ktory smartfon wybrać

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

ktory smartfon wybrać

przez pik » 19 cze 2013 12:51

Witam,
niedługo kończy mi się umowa w Orange. chciałabym przedłużyć ją i kupić smartfona. niestety kompletnie się na nich nie znam. Proszę o pomoc w wyborze, który z poniższych byłby Waszym zdaniem najlepszy.
telefon będzie używany głównie do słuchania muzyki, czasem do przeglądania internetu i grania.
zależy mi też, żeby miał w miarę dobry aparat.

propozycje to:
Nokia Lumia 520 (cena 199 zł)
Hauwei ascend G510 (cena 149)- o tym prawie nic nie mogę znaleźć w internecie.
Alcatel One Touch Idol (cena 249zł)
LG Swift L5II (cena 269zł)

będę wdzięczna za pomoc, bo nie mam pojęcia który wybrać.

pozdrawiam
pik
pik

Re: ktory smartfon wybrać

przez Karl » 19 cze 2013 17:56

Witaj,

Nokia Lumia 520 to naprawdę świetny smartfon, który według mnie spełniłby większość Twoich oczekiwań - ma niezły aparat, dobrą jakość dźwięku i fajny ekran. Niestety, na Windows Phone nie ma tylu gier, co na Android, więc nie wiem, czy to Ci przypasuje.

Ascend G510 ma sporo większy, 4.5" wyświetlacz IPS, który będzie idealny do przeglądania internetu. Szczerze mówiąc nie wiem, jak z jakością zdjęć i odtwarzanej muzyki w tej słuchawce. Jeśli więc chciałbyś się zdecydować na Androida, to przyzwoita i najtańsza propozycja.

Alcatel One Touch Idol na papierze wygląda na najlepszy z całej czwórki. Ma najnowszego Andka, 4.66" ekran o dużej rozdzielczości, 8MP aparat, sporą baterię, no i powinien też kręcić filmy Full HD. Co do wydajności, to też jest najmocniejszy, więc gry będą na nim śmigać. Ja chyba bym się zdecydował właśnie na niego, ale przed zakupem pomacaj i sprawdź jakość wykonania i ekranu, bo Alcatel jakoś nie kojarzy się z high-endem.

LG Swift L5 II - smartfon bardzo świeży, ale z całej czwórki najsłabszy. Wydajność, ekran, bateria i kamera, stoją na dość niskim poziomie. Ja bym go odrzucił.
Karl

przez pik » 19 cze 2013 21:12

bardzo dziękuję za pomoc. po dzisiejszym oberzeniu na żywo wszystkich telefonów chyba zdecyduję się na alcatela.

pozdrawiam,
pik
pik

przez Karl » 19 cze 2013 21:52

Cieszę się, że mogłem Ci pomóc :D Jak już dostaniesz smartfon, to fajnie by było, gdybyś skrobnął jakąś krótką recenzję w tym wątku, wielu ludzi szuka informacji na temat tych smartfonów, więc każde info się przyda.
Karl

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!