyczne, dostają też Jelly Bean, mają ogromne ekrany HD, są wydajne i mają dużo pamięci.
Zaawansowany

przez Taurus » 27 maja 2013 19:43

A ja tam polecę klasyka taniego, idealnego do gier, a i nówke na alledrogo dorwiesz poniżej 1000 PLN.
Przed państwem...

LG 4xHD ( http://www.telepolis.pl/telefony/lg-p88 ... ,2185.html )
Użytkownik

przez Marsjanin » 27 maja 2013 20:18

Podepnę się pod temat a jak do wcześniej wymienionych smartfonów ma się Galaxy S3 Mini daje radę czy słabiak?
Marsjanin

przez Hipsta » 27 maja 2013 21:14

LG 4xHD mi niezbyt odpowiada. Jeśli mowa o Xperii, to tak - myślałem nad tym telefonem i nie ukrywam, że mi się podoba. Jak moglibyście Xperię T porównać do HTC One X? Wybrałbym któryś z tych telefonów, ale tutaj pojawia się problem - HTC posiada procesor 4 rdzeniowy, natomiast Xperia posiada procesor 2 rdzeniowy. Czy różnica w wydajności telefonów będzie znacząca, jeśli weźmie się pod uwagę gry w stylu GTA Vice City? I jak będzie z porównaniem dźwięku? Na dźwięku także mi zależy, HTC ma Beats Audio, a Xperia jakiś swój system głośników. Normalnie bym wziął HTC, bo punktuje u mnie z w/w względów, natomiast Xperia dla mnie wygląda dużo lepiej.
Hipsta

przez Karl » 27 maja 2013 22:09

Cztery rdzenie to jednak cztery rdzenie, ale Xperia T ma procek Krait, który został stworzony w nowszym procesie technologicznym, więc od One X tak mocno nie odstaje. Zresztą sam zobacz wyniki benchmarków tych dwóch smartfonów i sam sobie porównaj: http://www.gsmarena.com/sony_xperia_t-review-820p4.php

Czy w grach zobaczysz różnicę? Raczej nie, bo Xperia T to bardzo wydajny smartfon. Jeśli chodzi o dźwięk, to obywa smartfony stoją na wysokim poziomie, jednak z małym plusikiem po stronie Xperii T.
Karl

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!