Sony Xperia SP vs LG Swift G

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Sony Xperia SP vs LG Swift G

przez hnrk » 21 cze 2013 23:05

Witam! Mam dylemat dotyczący wyboru telefonu. Obecnie mam samsunga galaxy ace (s5830 chyba) i nie mam już do niego cierpliwości. Szukam telefonu który wytrzyma mi z 2 lata. Sony Xperia SP mogę kupić w sklepie za 1370zł, natomiast Optimusa G za niecałe 1700zł. Chcę kupić w sklepie bo wolę trochę dopłacić a mieć pewien zakup z 24 miesięczną gwarancją, no i niebrandowany telefon.
W głównej mierze zależy mi na długim czasie pracy na baterii (często włączona transmisja danych, synchronizacja gmaila, facebooka, no i chrome), oraz na optymalizacji i przyjemnym korzystaniu z nakładki producenta. W gry żadne nie gram, jedynie co to czasem jakieś angry birdsy.
Jakie jest wasze zdanie? Który z tych tel ma lepszy stosunek jakości do ceny? A może chcecie polecić coś innego?
hnrk

Re: Sony Xperia SP vs LG Swift G

przez Karl » 22 cze 2013 23:32

Witaj, jeśli już mamy myśleć nad LG, to na Twoim miejscu wybrałbym... Nexus 4. Jego główną zaletą w porównaniu do Optimusa G, jest to, że ma on oficjalne wsparcie Google, i dostaje zawsze najnowsze oprogramowanie. Nexus 4 to naprawdę doskonały sprzęt.
Karl

przez hnrk » 23 cze 2013 10:58

W tym rzecz, że nie chcę Nexusa 4. Nie podoba mi się z wyglądu, mimo braku nakładki to słabiej wypadają testy pracy na baterii. Jako tablet mam nexusa 7 i jestem bardzo zadowolony, ale telefon wolę kupić z nakładką.
hnrk

przez Karl » 23 cze 2013 13:32

Nakładka to żaden problem, jest ich cała masa na Google Play. Ale skoro chcesz zamiast Nexusa 4 kupić jego słabiej wspieraną wersje czyli Optimus G, to Twoja sprawa :-)

Jak chcesz dobrej wytrzymałości baterii, to chyba Xperia SP będzie faktycznie lepszym wyjściem. Ma 2370mAh baterie, więc wytrzyma dużo dłużej niż LG.
Karl

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!