xperia s | htc one s | htc one x

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

xperia s | htc one s | htc one x

przez seba » 08 lip 2013 23:32

Witam wszystkich i z góry dzięki za pomoc :)

Jeśli chodzi o smartfony, to nigdy żadnego nie miałem. Moje oczkiwania są w sumie dość proste. Wydajność, ale opiszę dokładniej o co mi chodzi:

[*]Normalne, komfortowe dzwonienie, pisanie, wyszukiwanie informacji, etc. Na tym chyba każdemu zależy.

[*]Sprawa pierwszoplanowa - żebym ja dobrze słyszał, i żeby rozmówca dobrze słyszał mnie. Nie chodzi mi o żadne cuda, hd voice, filtrowanie szumu, tylko o dobre i głośne: głośnik i mikrofon. Tak, żebym bez problemu mógł rozmawiać w głośnym otoczeniu (środek miasta, komunikacja, peron, cokolwiek).

[*]Dużo będę korzystał z różnego rodzaju pomocy przy zarządzaniu firmą, projektami, CRM, i temu podobne - czyli głównie webaplikacje, strony internetowe. Słowem, telefon musi spokojnie uciągnąć więcej niż 10, czy 15 otwartych zakładek w przeglądarce, a najlepiej i więcej. Możliwe, że znajdę też jakieś natywne aplikacje, które do czegoś mi się przydadzą.

[*]Zajmuję się mniej lub bardziej i między innymi pisaniem aplikacji i stron mobilnych, a zamierzam zająć się bardziej, dlatego potrzebny mi sprzęt do przeprowadzania różnych testów. Gry, także 3D, również zaliczają się do obszaru, w którym będę używał telefonu do testów, dlatego potrzebny jest telefon, który reprezentuje taką uśrednioną pułkę nadającą się do grania. Ani najtańszy nadający się do grania telefon, ani żaden super jak xperia z przykładowo.

[*]No i interesuje mnie możliwie sensownie działająca bateria. Jak będę testował i używał non stop, to raczej będę w domu i wtedy to nie problem, że telefon pada po kilku godzinach. Jak będę w terenie, to dobrze by było, gdyby trzymał minimum jakieś 8 - 12 godzin intensywnego (w granicach rozsądku) użytkowania - czyli głównie dzwonienie, internet, słuchanie muzyki, ewentualne czytanie ebooków (gry, video, itd nie będą uprawiane w takich sytuacjach).

[*]Taki mój mały kaprys, że fajnie, jak by odtwarzał flac'i (wydaje mi się, że sprawę powinno załatwiać zainstalowanie odpowiedniej aplikacji, ale producenci, przy droższych modelach się tym chwalą i to wprawiło mnie w wątpliwości, dlatego wspominam).

A teraz co mnie nie interesuje, właściwie wszystko to, co zazwyczaj ludzi interesuje najbardziej:

[*]Przykładowo aparat. Fajnie, jak jakiś będzie, jak będzie dobry, to jeszcze fajniej, ale jak w telefonie w ogóle nie będzie aparatu, żadnego, to raczej niewielki problem dla mnie.

[*]Jakieś tam matryce ips, itd. Nie będę z telefonu robił kina, zwykłe kąty mnie w zupełności zadowalają.

[*]Nawigacja - tutaj akurat jak będzie to fajnie, bo rzecz praktyczna, ale to tyle, nie jest konieczna.

Hm, to chyba tyle tych moich wielkich "wymagań". Jestem ciekaw co polecicie, moje trzy typy to właśnie xperia s, one s i one x (wszystkie na abonament dostępne za około 500 - 600 zł). Nie wiem, czy warto dopłacać do one x, w moim przypadku? No i rzecz jasna, jak macie inne propozycje, niż moje wymienione to zamieniam się w słuch.

Przy okazji chciałem tylko zapytać o jedną kwestię, jak wygląda kwestia legalności (również pod kątem gwarancji), z rootowaniem telefonu, zmianą systemu operacyjnego itd? Rzecz w tym, że zamierzam też kombinować, albo przynajmniej rozejrzeć się jakie są opcje, jeśli chodzi o tworzenie aplikacje na ubuntu mobile i na firefox os. Zresztą, z samej ciekawości bym potestował i się pobawił, szczególnie ubuntu. Ktoś wie, próbował, zabrali gwarancję? Bo tak sobie myślę, że skoro można zrootować telefon, to można - już po zakończonej zabawie innymi systemami i ponownym wgraniu androida - przeprowadzić proces dokładnie odwrotny? Tak na logikę :mrgreen:

Przepraszam, za tak dużą ilość tekstu, ale zazwyczaj nikt nie rozumie moich potrzeb w tej materii, dlatego wolę od razu opisać dokładnie o co mi idzie.

Pozdrawiam! :)
seba

Re: xperia s | htc one s | htc one x

przez Karl » 09 lip 2013 07:04

Witaj!

Napisałeś chyba najdłuższy post na forum, ale to bardzo dobrze, że potrafisz wyrazić czego oczekujesz :D W kwestii bawienia się w rootowanie i utraty gwarancji, to faktycznie coś takiego jest. Jak oddasz do serwisu smartfon z nieoficjalnym oprogramowaniem, to mogą Ci cofnąć gwarę, co zresztą producenci często sobie zastrzegają. Samsungi mają nawet taki licznik, który zlicza ile razy smartfon nieoficjalnie był flashowany. Oczywiście wszystko można ominąć, ale to wymaga naprawdę sporej zabawy - zerowanie liczników, wgrywanie fabrycznego romu itp. Najwięcej informacji na ten temat znajdziesz na anglojęzycznym forum XDA-Developers.

W kwestii smartfona to podałeś trzy urządzenia do wyboru i piszesz, że w abonamencie. Niestety ciężko mi coś innego zaproponować, bo nie wiem jaki abonament chcesz brać, czy w grę wchodzi także zakup np. z Allegro itp.

Co do tych trzech modeli to ja bym na Twoim miejscu wybrał Xperię S, bo jest najbardziej uniwersalna skoro nie chcesz dopłacać do One X. S ma dobry aparat, świetną wydajność (chociaż gorszą niż One S, który ma dwa rdzenie Krait), no i duży ekran o rozdzielczości HD, na którym na pewno będzie Ci się dobrze pracowało. Jakość rozmów jest bardzo dobra a głośniczek jest głośny. Dodatkowo masz tu drugi mikrofon, który redukuje hałasy z otoczenia podczas rozmowy. Co do baterii, to niestety S do tuzów w tej kwestii nie należy.

A może mógłbyś się skusić na Xperię SP? To jest moim zdaniem urządzenie, które jeszcze lepiej pasowałoby do Twoich potrzeb, no i ma bardzo pojemną i wytrzymałą baterię.

Pozdr
Karl

przez seba » 09 lip 2013 10:01

Fakt, długi wyszedł ten post, ale teraz już będzie z górki :D

Abonament biorę nowy, i w takich do ~60-70 zł, wszystkie trzy telefony mieszczą się w cenie do ~600 zł dopłaty. Allegro biorę pod uwagę, sęk w tym, że abonament biorę tak, czy owak, więc jak skorzystam ze zniżki na telefon, to raczej oferty z allegro tego nie pobiją.

XDA-Developers. Thx! Dodano do ulubionych :)

Właśnie przejrzałem trochę wątków tutaj na forum i widzę, że bardzo polecacie xperia s, t, sp. Nie powiem, mi też się podobają xperie, nie tylko z wyglądu. W sumie jest sp w orange'u, przy wspomnianym abonamencie, za 675 zł, także nie jest źle. I mówisz, że sp byłaby najlepsza? Bateria faktycznie większa, 2370 mAh. A ten układ, Adreno 320, to coś rzeczywiście przyzwoitego? Bo procesor, Snapdragon S4 MSM8960T, to z tego co tutaj wyczytałem, to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy w tym przedziale cenowym, zgadza się?
seba

przez seba » 09 lip 2013 12:19

Przepraszam za post pod postem.

Sprawdziłem przed chwilą jeszcze cenę htc one x i wygląda to następująco:

- xperia sp - 675 zł
- one x - 552 zł
seba

przez Pantsoffski » 09 lip 2013 16:21

Xperia SP też ma swoje wady, ma mało pamięci wewnętrznej (tylko 8GB), a pod względem wydajności to mniej więcej to samo co One X. Ja na Twoim miejscu zwracałbym głównie uwagę na ekran, bo jego wielkość i jakość w prostej linii przełoży się na komfort korzystania ze stron itp.

Jeśli faktycznie zależy ci bardzo na żywotności baterii, bierz SP. Jeśli godzisz się mieć raczej słabą baterię, którą trzeba codziennie ładować - wybierz One X albo Xperię S. Coś pośredniego między SP a S i X, to HTC One S. Ogólnie masz naprawdę dobry zestaw do wyboru więc cokolwiek weźmiesz, będziesz zadowolony.
Uczestnik

przez seba » 10 lip 2013 07:54

Dobra. W takim razie wszystko już chyba wiem.

Dzięki za pomoc :)
Pozdrawiam!
seba

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!