Plus mix. Sony Xperia Tipo czy ZTE Blade III ?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Plus mix. Sony Xperia Tipo czy ZTE Blade III ?

przez PaNNeNka » 15 cze 2013 13:19

Cześć, witam Was serdecznie. Mam pewien dylemat. Otóż przechodzę do Plux mix'a. 24x40 zł. Innej możliwości nie mam. Najbardziej interesującymi telefonami w ofercie są wymienione w temacie.
Obejrzałem i przeczytałem już multum recenzji. Można powiedzieć wiem chyba o nich wszystko, ale dalej mam problem. Wybrać uznaną markę na rynku, czyli Sony Xperie Tipo mając przy tym gorsze podzespoły, czy wybrać ZTE Blade III, który jest "bardziej multimedialny?" z 1ghz procesorem?

Telefonu będę używał w dużej części do przeglądania internetu i grania w fajne gierki, gdyż rano i popołudniu poruszam się komunikacją miejską około 1h.
Wiadomo. Do tych funkcji lepiej będzie nadawał się Blade III, większy wyświetlacz itd., ale właśnie. O istnieniu ZTE dowiedziałem się kilka dni temu, przeglądając oferty smartfonów.
Natomiast Tipo gorzej nadaje się do w/w funkcji, ale za to sam producent przekonuje mnie do Sony.

Tak więc naprowadźcie mnie na słuszną drogę i doradźcie. Sony Xperia Tipo? A może ZTE Blade III ?
PaNNeNka

Re: Plus mix. Sony Xperia Tipo czy ZTE Blade III ?

przez Karl » 15 cze 2013 14:57

Witaj,
skoro na smartfonie chcesz grać w gry, to ja bym jednak skłaniał się ku Blade III. W grach ekran to podstawa, a na Tipo rozgrywka będzie wyglądać dużo gorzej, niż na 4" wyświetlaczu 480 x 800. Nie będę Cię zagłębiać w zalety Blade III, bo je świetnie znasz.

Sony to oczywiście solidna firma, ale tak naprawdę co w Twoim przypadku przemawia za ich smartfonem? Przecież będziesz kupować nowe urządzenie, z gwarancją, więc gdyby coś w ZTE nawalało - możesz pójść do salonu i oddać urządzenie do serwisu.

Poniżej masz jeszcze wideorecenzję ZTE Blade III, ale pewnie już ją widziałeś.

Karl

przez PaNNeNka » 15 cze 2013 16:41

Ojj. Teraz przeglądając na spokojnie ofertę na w/w stronce plusa, zauważyłem Samsung Galaxy Young S6310 za 1zł w taryfie 24x40zł. Nie wiem jakim cudem przeoczyłem ten telefon ;pp. Ale znalazłem tylko jedną recenzję na jego temat, więc wiele o nim nie wiem, oprócz tego że ma 1ghz i 768 ramu. A więc całkiem całkiem. Wymiarami podobny do Tipo.
PaNNeNka

przez snuffmajster » 15 cze 2013 17:20

W takim razie bierz tego Younga !! :)
Zaawansowany

przez PaNNeNka » 15 cze 2013 17:55

Czyli mówisz, że przebija ZTE Blade 3 i Xperie Tipo ? ;ddd Nigdy mi się Samsungi nie podobały za bardzo. Takie jakieś jajowate ;dd Ale będę szukał czarnego, wtedy jakoś przeboleję ;d
PaNNeNka

przez Vini » 15 cze 2013 18:24

Witaj,

jeśli faktycznie do wyboru masz jeszcze Galaxy, to Tipo całkowicie odrzuć, bo nie ma w tym zestawieniu szans. Samsung Galaxy Young S6310 to świetny smartfon, ale ZTE Blade III ma nadal nad nim przewagę pod względem ekranu, który jest w nim większy i o lepszej rozdzielczości. Wydajność można zaliczyć na lekki plus S6310, który ma za to trochę więcej RAMu. Najważniejsze jednak, że Samsung już po wyjęciu z pudełka działa na Androidzie w wersji 4.1.2 Jelly Bean, a to ogromny plus.

Podsumowując, jeśli więc ekran jest w Young dla Ciebie ok i nie masz zamiaru robić zbyt wielu zdjęć - wybierz Younga.
Ekspert

przez PaNNeNka » 15 cze 2013 22:35

No to ok. Zobaczę telefony na żywo. Dokładnie obejrzę ZTE Blade III jak i Samsunga Young S6310. "Pomacam" je trochę i dokonam wyboru. Chociaż na 85% wybiorę Samsunga ze względu na markę jak i lepsze podzespoły, a sam ekran i rozdzielczość nie robią mi wielkiej różnicy, tym bardziej że chyba wolę coś mniejszego. Ale wiadomo, gdy zobaczę na żywo ZTE z dużym ekranem to może mnie na tyle przekona, że wybiorę go ;dd Mam nadzieję, że dokonam dobrego wyboru. Dzięki za rady ;-]
PaNNeNka

przez PaNNeNka » 16 cze 2013 18:16

Nie mogę znaleźć żadnych informacji, więc zapytam Was. Jak myślicie. Jakieś GTA lub NFS jest w stanie chodzić "płynnie" na Samsungu Galaxy S6310 lub ZTE Blade 3?
PaNNeNka

przez snuffmajster » 16 cze 2013 18:21

Na Galaxy Mini 2 (Andek 2.3.6, CPU 800 MHz, 512 MB RAM) dało się w miarę grać w GTA :)
Zaawansowany

przez PaNNeNka » 18 cze 2013 20:39

Ok. Od dzisiejszego poranka używam Samsunga Galaxy Young S6310 ;pp ZTE Blade III nawet nie zobaczyłem na oczy, ponieważ nie był na stanie w żadnym salonie w mojej miejscowości.
Jest to mój pierwszy telefon z Androidem, dlatego też zrobił na mnie ogromne wrażenie.

Z siecią łączy się natychmiast. Gdy jestem pod wifi, strony ładują się bardzo szybko. Miło korzysta się z internetu, filmiki na YT ogląda się przyjemnie. Z załadowaniem filmu 2h i przewijaniem do wybranego momentu nie ma żadnego problemu.
Ekran jest dla mnie wystarczający. Przewijanie działa bardzo dobrze, nieraz potrafi przyciąć, gdy szybko przewinę a wyłączyłem co dopiero gierkę.
Dotyk bardzo ładnie. Z pisaniem SMS nie ma najmniejszych problemów.
Głośnik gra nawet OK. Myślałem, że będzie gorzej, ale wydaje bardzo fajne dźwięki ;-]
Aparatem nie zrobimy zdjęć wysokiej jakości, ale nie przeszkadza mi to, bo mało korzystam. Może świadczyć o tym to, że o zrobieniu jakiegokolwiek testowego zdjęcia pomyślałem, gdy to pisałem...
Pościągałem sobie kilka aplikacji i gierek z Google Play i Samsung Apps: NFS Shift, temple run, angry birds i jak na moje oko prezentują się bardzo dobrze.
Tak więc po okolo 10 godzinach użytkowania telefonu jestem bardzo zadowolony

Tylko mam małe pytanko. Po wyłączeniu gry np. Temple run lub angry birds, gdy wejdę w Ustawienia--->Bateria widzę, że te gry mimo wyłączenia wciąż pobierają po 4% energii z baterii. To normalne, czy jakoś źle je wyłączyłem o.0 ? ;d
PaNNeNka

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona