smartfon 4"(3.8)- 4,3" do około 850 zeta.

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

smartfon 4"(3.8)- 4,3" do około 850 zeta.

przez kozdroman » 05 lip 2013 13:00

Witam serdecznie.
Jako że dostaję już choroby psychicznej korzystając z kupionego 2 miesiące temu galaxy mini 2 chciałbym kupić coś większego i sprawnie działającego.

Warunki:
-ekran jak w temacie i w miarę dobrej jakości, chciałbym żeby był widoczny w słońcu.
mini 2 - ekran słaby i w słońcu nawet lekkim masakra..
- sprawne działanie i stabilność - mini 2 nie miał żadnej z tych rzeczy a poza tym poszła ostatnio informacja, że nie dostanie aktualizacji, więc najlepiej coś z najnowszymi wersjami systemów
- system to obojętnie, ale ma telefon działać, a nie zawieszać się dwa razy dziennie i lagować non stop - czyt. galaxy mini 2
- może być z allegro jakieś nówki z brandem byleby nie orange.
- hardware to napewno minimum 2 rdzenie procesor.
- gry jakieś prostsze.
- fajnie by było, żeby telefon miał dobry odtwarzacz muzyczny, przyzwoite zdjęcia i oczywiście bateria jak najdłużej trzymająca bateria jak na smartfon.

Panowie mini 2 to totalny badziew i nie wytrzymał tempa mojego użytkowania. Poza tym nie ma aplikacji, która by się nie wywaliła raz na kilka dni.

Proszę o pomoc najsensowniejsze telefony do tej ceny.
kozdroman

Re: smartfon 4"(3.8)- 4,3" do około 850 zeta.

przez Karl » 05 lip 2013 14:52

Witaj,

za taką kasę odpowiedź jest według mnie dziecinnie prosta - Sony Xperia S. To doskonały smartfon, który Sony bardzo się udał. Ma świetną wydajność, zajebisty ekran i nie będzie Ci się zawieszać :) Andrek sieci w tym całkiem nowy, bo smartfon dostał Androida 4.1 Jelly Bean.

Gdybyś chciał coś używanego, to znalazłbyś też Xperię T, czyli ulepszoną Xperię S.
Karl

przez Mateusek » 05 lip 2013 14:57

Moim zdaniem to powinieneś kupić Nokię Lumię 620 bądź LG L9.Nokia ma lepszy aparat,jest szybsza i ogólnie bardzo przyjazna w użytkowaniu.Ale l9 ma większy i lepszy ekran,więcej dostępnych gier,dłużej trzyma na baterii.Tylko musisz wybrać co wolisz bardziej Windows Phone 8 czy Androida.W androidzie jest więcej zabawy i modyfikacji a w WP8 prostota,stabilność i nie jest dla graczy.
Mateusek

przez kozdroman » 07 lip 2013 09:53

No ta xperia jest fajna, ale w cenie jest tylko kilka sztuk nowych na allegro i to z simlockiem orange.
nokia 620 to świetny telefon, ale ekran trochę przymały i bateria bardzo słaba.

lg l9 mnie najbardziej kusi, ale kurcze ten to znowu wielki kloc..ale fajny telefon.
a co powiecie jeszcze o lenovo a820? idzie go dostać z pełną gwarancją ze sklepu w polsce?
dlaczego laptopy sa dostępne u nas a telefony nie?
kozdroman

przez Pantsoffski » 07 lip 2013 18:36

U nas nie będziesz mieć gwary na takie smartfony, bo nie ma ich w PL dystrybucji, sprowadzają je i nic więcej. Jedyna gwara to od sprzedawcy, pisana patykiem po wodzie. Wątpię żeby grubo po zakupie było łatwo ją zrealizować.
Uczestnik

przez kozdroman » 08 lip 2013 09:39

hmm no to szkoda bo te smarty mają niezłą specyfikację.
a gdybym na przykład przyhaczył Huawei y300 do 500?

wiem, że to ta sama cena co mini 2, ale smart ma większe taktowanie i dwa rdzenie.
Ponoć jest też świetnie zoptymalizowana i lekka nakładka EmoUI od Huawei co sprawia, że ten
telefon całkiem nieźle się spisuje na poziomie HTC desire x.

cena kusząca, producent dość znany, polska gwaram dwa rdzenie, ale tylko 512 ram.
no właśnie..
czy ten ram nie sprawi, że telefon mimo 2 x 1ghz, adreno 203 nie będzie chodził podobnie do mini 2?
ludzie piszą , że smart jest szybki i nie zawiesza się ani nie restartuje.

Nie ukrywam, że zostałoby trochę kaski bo mini pewnie sprzedam za 270 a tego kupię za około 450.
kozdroman

przez Karl » 08 lip 2013 20:38

A może Samsunga Galaxy S Advance? Za taką kasę dostaniesz spokojnie nówkę. Ma 4", dobrą wydajność, ogólnie byłbyś z niego zadowolony. To niebo a ziemia w porównaniu do mini 2.
Karl

przez kozdroman » 16 lip 2013 15:00

no ale czy w świetle androida i jego zasobożerności podzespoły advance będą znacząco lepsze od mini 2?? przecież to tylkok ok 760 ram?
jak się do tego ma lumia 620? czy na prawdę w niej taka biedna bateria jest?
kozdroman

przez Karl » 16 lip 2013 16:36

RAM to jedna sprawa, ale Advance ma o wiele mocniejszy chipset, który potrafi o wiele więcej. Sporo osób które kupiły mini 2 narzeka potem, że im coś zamula itp., no ale czego się spodziewać od urządzenia za taką kasę?

Z baterią w Lumii 620 tragedii nie ma, chociaż do najlepszych też nie należy. Tu masz wyniki testu baterii w tym modelu: http://blog.gsmarena.com/the-nokia-lumi ... er-poorly/
Karl

przez kozdroman » 17 lip 2013 10:32

no tak z tym chipsetem to może być racja ;/ kurcze no to może faktycznie lepiej kupię advance. Oglądałem znowu lg l9 i jakoś dalej nie mogę się przemóc. Mam dużą dłoń, ale jestem czasem mało rozgarnięty i pechowy dlatego taki telefon będzie jajkiem i będzie mi zawadzał w kieszeni i w dłoni chyba też. Advance właśnie dziś oglądałem i byłem rozmiarem zachwycony. Szkoda, że nokia 720 ma tą baterię wbudowaną i dochodzi cena pod 900 złotych, ale to już za drogo dla mnie chyba. Poza tym chciałbym móc w przyszłości sam zmienić baterię bo telefonu będę używał długi czas i tyle ile się da.

Lumia 620 3 godziny 50 minut to trochę nie bardzo.. słabo tym bardziej, że często korzystam z neta na tel..
Już lepiej wypadła xperia p.
hmmm ale widzę, że na tym samym portalu lumia 520 ma dwa razy dłuższy czas..Tylko ten ekran i jego mizerna jakość (porównywałem z advance) - nie ma o czym mówić - porównywalnie z mini 2 a to jest porażka a nie ekran.

no to zostaje advance chyba..:)
kozdroman

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona