do 600zł?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

do 600zł?

przez qwerty » 03 lip 2013 22:26

Cześć,
poszukuję niedrogiego smartfona, który najlepiej spełniłby następujące założenia:

-nowy, do 600zł
-do internetu i czasem niewymagających gier, otworzenia pdfa i posłuchania muzyki w znośnej jakości
-chciałbym, żeby bateria wytrzymywała cały dzień (a najlepiej to jeszcze dłużej :) )
-od święta będzie musiał odnaleźć się w roli nawigacji
-zależy mi też na tym, żeby działał płynnie, bez ścin

Z początku spodobała mi się Lumia 520/620, jednak po zapoznaniu się z opiniami o Windows Phone, odrzuciłem go. Słusznie?
Obecnie moimi typami są Samsung Galaxy Ace II i Huawei Y300. Co o nich powiecie?

Z tego, co się orientuję oba mają jelly bean, jednak jak to będzie w przyszłości z tymi aktualizacjami? Będą dostawać kolejne? I wytłumaczcie mi proszę, dlaczego taki smartfon bez zaaktualizowanego systemu "umiera"?

Z góry dzięki za odpowiedzi, liczę na Wasze sugestie :)
qwerty

Re: do 600zł?

przez Karl » 04 lip 2013 09:05

Witaj

Według mnie jesteś na bardzo dobrym tropie, jeśli chodzi o wybór smartfona. Ja tradycyjnie polecam Ace 2, dlaczego? Bo przewyższa podanego przez Ciebie Y300 pod kilkoma względami - ma dużo wydajniejszy procesor (Cortex-A9 a nie A5), więcej pamięci RAM, no i nagrywa filmy HD a Y300 nie. Poza tym, jeśli do wyboru jest Huawei i Samsung, to chyba lepiej wybrać Samsunga. Co do aktualizacji to myślę, że smartfony nie dostaną już nowszego Androida i zakończą żywot na Jelly Bean. Nie oznacza to oczywiście ich śmierci, bo JB to akurat bardzo solidny OS, który pod względem działania został lepiej dopasowany pod słabe i średnie smartfony, więc zamułek nie powinno być.
Karl

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!