Jak odróżnić HTC One S Z520e od Z560e

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Jak odróżnić HTC One S Z520e od Z560e

przez seba » 12 lip 2013 22:11

Witam,
niedawno pytałem o wybór telefonu, i stanęło w sumie na tym, że jestem zainteresowany One S.

Czytałem tylko, że polscy operatorzy wciskają wersję ze starym procesorem S3 (Z560e), co jest mi w sumie wysoce nie po drodze (głównie ze względu na większe zużycie prądu, ale nie tylko, wiadomo).

Czy ktoś wie, jak odróżnić, co mi będą wciskać? Są oznaczenia na pudełku, czy cokolwiek? Chciałbym się przygotować.

Z góry dzięki i pozdrawiam! :)
seba

Re: Jak odróżnić HTC One S Z520e od Z560e

przez Karl » 12 lip 2013 23:33

Witaj,

z tego o co wiem to wersja z S3 ma wyżej taktowany procek, bo 1.7GHz, natomiast ta z S4 ma 1.5GHz, więc jeśli na pudełku zobaczysz 1.5GHz to znaczy że trafiłeś dobrze. HTC nieźle namieszało z tym modelem. Najpewniej byłoby zainstalować na smartfonie jakiś benchmark i na nim sprawdzić parametry telefonu, jak 1.5GHz i grafika Adreno 225, to masz S4.
Karl

przez seba » 13 lip 2013 01:08

Właśnie czytam o tym od kilku godzin i widzę , że sprawa jest o wiele grubsza niż mogło by się zdawać. Postanowiłem nieco opisać, żeby ostrzec innych :)

Przykładowo play celowo (celowość wydaje się oczywista) nie podaje w swojej specyfikacji ani modelu procesora, ani taktowania, ani konkretnego modelu telefonu. Orange podaje, że jest to MSM8260 i Adreno 220 (czyli prawidłowo), jednak celowo (co znów wydaje się oczywiste) podaje błędnie takowanie tegoż procesora jako 1.5GHz, 90% ludzi się (zapewne) nabiera, bo kojarzą tylko, że S4 ma takowanie 1.5GHz. Wszelkie "oficjalne" odezwy operatorów twierdzą raz to, raz tamto, we wszystkich możliwych kombinacjach, nawet tych pozbawionych najmniejszego sensu. Sporo jest też wątków, gdzie ludzie opisują, że byli zapewniani przez operatora, że kupują wersję z S4, a później wiadomo jak było :) No a HTC oficjalnie twierdzi, że jesteśmy krajem kategorii B i do nas trafiają wyłącznie wersje z S3 :D

Jednym słowem:
Jeśli ktoś ma zamiar kupować ten telefon i zależy mu na S4, to sugeruję nie wierzyć nikomu, bo bajzel jest potężny.

Aktualnie plan mam taki, że jutro idę obejść lokalne salony i będę próbował dociec co to faktycznie jest, postaram się też zdobyć nr IMEI któregoś z egzemplarzy, bo podobno HTC udziela informacji o dokładnym modelu na podstawie IMEI.

Jak będę coś wiedział, to dopiszę do wątku, może komuś się przyda kiedyś.

Pozdrawiam!
seba

przez seba » 16 lip 2013 10:27

Tak jak pisałem, może komuś się to przyda, a więc:

Osobiście odradzam babrania się w tym - chyba, że ktoś się na tym zna, wie co robi i gotów jest zaryzykować. Konsultanci gadają raz to raz tamto. Trudno ocenić, czy wiedzą o co chodzi i specjalnie tak kręcą, czy po prostu sami nie wiedzą nawet o istnieniu dwóch modeli. Krążą jakieś legendy, że w orange niby są dostępne, ale nie udało mi się ich potwierdzić, a na stronie orange widnieje specyfikacja Z560e.

Co do aukcji, to niby są takie, gdzie sprzęt jest opisany jako Z520e. Poza tym żadnego sensownego rozwiązania nie znalazłem i tak zdaje się, że portale aukcyjne to jedyna opcja. Dla mnie ceny nie wydawały się zbyt atrakcyjne, więc dałem sobie spokój i zainwestowałem w xperię.

Pozdrawiam,
i dzięki za pomoc wszystkim!
seba

przez Rmxx » 11 sie 2013 16:57

można wejść w ustawienia jeżeli pozwolą u operatora zobaczyć przed zakupem i w ustawieniach jest informacjia o telefonie i tam macie dokładną nazwę jeżeli będzie z520e to znaczy że to jest s4
Rmxx

przez PanMarcin » 03 paź 2013 11:28

Wystarczy odwrócić opakowanie, pudełko po telefonie, z tyłu jest napis z520e lub z560e
PanMarcin

przez dj.tibro » 17 sty 2014 17:56

Z520e ma procek 1.5
dj.tibro

przez tpr » 01 maja 2014 05:54

:( witam. Mam tego htc one s od tygodnia. Nie mam napisane nawet w ustawieniach bo pisze htc one s. Nie wiem czy mam z520e czy z560e. Na kartonie i w papierach nic. Pomocy
tpr

przez Ykk » 01 maja 2014 10:20

Zainstaluj AnTuTu, jest w sklepie Google Play. Tam można sprawdzić, jaki procek siedzi w smartfonie i resztę jego parametrów. W ten sposób dowiesz się, co masz za wersję.
Ykk

przez yoyo2468 » 02 maja 2014 16:31

dzieki za ten program dzieki mam jtc one s z520e z s4 nie mialem modelu bo mialem go z niemiec . dzieki jeszcze raz
yoyo2468

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!