Smartfon specyficzny 500-1000zł

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Smartfon specyficzny 500-1000zł

przez FxJ » 11 cze 2013 15:01

Szukam jakiegoś smartfona
Budżet 500-1000zł

Co mnie interesuje:

Android (>v4)
Rozmiar najlepiej nie większy niż 4"-4.5" (podobny do HTC G1)
Rozdzielczość nie mniejsza niż 800px w pionie
RAM niemniej niż 1GB
Bateria >1700mAh
CPU x2 >1GHz
Dual-Sim (Aero2)
Latarka
Gwarancja 24m

Mile widziana wytrzymała obudowa (aluminium, kompozyty) i wyświetlacz (gorilla glas), w szczegulności wodoszczelność.

Co mnie nie interesuje:

brak slotu kart sim (jeśli będzie miał z 4-8GB na dane)
GPU
Aparat

Interesował mnie HTC Desire 600 ale nie trafi chyba do polski ;/

Szukałem narazie na, ale ciężko się zdecydować:
http://versusio.com/
http://www.gsmarena.com/search.php3
FxJ

Re: Smartfon specyficzny 500-1000zł

przez Vini » 11 cze 2013 16:40

Witaj na forum,

mam dla Ciebie dwie propozycje, niestety z takimi wymogami nie znajdziesz nic wodoszczelnego, raczej zapomnij o tym. Do Aero2 potrzebujesz smartfona, który na 3G będzie odbierać m.in. w zakresie 900MHz, bo tak nadaje Aero (możesz poczytać o tym tu: viewtopic.php?f=50&t=482&hilit=aero&start=20 ). Oto moje propozycje:

- Lenovo S890 - ma wiele z tego, co wymagasz, czyli jest Android 4.1 Jelly Bean, 5" ekran 540 x 960, duża 2250mAh bateria, no i solidny dwurdzeniowy chipset. Oczywiście dual-SIM też tu jest. NA Alledrogo kupisz go za niewiele ponad 900 zł.
- Samsung Galaxy Grand I9082 - niestety za 1000 zł go nie kupisz, tylko za 1100 zł. Ma podobne parametry, co poprzednik, jednak trochę gorszy ekran i baterię (ale niewiele).

Musisz chyba trochę zrewidować wymagania, bo ciężko coś będzie Ci znaleźć.
Ekspert

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!