Smartfon do 600-1000zł

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Smartfon do 600-1000zł

przez komdiant » 31 maja 2013 11:48

Witam. Chciałbym za jakiś miesiąc albo dwa sobie kupić smartfona, będzie to pierwsze moje takie urządzenie, wcześniej miałem tylko telefony klawiszowe. Kompletnie nie wiem co wybrać, bo się na tym nie znam. Do żadnych specjalnych celów on nie będzie, tylko tak ogólne użytkowanie.
Chciałbym żeby ten smartfon posłużył mi trochę czasu i był wytrzymały.
Wymagań jakiś specjalnych nie mam, to czego oczekuje, takie minimalne wymagania:
-przede wszystkim dobry aparat, nie mam aparatu cyfrowego, więc chce robić jedynie dobre zdjęcia smartfonem
-wyświetlacz minimum tak z 4", tak żeby nawigacja była czytelna
-slot na kartę pamięci
-dostęp do internetu, w miare czytelne przeglądanie stron
-dzwonienie/smsowanie wiadomo

Cena w granicach 600-1000, z czym ten 1000 to raczej tak już maksymalnie.

Tak więc przede wszystkim zależy mi na dobrym aparacie i nawigacji.

Proszę o jakieś rady ;)
komdiant

Re: Smartfon do 600-1000zł

przez komdiant » 31 maja 2013 12:04

Jeszcze co do wytrzymałości. To chciałbym żeby ekran był wykonany z jak najlepszego szkła, żeby nie było tak że smartfon spadnie na podłoge i zaraz nie będzie się do niczego nadawał. Czytajac ten artykuł http://komorkomania.pl/2013/02/07/smart ... to-mozliwe sam nie wiem które szkło jest najlepsze, no ale mam nadzieje ze mi coś doradzicie.
komdiant

Re: Smartfon do 600-1000zł

przez Pantsoffski » 01 cze 2013 12:42

Witaj,

Twój post jakoś mi umknął, ale dzisiaj z chęcią Ci odpowiem. Co do wytrzymałości ekranu, to ciężko to przeskoczyć. Jeśli smartfon niefortunnie upuścisz, to nawet najmocniejsze szkło pęknie, nieważne czy Gorilla Glass, czy inne cudo. Te szkiełka chronią głównie przed zarysowaniami i tylko trochę przed upadkami.

Twój budżet pozwala na dość duże "manewry", więc coś doradzę. Przede wszystkim ważne jest, aby Twój smartfon działał na jak najnowszej wersji systemu. Ta uwaga tyczy się zarówno Androida, jak i Windows Phone. Jeśli Windows Phone, to tylko w wersji 8, natomiast Android tylko z Jelly Bean (urządzenie musi albo mieć fabryczny Jelly Bean, albo umożliwiać oficjalną aktualizację do tej wersji).

Co polecam? Tematy takie przewalają się na forum już od dość długiego czasu, więc odkrywczy nie będę:

- Sony Xperia S - świetny 13 megapikselowy aparat i przepiękny ekran, na nawigację również się nada bez problemu (możesz np. kupić sobie AutoMapę na Google Play). Co ważne, smartfon dostał aktualizację do Jelly Bean. Więcej na temat tej słuchawy tu: http://smartfan.pl/sony-xperia-s-oficjalnie/

- Samsung Galaxy S Advance - tylko, jeśli koniecznie chciałbyś Samsunga. To co prawda solidny smartfon, ale Xperii S ustępuje praktycznie pod każdym względem.

- LG Swift L9 - wielki 4.7" ekran, solidna maszynka, ale aparat ma średni.
Uczestnik

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!